Lastik basınç uyarısı

Aydo

Üye
İsim
Aydobaba
2018 golf 7 aracımda lastik basınç uyarısı veriyor ama herhangi birşey yok lastiklerde acil yardım eder misiniz

hocam hemen yardımcı olayım sana. o lastik patlamış, birkaç gün içinde inecektir havası.  benim daha önce iki kere başıma geldi. İlkinde akşam eve dönerken ilgili lastik için basınç uyarısı veriyor. sabah baktıgımda lastik jantın üstünde. ikinci sefer de sabah işe giderken aynı uyarı. bu sefer biliyordum tabi =) akşam baktım sonuç yine aynı.

@Aydo Benzinliğe çekin bir hava basın rahat 26-28 arası bir basınçtan hava basmaya başlar. Diğer lastikler ise 32 normalse en çok 30’a inmiştir. Orada anlarsınız zaten yarına kadar hava basıp idare edersiniz sıkıntı olmaz ama illa ki lastikçi görecek kaçarı yok. Bende genelde bu durumlarda çivi, civata gibi şeyler çıktı.

Değerli Hocam Lastiklerinizin Hepsinin eşit olduğunu kontrol ediniz. 

Belli bir miktar farklılık varsa bunu uyarı şeklinde almış olabilirsiniz. 

Geçenlerde lastiğin birini yeni değiştim dün yine basınç uyarısı verdi görünce şalterlerim attı ayarlardan lastik basınç ayarını yaptım şimdilik bir hata vermedi lastiklerde de inme gibi durum söz konusu değil ilgilendiğiniz için teşekkürler 

Geri
Üst Alt