GOLF 7 SUNROOF BAKIMI

Sinyal

Üye
İsim
Sinan
GOLF 7 SUNROOF BAKIMI İÇİN würth hhs grease 400 ml  DÜŞÜNÜYORUM . TAVSİYESİ OLAN VARMI ARKADAŞLAR BAHSETTİĞİM ÜRÜN CAM TAVAN SES VE GICIRTILARI KESMEK DAHA SESSİZ AÇILMASINI SAĞLAMAK İÇİN UYGUNMUDUR. TŞK EDERİM.

Ekli dosyayı görüntüle 20076

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam merhaba,

Kızaklar ve hareketli akşamlar için başarılı ürün bende kullanıyorum. Dört kenar plastik bölümlerede würthün fitil ve lastik bakım spreyini uygulayabilirsiniz.

Ben sadece aracı her 2-3 yıkamada bir sunroof çevresini elim girdiğince nemli bezle temizlemeye çalışırım. Şükür bir gıcırtı, çıtırtı ses vb. sorun olmadı.

Ama illa bakım yapmam gerekeceğinde;   Teflon Ptfe kuru sprey yağlayıcılar var. Ben onlardan alıp denemeyi düşünüyorum.  (kilit, çekmece kızakları vs. yağlanıyormuş. Neden sunroof yağlanması. Bence en doğru ürün bu olacak. Çünkü;  KURU YAĞLAYICI )

Lastik fitiller vs. için ise daha önce würth silikon sprey kullanmıştım AMA BENCE YANLIŞ BİR UYGULAMA !  Fitil bakım spreylerinin içeriğine bakıyorum silikon içermez diyor. Biz tutup silikon spreyi fitillere sıkıyoruz. Tamam parlatıyor ve yeni bir görünüm veriyor ama neden orjinal fitil spreyleri içerisinde silikon içermez yazıyor anlamadım. Youtube bakın eline silikon spreyi alan kendince bir mucize yaratıyor.  Silikon sprey kullanımı; wd40'ın saçma sapan yerlerde kullanımına döndü biraz... Bir sonrakine fitil bakım spreyi alıp kullanacağım. 

Ben sadece aracı her 2-3 yıkamada bir sunroof çevresini elim girdiğince nemli bezle temizlemeye çalışırım. Şükür bir gıcırtı, çıtırtı ses vb. sorun olmadı.

Ama illa bakım yapmam gerekeceğinde;   Teflon Ptfe kuru sprey yağlayıcılar var. Ben onlardan alıp denemeyi düşünüyorum.  (kilit, çekmece kızakları vs. yağlanıyormuş. Neden sunroof yağlanması. Bence en doğru ürün bu olacak. Çünkü;  KURU YAĞLAYICI )

Lastik fitiller vs. için ise daha önce würth silikon sprey kullanmıştım AMA BENCE YANLIŞ BİR UYGULAMA !  Fitil bakım spreylerinin içeriğine bakıyorum silikon içermez diyor. Biz tutup silikon spreyi fitillere sıkıyoruz. Tamam parlatıyor ve yeni bir görünüm veriyor ama neden orjinal fitil spreyleri içerisinde silikon içermez yazıyor anlamadım. Youtube bakın eline silikon spreyi alan kendince bir mucize yaratıyor.  Silikon sprey kullanımı; wd40'ın saçma sapan yerlerde kullanımına döndü biraz... Bir sonrakine fitil bakım spreyi alıp kullanacağım. 
Silikon mucizevi bir şeymiş gibi lanse ediliyor ancak silikon hiç masum bir madde değildir., silikon kauçuktan yapılmış fitillere zarar verir., Silikon dolgu içerikli bir maddedir., Dış plastik aksam, iç plastik aksam, ön konsol gibi yumuşak plastik gibi yerlerde silikon içerikli ürünler kullanmak bir süre sonra o malzemeye zarar verecektir., Cam temizleyicilerde bile bazı firmalar silikonun alkolden daha ucuz olmasından dolayı tercih edebiliyorlar., sen camı temizlediğini zannediyorsun pas-parlak duruyor ama yapılan işlem camı temizlemekten çok silikonun oluşturduğu yağlı katmandan ibaret., İstisnai durumlar hariç silikon içerikli ürünlerden uzak durmak yararınıza olacaktır..

Arkadaşlar konuyu ben açmıştım ve uzun bir süredir sunroof bakım ve yağlayıcısı arastırdım ve internette MOTİP BEYAZ GRES 400 ML. isimli bir ürün denk geldi kullanmadım ama öğrendiğim kadarıyla servistede yağlayıcı olarak beyaz gres kullanılıyorlarmış. ürünü denedikten sonra burdan tekrar sizinle paylaşırım. 

İstanbulda bir dostumun 2016 golfünde 

Geçen sunroof motor  arızası olustu 

Sabah 8 de açılan sunroof akşam 5 de kontrol düğmelerine gün boyu ümitsizce defalarca basmanın sonunda tesadüfen çalışıp sunroofu kapatmayı becermiş.

Tekrarlama ihtimali dahilinde sadece internetten tesadüfen rastladığı

Şu ustaya gidicem diyor (doğusa giderse motor değisecek xxx değisecek şeklinde 3500 civarında parasını kaptıracağını biliyor

Evet istanbulda bir sunroof ustası!

https://g.co/kgs/GEvL4P

Ustanın sıradışı imaja baktım ....bende onay verdim (içimden geldi bi git bakalım diye)

https://g.co/kgs/GEvL4P

Screenshot_20200516-203542.png

Geri
Üst Alt