Auto Hold Kullanımı

Zaytung

Üye
İsim
Zaytung
Arkadaşlar öncelikle merhaba bugun hep acık olan auto holdu kapatayım dedim ve manuel olarak arac calışır vaziyette ayagım frende kemer takılı olarak kapattım daha sonra dedimki boşver acayım ve actım sonra bugun farkettim kemer takmadan 2 dklık mesafe gideyim dedim ve auto hold devredeydi benim bildiğim kadarıyla auto hold kemer takmadıgımız zaman devre dışı olmuyormu bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ha bu arada yolcu tarafındaki kemer hep takılı alakası varmı bilmiyorum ilginize tşk ederim arac 2018 higline

Auto Holdun kemer takmanızla herhangi bir alakası yoktur. 

@Ahmet Tokmak aynen haklısınız kemerle alakası yok ama aracı alırken arkadaş bana kemer takmazsan devre dışı kalır diye bir şey dedi diye hatırladım o aklıma geldi de ben de ondan dolayı yazayım dedim nette bir kac video izledim ama orda da ısrarla kemer takılı olmalıdır diye gördüm 

2013 ve öncesi vw araçlarında elektronik park freni kemeri takmazsanız bırakmıyordu aracı diye hatırlıyorum ama sonraki gelen araçlarda bu değiştirildi ve kemer takmadan hem elektronik park freni hem de auto hold çalışır. Belki bu söylemi duymuş olabilirsiniz.

Bizimki 2013 model ve kemer takılı olmadığı sürece auto hold asla çalışmıyor

@onur.er  Selamlar kardeş :)  

Sanırsam 2013 sonrası modellerde kemerin takılı olup olmaması bir şeyi değiştirmiyor. Sen de biliyorsun benimki 2017 model ve kemeri takmadan da aracım hareket ediyor.

@Zaytung  Kisaca... Sizin aracınızda da bendeki gibi, kemerin durumu bir şeyi değiştirmiyor. Aracınızdaki durum normal  ;)

Aynen arkadaşlar bugun özellikle denedim kemerle alakası yok sadece kapı acıldıgında devre dışı kalıyor cvp veren arkadaşlara ilgisinden dolayı cok tşk ederim saygılarımla

Geri
Üst Alt