Golf 7 vs Golf 7.5

Efeesber

Yeni Üye
İsim
Efe oktay
Arkadaşlar merhaba ,

120.000-140.000 TL araliginda golf alacağız nasipse. 1.4 tsi dsg highline düşünüyorum. Ama aklımda sormak istediğim önemli noktalar var.

2015-2016 Golf 7  1.4 tsi higline ACT  150 bg almak mı ? Yoksa 2017 - üstü Golf 7,5 1.4 tsi higline 125 hp almak mı ? Bu ikisi arasında çok kaldım.

Golf 7,5 higline’de hayalet ekran ve multimedya çok daha şık ama ACT  motor hem daha güçlü hem daha ekonomik. Ben arabada şekilden ziyade fonksiyonellik arıyorum aslında 

Golf 7 alırsam , apo ustadan ACC ve şerit takipte taktırmayı dusunuyorum.

Gerçekten deneyimlerinize göre cevaplarsanız memnun olurum? 

Tabi 1.4 tsi ACT olanların bağımsız süspansiyonuda var. Bunların hepsi göz önünde bulundurulduğunda hangisi avantajlıdır? Daha yeni olmasi mi ? Daha fonksiyonel olması mı ?@Efeesber 

Tabiki 1.4 act. Media, hayalet bunları sonrada yaparsınız ama motoru act yapamazsınız

Merhaba , 125 hp olanda da bağımsız süspansiyon var daha güncel makyajlı kasa hayalet ekran , led far , arka stoplar daha şık benim tercihim bu olurdu bende mesela 122 hp var kullanımımın belkide %95 inde motorun hakkını veremiyorum benzin fiyatları trafik durumu yani otobanda bile 120 yi geçemiyorsunuz , size kalmış gerçekten o kadar güce ihtiyacınız var mı güç fazla olunca tutunmada az oluyor kalkışlarda patinaja kalmaktan şikayetçi birçok kişi gördüm şimdiye kadar ondan sonra o lastik tutmuyor şu daha iyi tutuyor birde lastik masrafı [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrc detaylı yorumunuz için teşekkürler. Bende açıkcası çok sert kullanan biri değilim, yumuşak ve güvenli kullanmayı tercih ediyorum. Ancak güç bir yana ACT motor daha az da yakiyor 1.4 tsi 125 hp’e göre. Bu da beni düşündürüyor. ACT motorun daha verimli olması çok daha faydalı diye düşünüyorum. Bunun dışında

Benim icin kesinlik olmasını istediklerim ,

- ACC

- şerit takip 

- kör nokta 

- ergo koltuklar 

- sunroof tercih sebebi ama olmazsa olmaz değil 

Daha uygun fiyatlı golf 7 1.4 act alıp , apo ustaya yukarıda yazdıklarımı taktırmayı düşünüyorum. Yada bakalım uygun golf 7.5 denk getirirsem oda olabilir .. 

kullanma imkanınız olduysa ACT motor yorumlarınız değerlidir?

8 aydır 2015 act kullanıyorum patinaj sorunum var sıfır michelin primacy4 lastik taktım fark etmedi. bu motorun dsg ile uyumunu beğenmedim tork birden geliyor sürüş akışını bozuyor  konforsuz ve güvensiz bir sürüş hakim bende.sanki aracın ön takımı motorla mücadele edemiyor. ama uzun yolda ara hızlanmaları çok keyifli motor  silindir kapama olayı ise uzun yolda tasarruf ettiriyor. açıkçası sık uzun yol yapacaksanız tavsiye ederim aksi halde şehir içinde anlamı yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=167]erkanwrc[/mention] detaylı yorumunuz için teşekkürler. Bende açıkcası çok sert kullanan biri değilim, yumuşak ve güvenli kullanmayı tercih ediyorum. Ancak güç bir yana ACT motor daha az da yakiyor 1.4 tsi 125 hp’e göre. Bu da beni düşündürüyor. ACT motorun daha verimli olması çok daha faydalı diye düşünüyorum. Bunun dışında
Benim icin kesinlik olmasını istediklerim ,
- ACC
- şerit takip 
- kör nokta 
- ergo koltuklar 
- sunroof tercih sebebi ama olmazsa olmaz değil 

Daha uygun fiyatlı golf 7 1.4 act alıp , apo ustaya yukarıda yazdıklarımı taktırmayı düşünüyorum. Yada bakalım uygun golf 7.5 denk getirirsem oda olabilir .. 

kullanma imkanınız olduysa ACT motor yorumlarınız değerlidir?

Rica ederim içinize sinen ne ise onu alın sonradan ah keşke demeyin sizi sizden başka kimse iyi tanıyamaz ,
Ancak benim görüşüm act kullanmadım ama az yaktığına inanmıyorum uzun yolda sabit hızla hız sabitleyici açılıp vs silindir kapatacakta az yakacak o zaman 150 hp gücün bir anlamı kalmıyorki yani silindir kapatacak kadar az güce ihtiyaç duyulduğu anlarda ekonomi yapılacaksa o ekonomiyi 1.0 motor da yapar hem vergiside az bence sizin motordan ziyade donanımı fazla bir araca ihtiyacınız var , act kullanan forumdaki arkadaşlar daha iyi yorumlayabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar

Bende 2015 1.2 dsg aracıma ACC taktırmayı düşünüyorum Apo ustadan taktırıp memnun olan var mı?

Geri
Üst Alt