Medya ekranının bozuk çıkması

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Çok sık değil ama,arada sırada telefonu bağladığımda android auto'da ekran  bu şekilde geliyor.... Kabloyu tekrar çıkarıp takınca tabii ki güzeliyor ama bu problem kronikmi yoksa benim medya cihazında mı problem var orasını bilemedim. Konu hakkında fikri olan varsa yazabilir mi ? Bayağıdır olmuyordu bugünde olunca artık bi sizlere danışayım dedim. 
Kullandığım bağlantı kablosu orijinal samsung'un USB kablosu !

20190330_102349.jpg

20190330_102405.jpg

MErhaba Hocam

Tahminim KAblo baglantısının çok sağlıklı olmadığından kaynaklanabilir. Ayrıca Cihaz için orjinal telefon kablonuz ile bağlanmayı ihmal etmeyin.

Upvote 0
Bu cihazlarda genellikle dikey çizgi kronik bir sorun ancak bu da garantiye giren bir sorun olabilir hocam. Bir başka orjinal kablo ile de deneyin, belki de bu orjinal kablonuzda sıkıntı vardır. Olmadı servise götürürsünüz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
MErhaba Hocam

Tahminim KAblo baglantısının çok sağlıklı olmadığından kaynaklanabilir. Ayrıca Cihaz için orjinal telefon kablonuz ile bağlanmayı ihmal etmeyin.
Dediğim gibi, kablo orijinal samsung'un type-c usb'si bide eşimin telefonun kablosu ile deneyim bakayım. 

Bu cihazlarda genellikle dikey çizgi kronik bir sorun ancak bu da garantiye giren bir sorun olabilir hocam. Bir başka orjinal kablo ile de deneyin, belki de bu orjinal kablonuzda sıkıntı vardır. Olmadı servise götürürsünüz.
Valla eğer dediğiniz gibi ise diğer kablo ile de aynı problemi yaparsa servise bunuda söylerim. Garantisi varken değiştirsinler. Garanti bittikten sonra bide yeniden medya cihazı almayalım. 

Gerçi burdaki servislerde Türkiye'dekiler gibi, garanti sürdüğü süre zarfında araçta hiç birşey yokmuş gibi "ooo herşeyi sağlam"deyip gönderiyorlar, garanti bittikten sonra orası yenilenecek burası değişecek diye liste çıkartırlar. 

Upvote 0
@Recep Gül Buna kolay kolay öyle diyeceklerini sanmam, Türkiye'de dediğim dikey çizgi kronik sorun olduğu kabul görüyor çoğu servis tarafından. Passat ve Golf'lerdeki bu yeni tip cihazlarda var dikey çizgi kronik sorunu ve çok kez gördüm değişim yapanları, bu da benzer bir sorun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt