Taşıt kredisi mi?İhtiyaç kredisi mi?Vdf kredi mi?

Mustitrex

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Herkese merhaba.Golf siparişi veren ve teslimat tarihi yaklaşmış biriyim.Malumunuz ülkemizdeki son gelişmelere paralel olarak hem döviz kurları hem de kredi faizleri epey arttı. Bu benim gibi sipariş verip bekleyenler için epey can sıkıcı bir durum.Hem neredeyse her hafta araca zam geliyor hem de faizler yükseliyor.Satış temsilcisi araç geldiğinde elinden gelen indirimi yapacağını söyledi ama sonuçta ortada net bir şey yok.

Bir miktar peşinat verip bir miktar da kredi çekmeyi düşünüyordum.Şu anda vdf de kredi faizi 1,17.Bankalarda ise en düşük sanırım halkbank veriyor 1,07 oranıyla.Fakat bankadan taşıt kredisini avantajlı faiz oranlarından kullanmak isterseniz yanında kaskoyu da size satıyorlarmış.Ve piyasada daha ucuza yaptırabileceğiniz kaskonun daha pahalı olması durumu söz konusu.Benim yaptığım hesaplamalara göre kullanacağım kredide her 1 puanlık faiz yükselmesi yaklaşık 50 TL ye denk geliyor.18 ayda ödemeyi düşündüğüm için bu da aylık 30 TL para demek.Ki bence az değil.

1,19 a ihtiyaç kredisi veren yerler de var.Ki böyle bir durumda hem aracın ipotek olması söz konusu değil hem de kasko konusunda özgür olacağım için aradaki farkı kapatırım diye düşünüyorum.Sizce buna değer mi? Tecrübesi olan arkadaşlar ne önerirler?

Vdf 600 Tl dosya masrafi aldi benden ve geri odemedi 18 ayda aylik 33 lira yapar bunuda goz onunde bulundurun bence.araciniz simdiden hayirli olsun.

erkanwrc dedi:
Vdf 600 Tl dosya masrafi aldi benden ve geri odemedi 18 ayda aylik 33 lira yapar bunuda goz onunde bulundurun bence.araciniz simdiden hayirli olsun.
Teşekkür ederim.Size de kazasız belasız sürüşler şimdiden.Söylediğinizi göz önünde bulunduracağım. Vdf açıkçası son tercihim olacak gibi zaten.

@Mustitrex

Değerli Mustafa Hocam,

Tüm bu oranların göz boyama olduğunu düşünüyorum.

Neden derseniz ben kredi çekeceğim zaman Vakıfbank daha düşük oran vermesine karşın yok hayat sigortası yok dosya masrafı derken Vdf dem daha yüksek aylık ödeme tutarı  çıkarttı.

Aslında en uygunu tüketici kredisi. En büyük artısı  1 sene sonra satmak istediğiniz an kolayca satarsınız üzerinde ipotek/ rehin olmayınca...

Dosya masrafı en az olan ve toplam ödeme tutarınız 18 ay sonunda en düşük olanı tercih etmenizi öneririm.

Kasko ve trafik  sigortası yaptırmak için en az 3 veya 4 yerden teklif alın.

İlk aracınız ise yaşınızın  tek dezavantaj olacağı yer olan sigorta riski yüksek olanlardan olduğunuz için  biraz yüksek çıkacaktır.  Ama meslek indirimi de alırsanız bu dengelenebilir.  Trafik sigortasında Anadolu  Sigorta; kasko sigortasında AXA bu konuda genelde en düşük  teklifleri verir. 

Hayırlı uğurlu olsun.

@erkanwrc

Hocam 600tl nin 300tl olan bayi komisyonunu şikayetvar üzerinden şikayet edip alın. Ben aldım.

@Mustitrex

Hocam ne kadar kredi kullanacağınız da önemli. Miktarı bilirsek daha faydalı fikir verebiliriz.

ben halk bankasından almıstım krediyi..ihtiyaç kredisi gibi çekmiştim..kaskoyuda vdf den baya uyguna yaptırmıstım..

Eğer kredi çekilecek tutar yüksek değilse araca rehin koymak mantıksız olur, ki satmak istediğiniz de de kolay satılması acısından tüketici kredisi genelde daha Avantajlı. Ama 30.000 üzeri tüketici kredisi oranları daha yüksek oluyor bu durumda mecburen taşıt kredisi gerekiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

90.000 Araba

2.000 Kasko

2.000 Sigorta Uzatma

Toplamda 94 bin TL ödeyeceğim 50 peşin 44 bin TL kredi kullanacağım.Sizce hangi krediyi kullanmalıyım?

@yusuf onların da faizi yüksek değil mi?Taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisi daha uygun olur mu?Taşıt kredisini nasıl alacaz evrak belge olarak ne isterler?

@erhan126

Taşıt kredisi vdf ile alır kasko ve garantiyi onlara yaptırırsanız ihtiyaç kredisinden hesaplı gelecektir diye düşünüyorum. Ben 33.000 kredi kullanmıştım vdf avantajlı gibi gelmişti.

@yusuf Genel toplamda biraz ucuza gelir bencede.Ama vdf garanti uzatma ve kaskoya toplam 4400 TL civarı birşey istiyor.Bu arada vdf ile  yaptığımız kasko sadece 1 senelik anlaşma değil mi,diğer seneler başka yerde kasko yaptırabiliriz?

Geri
Üst Alt