Composition Media Bluetooth

Mugzy

Üye
İsim
Arda
Selamlar dostlarım,

Makyajlı Highline aracımızda gelen Composition Media cihazla ilgili bir durum var. Bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kurup müzik dinlerken parça bilgilerinin yazdığı ekranda (medya cihaz ekranı ve hayalet göstergede) albüm kapağı (album art) gözükmüyor. Bu durum Android veya iOS platformu için de aynı şekilde. Apple Music ve Spotify için konuşuyorum.

images

Özellikle araçlarında MIB 2 Composition Color ve Composition Media cihazı olan arkadaşlar kontrol edip cihaz bilgileri (parça no, donanım, yazılım) ile konuyu yanıtlayabilir mi?

Ailemizin diğer aracı olan Peugeot 2008 daha ucuz ve alt segment araç olmasına rağmen bu özellik onda mevcut.

Servise infotainment sistemi ile ilgili bir güncelleme olup olmadığını sordum, olmadığı bilgisini aldım. Hayır madem orada albüm kapağını göremeyeceğiz neden nota simgesini gözümüze sokuyorlar. Bu da mı yabancıların German over engineering dediği aşırı mühendislik durumu..  :D

Benim araçtaki cihaz parça no: 3Q0035840C, Donanım: H41, Yazılım: 0468

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu olay benimde dikkatimi çekti, fakat pek üstüne düşmedim.  bluetooth üzerinden dinlerken albüm kapağı görünmüyor mevcut olmasına rağmen. Fakat Android autoda herhangi bir müzik oynatıcısı ile şarkı çaldığında o programda albüm kapağı görünüyor. 

Compmedia kullanıyorm orda bir kere albüm kapağı çıktığını hatırlıyorm ondada android bir cihazı kabloyla bağladığımda içindeki mp3leri dinlerken olmuştu

Selamlar dostlarım,

Makyajlı Highline aracımızda gelen Composition Media cihazla ilgili bir durum var. Bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kurup müzik dinlerken parça bilgilerinin yazdığı ekranda (medya cihaz ekranı ve hayalet göstergede) albüm kapağı (album art) gözükmüyor. Bu durum Android veya iOS platformu için de aynı şekilde. Apple Music ve Spotify için konuşuyorum.

images

Özellikle araçlarında MIB 2 Composition Color ve Composition Media cihazı olan arkadaşlar kontrol edip cihaz bilgileri (parça no, donanım, yazılım) ile konuyu yanıtlayabilir mi?

Ailemizin diğer aracı olan Peugeot 2008 daha ucuz ve alt segment araç olmasına rağmen bu özellik onda mevcut.

Servise infotainment sistemi ile ilgili bir güncelleme olup olmadığını sordum, olmadığı bilgisini aldım. Hayır madem orada albüm kapağını göremeyeceğiz neden nota simgesini gözümüze sokuyorlar. Bu da mı yabancıların German over engineering dediği aşırı mühendislik durumu..  :D

Benim araçtaki cihaz parça no: 3Q0035840C, Donanım: H41, Yazılım: 0468
Selamlar arkadaşım, sistem, versiyon ve güncelleme fotolarını da atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Bende eski indirdiğim müzikler de albüm kapağı veya telefon üzerinden dinliyorsam eklediğim resimleri görebiliyorum. ancak yeni indirdiğim müzikler de kapak fotosunu göremiyorum. İndirme ile alakalıdır diye düşünüyorum

@Recep Gül hocam dediğim bilgilere bakıp yazabilir misiniz uygun olduğunuzda?
Bugün biraz kurcaladım hocam,fakat hiç bi şekilde albüm kapağını göstermiyor. Dediğim gibi Android auto'ya bağlayıp jettaudio programı ile müzik açtığımda görüyorum fakat bluetooth üzerinden hiç bir müziğin albüm kapağı görünmyor.

Bugün biraz kurcaladım hocam,fakat hiç bi şekilde albüm kapağını göstermiyor. Dediğim gibi Android auto'ya bağlayıp jettaudio programı ile müzik açtığımda görüyorum fakat bluetooth üzerinden hiç bir müziğin albüm kapağı görünmyor.
Bende de aynı şekilde, sadece App Connect ile. Ayarların altında sistem bilgileri kısmından yazılım sürümüne bakmanız mümkün mü?

@Mugzy Tamam hocam yarın ilk iş bakarım. araçtayken foto atarım direkt.

2015 model 1.4 highline aracımda da bt ile albüm kapağı görünmüyor. sd karta attığım parçalara yanlış hatırlamıyorsam özel bi prog ile çaktığım albüm kapağını görebiliyordum. ama bt ile olmuyor. aklıma andiroid 8.0 da bt ile ilgili gelişmiş ayarlar görmüştüm , acaba onlarla görünebilirmi ?.. gibi bi soru geldi aklıma.

vw yanlış hatırlamıyorsam 2015 'in 2. yarısından sonra appconnect kabiliyeti olduğunu duyurduğu cihazların da üzerine yattı. bizi bu konuda mağdur etti. kalitesi kallavi ama , kendi sınıfında o dönemin hgline donanım cihazları arasında en kabiliyetsizi heralde.. :)

Sürümler aynıdır dedim ama yok, sizinki bir üst yazılım galiba

20190403_113556.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@sarayutku Bazı 3.parti uygulamalar yükleyip açabilmek mümkün, fakat pek tatmin edici değil. Uğraşmaya demeyecek kadar gereksiz. En azından benim düşüncem bu, ben yapmıştım fakat vazgeçip sildim hepsini. Telefona büyük zararı var batarya yönünden. 

Selamlar,

Spotify veya Apple Music te sadece kablolu (usb) bağlantıda kapakları görürsünüz. Bu arada parçaların Flac formatlarını (kayıpsız format) dinlemenizi öneririm.  Zira araçlardaki  multimedia sistemleri -ki buna üst segment dahil- bu formatı desteklemiyor. Bu açıdan şanslıyız.

Geri
Üst Alt