Pasta Cila

İsim
İbrahim Başkurt
Herkese hayırlı günler bahçeşehir’de yeni bir mekan açıldı adamları çok öveni duydum işlerinde profesyonel olduklarını felan söylediler pasta cila için aracıma 360 tl fiyat verdiler 5 aşamada yapıcaklarmış işlemi pasta cila boya korumayı kullancakları ürün alman markasıymış meguiarsdan da iyimiş hatta kararsız kaldım fiyat konusunda iyi mi sizce piyasaya göre??

Herkese hayırlı günler bahçeşehir’de yeni bir mekan açıldı adamları çok öveni duydum işlerinde profesyonel olduklarını felan söylediler pasta cila için aracıma 360 tl fiyat verdiler 5 aşamada yapıcaklarmış işlemi pasta cila boya korumayı kullancakları ürün alman markasıymış meguiarsdan da iyimiş hatta kararsız kaldım fiyat konusunda iyi mi sizce piyasaya göre??
Fiyat gayet iyi bende bahcesehir tarafindan fiyat almistim 650 dedi. Sizin fiyat aldığınız yer neresi acaba

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mm.auto.detaling İngstramdan bi bakın isterseniz :) Seramiği bile 750 TL Yapıyorlar çoğu kişi memnun olduğunu söylüyor pasta cila fiyatı 400 TL 

Fiyat gayet iyi bende bahcesehir tarafindan fiyat almistim 650 dedi. Sizin fiyat aldığınız yer neresi acaba

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahçeşehir de 7/24 spor salonu var hocam mekanın ismini hatırlamıyorum ama yeni açıldı 1,2 ay oldu

@İbrahim Başkurt

Hocam merhaba.

Detailing i araştıran ve kendime sağlam bir çeyiz düzmeyi düstur edinmiş acemi birisi olarak; O fiyatlara iyi bir iş veya işçilik çıkarılacağını düşünmüyorum açıkçası. Meguiars ın birkaç ürünü dışında f/p olarak diğer markalarda çok daha iyi ürünler var. Meguiars iyi reklamasyon yapıyor ülkemizde. Meguiars tan daha iyi dedikleri markanın ismini ve hangi ürününü ürünlerini kullanıcaklarını  keşke söyleselermiş.

Üstad @AdanaDetailing ne der bilmiyorum ama bence Mahmut hocamın önerdiği yerlerden birini tercih ederseniz daha iyi olur. Belki söylediğiniz fiyattan daha fazla ödersiniz ama kafanız rahat eder ve önerdikleri şekilde arcınızı yıkamaya dikkat edip ph nötr bir şampuanla yıkarsanız aracınızı en azından yapılan işlemin kalıcılığı artar..

Ayrıca hangi işlemleri sırasıyla yapıcaklar onu da bilmek gerekir hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fiyat çok güzel tokyo garage den bu fiyatın 3 katına yakın bir fiyat aldım.
Aynı iş için mi 3 katı fiyat aldınız . 

@İbrahim Başkurt

Hocam merhaba.

Detailing i araştıran ve kendime sağlam bir çeyiz düzmeyi düstur edinmiş acemi birisi olarak; O fiyatlara iyi bir iş veya işçilik çıkarılacağını düşünmüyorum açıkçası. Meguiars ın birkaç ürünü dışında f/p olarak diğer markalarda çok daha iyi ürünler var. Meguiars iyi reklamasyon yapıyor ülkemizde. Meguiars tan daha iyi dedikleri markanın ismini ve hangi ürününü ürünlerini kullanıcaklarını  keşke söyleselermiş.

Üstad @AdanaDetailing ne der bilmiyorum ama bence Mahmut hocamın önerdiği yerlerden birini tercih ederseniz daha iyi olur. Belki söylediğiniz fiyattan daha fazla ödersiniz ama kafanız rahat eder ve önerdikleri şekilde arcınızı yıkamaya dikkat edip ph nötr bir şampuanla yıkarsanız aracınızı en azından yapılan işlemin kalıcılığı artar..

Hocam selamlar 360 liraya boya gereksiz yere incelecektir ama araç sahibinin bileceği iş ben artık karışmıyorum . Bilen biliyor bilmeyene anlatmaya çalıştık mı göz boyama yapmış oluyoruz .Youtuba bu konuyla ilgili bir kaç video çektik isteyen izlesin kendi karar versin ama dediğim gibi kimine göz boyama gelebilir oda sıkıntı değil en kötü ihtimal 3-5 seneye güneş yanığı başlar araçlarında gider boyatırlar . 
İstanbulda önereceğim 3 yer var tokyo garaj , heroic detailing , specialworkstr .

Bu arada kullanılan ürünün bir önemi yok bu işte önemli olan işçiliktir . 
Ayrıyetten ürüne takılan arkdaşların aklında bulunsun
1 lt pasta ile 15 araçta yapan 2 araçta yapan aynı markayı kullanır

1 keçe ile 10-15 araç yapanda 2 araç yapanda çizik giderme yapar

Kili işe yaramayan kil bezi ile yapanda kaliteli kil hamuru ile yapanda kil temizliği yapmış olur

bu şekilde bir sürü farklılık sayabilirim

Her işte o işi düşük fiyata yapan herzaman bulunur hatta düşük fiyata yapan çoğunluktadır fiyatın düşük olması ucuz olduğunu göstermez  . 

@AdanaDetailing 

++++++++........

Aynı işi X usta 1000 TL ye yapar,

Aynı işi Y usta 3000 TL ye yapar.

X ustaya 2000 TL de verseniz yapabileceği iş gene 1000 TL liktir.

@AdanaDetailing 

++++++++........

Aynı işi X usta 1000 TL ye yapar,

Aynı işi Y usta 3000 TL ye yapar.

X ustaya 2000 TL de verseniz yapabileceği iş gene 1000 TL liktir.
Madalyonun birde butarafı var . 

Bir diğer tarafı beklenti x kişi 300 liralık uygulama ile aracının sıfır gibi olduğunu sanarken y kişisi 3000 liralık uygulamada hata bulabilir . Her işte bu böyledir otomobillerde aynı şekilde renault ile mercedes arasında bir fark var mı ikisi aynı amaca hizmet eden araçlar üretmiyor mu fiyat farkı neden ? 

@AdanaDetailing Pasta cila için yukarıda bahsedilen fiyatın yaklaşık 3 katı, cila derken wax yani boya koruma.
Hocam uygulama var uygulama var yapılacak olan iş aynı mı olacak onu sordum . 360 liraya uygulamayı yapan Tokyo garajın yaptığı şekilde mi yapacak yoksa aracı yaptıkta sonra sadece florasan altında mı paylaşabilecek . Yani olaya pasta cila olarak bakmayın . 

@İbrahim Başkurt

Hocam merhaba.

arkadaşın kullanacağı ürünler bunlar diye hatırlıyorum yalnış değilse alman markası ürün. 5,6 aşamadan yapıcam dedi pasta işlemini en son da cila yapıcakmış işte

Yqrn7Hgo.jpg

@İbrahim Başkurt Fiyatın yüksek olduğu su götürmez ama servis emin olun 50 liraya yapsa yaptırmam ve tavsiye de etmem, sanatkarlık servisin yapabileceği birşey değil, ama fiyat konusunda çok haklısınız gerçekten yüksek.

Geri
Üst Alt