Golf7 DİREKSİYONU KIRINCA GELEN SES ?

Yunus1

Yeni Üye
İsim
Yunus
Arkadaşlar seyir halinde iken direksiyonu sadece SOLA kırınca arabadan bir sürtme gibi bir ses geliyor aracın devrine göre yükseliyor gibi vites boşta yapmıyor motor kulakları ve teker bilyasına bakıldı sorun yok denildi boşta yapmıyor sorun nedir ? Videosunu çektim fakat forumda yeniyim paylaşamadım ?

@Yunus1 Youtube’a yükleyebilirsiniz hocam. Güvenlik adına forumumuzda sadece fotoğrafların yüklenmesine izin veriyoruz.

Upvote 0
Araba ilerlerken boşa atıp denesenize belkide vitesle alakası yoktur tekerin dönmesiyle alakalıdır

Upvote 0
Bu sorun benim aracta ta mevcut. Cok sessiz yolculukta dikkatle dinlediğim zaman direksiyonu cok hafif sola her kırdıgım zaman cıt cıt ses yapıyor yardımlarınızı bekliyoruz 

Upvote 0
Aks kafasi gecmis olsun

Bosa attiginizda kesildiginden dolayi ozellikle oyle soyledim, cunku tork aktarimida kesiliyor o zaman.

İnce tikir tikir ses yapar

Upvote 0
@mehmetmert Ama sadece viteste iken sola dönüşlerde uğultu tarzı bi ses sürtünme sesi gibi geliyor düz giderken yada sağa dönüşlerde yok 100 km hızda bile milimlik direksiyon manevrasında uğultu geliyor

Upvote 0
@mehmetmert Ama sadece viteste iken sola dönüşlerde uğultu tarzı bi ses sürtünme sesi gibi geliyor düz giderken yada sağa dönüşlerde yok 100 km hızda bile milimlik direksiyon manevrasında uğultu geliyor
Sorununuz nasıl çözüldü. 

Bende de uğultu vardı teker bilyası değişti, ses gitti. 

Upvote 0
Merhaba, aynı problem benim aracımda da var. Araba henüz 700km de. Garanti kapsamında maslak doğuş oto ya gittim. Bu seride problem var, biz bir şey yapamıyoruz diye gönderdiler. Sizce ne yapmam lazım acil yardımcı olursanız sevinirim.

Upvote 0
@Forgolf Merhabalar, Garantili bir araçta parça değişmemesi nedenini açıkçası anlayamadım. Bence bu sorununuz ile ilgili ısrarcı olmanı gerekir diye düşünüyorum. Araçta problem var bir şey yapamıyoruz yaklaşımı yanlış O zaman ayıplı mal sattıklarını kabul etmiş oluyorlar. Benzer problem bende de var. Aracım 2017 Haziran çıkışlı Golf 7,5 Higline. Bana Doğuş Maslaktan verilen cevap ise aracın amortisör çalışma sesi şeklinde olmuştu. Bir sonraki servise gittiğimde bende aks ve teker bilyasının özellikle kontrol edilmesini isteyeceğim.

Upvote 0
@Yunus1 arkadaşlar bu direksiyon sesi bendede vardı ama gitti bunun sebebi çakılı yolda aracı kaydırmaktan geciyor çözümü de uzun yol memlekete izine gitmiştim ulaştığımda sesin gittiğini farkettim neden yaptı nerden geldi bilmiorum geçmiş olsun 

Upvote 0
Arkadaşlar bu sorun benim arabada da var araç hareket halindeiken direksiyonu milimlik sola kırmakla bir zorlanma sesi geliyor sağ tarafa kırdığımda bu ses yok ve ses sadece araç viteste iken yapiyor 3 ustaya gotürdüm sorunu çözemediler araç Golf sportsvan 1.6 110hp 2015 model 177000 km de

Upvote 0
Eski konuya yazayım dedim bu sorunu anlayan ve çözen olmuş muydu? Sola kırınca yavaş olsun hızlı olsun hızlı iken daha çok çıkıyor bir sürtünme sesi bir zorlanma sesi yapıyor araç.

Upvote 0

Geri
Üst Alt