Son susturucu iptali

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Arkadaşlar merkeze hayırlı forumlar kazasız belasız günler diliyorum :) şimdi direk konuma gireyim aracımdan ses almak istiyorum fakat varex gibi şeylerede bulaşmak istemiyorum kumanlı sistem hem polis çevirirken cok büyük sıkıntı yapıyor hemde acayip saçma sapan bazen sesler çıkıyor :) bunun içinde dün bi kaç araştırma yaptım tatlı bi ses için son susturucu iptali yapıyorlar sizce iptal etsem araça bi zarar verir mi ve polis yine çevirmede anlayıp ceza yazma olasılığı nedir aranızda yaptıran varsa video paylaşırsa cok sevinirim gerçekten öyle cok ses yapması taraftarı değilim ama sadece gaza basarken hafif kükrese yeter :) sizce girilir mi bu tür şeylere 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Susturucuyu komple sökmek aracın performansını olumsuz etkileyecektir , bu araçların özellikle ilk kalkışlarda egzoz geri basıncınada ihtiyacı var diye biliyorum , hem vizeden de bu şekilde geçmez onun yerine susturucu tipini değiştirmek daha iyi olur bence , eski aracıma düz boru şeklinde içi delikli ve elyaflı susturucu takmıştım hem vizeden geçti hemde tatlı bir ses almıştım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Susturucuyu komple sökmek aracın performansını olumsuz etkileyecektir , bu araçların özellikle ilk kalkışlarda egzoz geri basıncınada ihtiyacı var diye biliyorum , hem vizeden de bu şekilde geçmez onun yerine susturucu tipini değiştirmek daha iyi olur bence , eski aracıma düz boru şeklinde içi delikli ve elyaflı susturucu takmıştım hem vizeden geçti hemde tatlı bir ses almıştım

Nerde ve ne kadara yaptırmıştınız acaba

3 yıldır son susturucu iptali ile aracı kullanıyorum. Tatlı tok bir ses alıyorum. Normal devir aralığında yüksek bir ses yok. Yalnız şehirler arası uzun yolculuklarımda 130u geçince veya yokuş tırmanırken kabine ses geldiği için 2 3 saatten sonra ses beni rahatsız etmeye başlıyor. Bazen orijinal egzozlarımı takmayı düşünsem de bu şekilde kullanıyorum. Fikir olması açısından görsel ekliyorum fakat video yok malesef.IMG_1675.JPG

IMG_1676.JPG

3 yıldır son susturucu iptali ile aracı kullanıyorum. Tatlı tok bir ses alıyorum. Normal devir aralığında yüksek bir ses yok. Yalnız şehirler arası uzun yolculuklarımda 130u geçince veya yokuş tırmanırken kabine ses geldiği için 2 3 saatten sonra ses beni rahatsız etmeye başlıyor. Bazen orijinal egzozlarımı takmayı düşünsem de bu şekilde kullanıyorum. Fikir olması açısından görsel ekliyorum fakat video yok malesef.Ekli dosyayı görüntüle 19970

Ekli dosyayı görüntüle 19971
Teşekkür ederim gerçekten bende tatlı bi ses istediğim için yaptıracağım inşallah sorun yaşamam emil garage de yaptıracağım maslakta

@yusufacs hocam muhakkak yapmak istediğiniz, yaptırmak istediğiniz, keyif aldığınız bu tip işlemler vardır. Ama lütfen kullanırken şehir merkezinden mümkün mertebe uzak yerlerde sesli kullanın. Zira (yaşadığım için biliyorum) hastası olanlar, çocuğu olanlar, vardiyadan dönmüş olanlar, vb. bu sesten çok etkileniyorlar.  

@yusufacs hocam muhakkak yapmak istediğiniz, yaptırmak istediğiniz, keyif aldığınız bu tip işlemler vardır. Ama lütfen kullanırken şehir merkezinden mümkün mertebe uzak yerlerde sesli kullanın. Zira (yaşadığım için biliyorum) hastası olanlar, çocuğu olanlar, vardiyadan dönmüş olanlar, vb. bu sesten çok etkileniyorlar.  
Hocam zaten o yüzden varex takmıyorum cünkü kimseyi rahatsız etmek istemiyorum  

Teşekkür ederim gerçekten bende tatlı bi ses istediğim için yaptıracağım inşallah sorun yaşamam emil garage de yaptıracağım maslakta
Benimkiler Ankara'da yapıldı apaçi işi yüksek bir ses kesinlikle yok. Yaptırdığınız yer önemli. İmkan varsa önceden yapılmış bir araca bakmanızda yarar var.

ben aracı aldığımda son susturucusu yoktu ve çift çıkış vardı 1 sene bindim çok tatlı sesi oluyor ben ankaradayım sonra polisler bir ara çok uygulama yaptılar bende o sıralar susturucu alıp taktırdım yine çift çıkış bağladım polis çevirmesine girdim yine ceza yedim yok camlarda film var yok çift çıkış egzoz var diye ama az yazdılar cezayı  :)  ama susturucu olmasaydı egzoz cezası yiyecektim o çok çok fazlaydı bu aralar uygulama yapmıyorlar da yinede dikkatli olmak lazım cezalar çok yüksek ama ses çok güzeldi ben performansta bir değişiklik hissetmedim.

ben aracı aldığımda son susturucusu yoktu ve çift çıkış vardı 1 sene bindim çok tatlı sesi oluyor ben ankaradayım sonra polisler bir ara çok uygulama yaptılar bende o sıralar susturucu alıp taktırdım yine çift çıkış bağladım polis çevirmesine girdim yine ceza yedim yok camlarda film var yok çift çıkış egzoz var diye ama az yazdılar cezayı  :)  ama susturucu olmasaydı egzoz cezası yiyecektim o çok çok fazlaydı bu aralar uygulama yapmıyorlar da yinede dikkatli olmak lazım cezalar çok yüksek ama ses çok güzeldi ben performansta bir değişiklik hissetmedim.
Eko modda gideriz belki ses yapmaz :)  varex bulaşmak istemiyorum açıkcası cünkü hem cok gürültü yapıyor hemde boş yere araçla oynanıyor

@yusufacs son susturucu iptali çok güzel arada patırdamalar falan yapıyor çok tatlı oluyor da polisler rahat bıraksa muayene sonrası yine iptal edebilirim egzoz boruları duruyor  :)

Ben bir video buldum ses hoşuma gitti [emoji4]

15 saat önce, erkanwrc yazdı:

Ben bir video buldum ses hoşuma gitti [emoji4]

Ses muhteşem ama bunu ciddi ciddi polis anlar çevirmede direk artık nasıl yırtabileceğimize bakacaz :D  

Ses muhteşem ama bunu ciddi ciddi polis anlar çevirmede direk artık nasıl yırtabileceğimize bakacaz [emoji3] 
Buna bence pek birşey demezlerde
Orta iptal olan fena [emoji3]

Geri
Üst Alt