1.4 TSI / 1.2 TSI Performans Farkı

Ben kendi fikrimi söylüyorum. Saydığım araçların hepsini kullandım. Karar kullanıcıların. 1.4 TSI de iyi bir tat veriyor sürüşte ama yakıt tüketimine bakmaktan suremiyordum. 

1.4 ile 1.2 farkı 100km/h 100 ile 6.viteste giderken 1.4 daha hızlı toparlıyor 1.2 motor bu hız ve viteste biraz hissiz.

1.4 200 210km hızlara daha kolay çıkabiliyor 1.2 180km den sonra biraz zor.Ben 200km/h gördüm ama uzun sürüyor biraz.

Bana göre 1.2 motor 1.4 ten az yakıyor.

1.2 motorun vergi avantajı var.

3 yıldır 1.2 motor kullanıyorum ve çok memnunum şimdi sıfır araba alsam 1.0 alırım fena değil bana yeter.

1.2 alacaksanız comfortline 1.4 alacaksanız highline alın derim.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.2 de kesinlikle tatmin edecektir sizi. Performans olarak 1.4 vs 1.2 videoları internette de mevcut. Hani 1.4 ün açarak gittiği bariz.   Fiyat anlamında piyasada hep görülen şey 1.2 comfortline ile 1.4 highline arasında 3-4 bin lira oynuyor yaklaşık.  İleride arabayı doldurma planınız da varsa kesinlikle 1.4 alın derim. Zira aradaki fiyat farkı olan 3-4 bin lirayı stop+jant parası olarak düşünürseniz yanında bixenon katlanır ayna vs gibi farklar ücretsiz olarak gelecektir :) ha bu bedava arasında 1.2 vs 1.4 farkı da var :)  çünkü ister istemez mk7 de aksesuar fiyatları yüksek ve retrofitleri artık herhangi Bi elektrikçi, aksesuarcı yapamıyor malesef. 

@slck ben hayatımda 200 yapmadım abi :)  maksimum 140-150 yapıyorum otobanda. bu hızlarda 1.2 nin performansı nasıl ?

1.0 tsi

1.2 tsi

1.4 tsi

1.5 tsi

1.6 tdi

Mk8 e hepsini sunuyoruz deseler??? 

Şu an 1.6 tdi kullanıcısı olarak bunların arasından sadece 1.2 tsi alırdım 

@Savatage Neden 1.2 tsi seçerdim diyorsunuz ? Vergisi daha az, bakımı daha az; yakıtı ve performansı neredeyse aynı diye mi ?

Bence 2 sinden de uzak dur 85 ı yatır altına elektirikli hibrit golf gelince al arkadaşım bunların hepsi çöp olacak 1.2tsi aldım dizel den geçtim masrafsız keyifli olsun die sansimdan mıdır nedir servisten çıkmıyor araba bulamadılar sorunu boşa atınca hızlı da gitsem yavaşta gitsem araba istop ediyor her zmaan degil !!! Serviste bilgisayarda hata da cikmiyor daha 65 binde araba 2016 deli olacam ha illaki 1.4 1.2 arasında dersen ben ikisini de test ettim hocam 1.2 tsı benim için çok mantıklı gelmişti vergi yakit bakim v.s çok daha avantajlı gelmişti evet 15 20 bg daha fazla olabilir ama yakıtı vergisi biraz benim için mantıksız geldi tabi bu saydıklarım sizin için önemli değilse düşünmeden alınabilir 1.4 illaki daha iyi fakat 0 100 hızlanmasında samimi söylüyorum bi fark göremedim amatör test benimkisi fakat 100 200 hızlanma 1.4 açık ara yani daha yokmu diyor gidecek 1.2 150 den sonra düz yolda baya hissettiriyor 1.2 olduğunu söylemek isterim test ettiğim araçlar biri 70 bindi diyer 80 civarı arabalar arkadaşlarımın arabasıydi belki problem vardır arabalarda yani benimkişi nacizane amotor şekilde test diyebiliriz her ne alırsanız Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin servise sanayiye bakim harici umarım uğramazsiniz hocam saygilarimla....

Bu arada 1.2 alacaksanız comfortline almanızı tavsiye ederim katlanır ayna ışık paket hız sabitleyici olan versiyon benim aracim da var yürüse çok memnunum da :) sansansimdan işte highline kesinlikle aramıyorum tek eksik 4 bagimsiz suspansiyon oda 225 40 18 jant var ustunde urban mi deniyor tam bilmiyorum passat orjinal jqnti biraz yakitta ve konforda fark ediyor fakat yol tutusu da gayet highline donanıma yakın ki 1.4 kadar yine yakmıyor taktir sizindir 

@serdar2xdx golf alınca yaparsın hocam kendi gidiyor zaten :) RADARA DİKKAT :)  tabiki sıkıntısız bir golf olursa...

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.2 tsi - 1.4 tsi arasındaki en büyük fark bence bağımsız süspansiyon. Ben olsam sırf bağımsız süspansiyondan dolayı 1.4 tsi tercih ederdim. Hem downsizingin suyu çıkarılmamış bir motor, yıllardır piyasada ve yeterince bilinen bir motor olması da 1.4 tsi motorun avantajlarından bazıları.

1.0 tsi Dsg Golf kullanıyorum 1.2 manuel jetta kullanmistim aman aman fark yok 1.0 ciiddi iyi.Golfun bütün motorlari iyi heralde😁 Bağımsız susp.tercihse 1.4 fakat 1.6 tdi larda torsiyon 1.2 1.0 tsi gibi herkes konforundan memnun.Bence bütçe zorlaniyorsa algisi vergisi benzini 1.2 olur hatta yuksek model denk gelirse 1.0 tavsiye ederim.Ha bütçede sikinti yoksa 1.4 tsi uyar hocam😉

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. 
Bütçemle 1.4 140HP bulamadım. 77bin tl 'ye 2014 1.2 comfortline xenonlu aldım. 
Başka konularda görüşmek üzere.
Not: Asla DSG 'li araba almam diyordum. Aldım :)

Geri
Üst Alt