Direksiyonu Çevirdigimde Hafif Çıt Sesi

Ugur037

Üye
İsim
Uğur
Merhaba Arkadaşlar direksiyonu çevirdigimde direksiyondan çok hafif çıt sesi geliyor normalmi sizdede varmı ?

@Ugur037 bendede var aynısı önceden varmıydı hatırlamıyorum özellikle parkdan çıkarken ama duyulacak kadar değilde elinle hissedilecek kadar 

@Beşiktaş1903çevirirken çok ince çıt sesi hocam tam sag yada tam sol yapınca bir ikidefa çıt çıt ses sizdekide bu şekildemi

@Ugur037 hocam bende sanki tesbih tanesi gibi aralıklı sürekli yavaş hızlarda sesi çok duyamıyorum ama elimle hissediyorum 

[mention=670]Beşiktaş1903[/mention]çevirirken çok ince çıt sesi hocam tam sag yada tam sol yapınca bir ikidefa çıt çıt ses sizdekide bu şekildemi
4. Golfümü kullanıyorum hepsinde aynı sorun vardı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı durum bende de mevcut. Düsük hızlarda 30 km vs altı manevralarda çıt çıt ses geliyor. 30 km ve üstü ses yok oluyor. Garantim ay sonu bitiyor. Önümüzdeki hafta içi servise götürürüm inşallah... Şirketin doblosunda da aynı koşullarda aynı ses mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı sorun yazlık lastiklerimi takınca bendede olmaya başladı düşük hızdayken direksiyonu sağa çevirince tık tık diye ses geliyor çözümü bulan olursa forumdan paylaşırsa sevinirim

Sesi aracın direksiyonundan mı duyuyorsunuz yoksa çevirirken elinize titreme takılma gibi bir his geliyor mu?

Direksiyon içinden duyuyorsanız çok ince çıtırtı seslerinin kaynağı airbag makarasıdır, bazen özel sprey ile yağlama şeklinde çözülebilir ama normal çalışma sesidir,

Diğer durumda aracın kullanım koşullarına bağlı olarak amortisör üst rulmanlarında kirlenme paslanma kuruma gibi dış etkenler sebebiyle hissedilir derecede, özellikle dayanma noktalarına yakınken daha yoğun şekilde ses duyulabilir,

Saygılar,

Geri
Üst Alt