İlk Günkü Gibi Yenilendik&Parladık. Lapiz Blue R-Line Detaling

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba Golftutkusu Dostları;

Bende Herkes gibi  yaz ayları öncesinde Aracıma bir kozmetik uygulasın , Araba Tertemiz ilk Günki gibi Parlasın Hoş bir Görüntüsü olsun istedim. Daha önceki Sahibinden kalan küçük taş izleri ve kılcal çizikler vb olumsuz durumların temizlenmesi adına, Aracıma Boya Koruma işlemi Yaptırmak için  Karar verdim. Şanslıyım ki Bu işi Çok iyi yapan&yapacak olan İnsanlar var iken etrafımda Yaşadığım Bölge Alanya da bunun eksikliğini hissediyordum.  Detaling Sektöründe Unıted Turkısh Detailers Kurucusu , Bir Üstad olarak Kabul Görmüş olan Çok Saygı Duyduğum Samimi Dostum  Abdülkadir Gülbahar  ile bolca fikir alış-verişi ve muhabbet ettikten sonra hareket3 gectim. Bu işlemler için Öncelikle Forum Sponsorumuz Olan ''ADANADETALİNG'' Mahmut Usta ile iletişime Geçtim. Kendisinin Adana ilinde Benimde Alanya da olmamdan dolayı  Planlarımız uymadı Kısmet başka sefere dedik inşallah [emoji4]  Dolayısıyla Abdulkadir Ustanın da Yönlendirmesiyle Manavgat ta '' KDR Detaling'' Kadir usta ile iletişime geçtim, Zaman ve  planlamamızı yaparak 4 gün Aracın Kendisinde kalması sonucunda Aracım Başlıkta da belirttiğim gibi Tıpkı ilk günkü parlaklık ve Güzelliğine Geri Döndü.Bu süreçte emeği Geçen Tüm Güzel insalara üstadlara bir kez daha Teşekkür ederim.

Buradan Altını çizerek Belirtmek istediğim bir durum var ki o da Şu; Özellikle Detaling ( Boya Koruma, Seramik kaplama vs.)  işlemleri yaptırmayı düşünüyorsanız İşinin Ehli , Öğrenmeye açık, Kendini Geliştiren, İşini Seven, Emek ve Gayretini Tutku ile yapan Uygulama Üstadları Çok önemlidir Elbette Kullandığı Malzeme de önemli olsa da ; Ham maddeyi Bir ürüne Çevirecek olan O, Maharetli ve kıymetli Ellerden Çıkan Üründür. işte buda Ustalık gerektirir.

Abdulkadir Üstad - Trabzon, Detailing Point

Mahmut Usta - Adana, [mention=2601]AdanaDetailing[/mention]

Kadir Usta Bu konuda Tüm Araçlarımı Gözü kapalı Emanet edebileceğim Çok değerli isimlerdir.

Kendilerine Her şey için Tekrar Çok Teşekkür Eder Selam ve Saygılarımı sunarım.

sizleri Resimlerle baş başa bırakıyor ,iyi forumlar diliyorum... Ender Hoca 

Yapılan işlemler:

İç dış detayli yıkama

Çizik ve Hare giderme ve dolgu pasta

Maskeleme

Kil ile demir tozu temizliği

Maskeleme

Boya Koruma

Wax parlatma

Motor Koruma

Koku Bombası... Bolca Tutku ve Emek

Öncesi ve Sonrası için bir örnek

ec08f12920183536850a8383f347245c.jpg

Işlem öncesinden Kareler.

41bbfbac5f2495aa50548de77e24836d.jpg
dd328b85cf112d086600abf6ae10d695.jpg
e2cdd664ba7a3efc7c3199acc7fdf25f.jpg
8ec9f39b6ecdf4b43530d0340d579188.jpg
07dac767ef4cb62c0a78576802126544.jpg
528cb1823e2115b010dca42c1edcf1e0.jpg

Ve 4 Gün süren Titiz Çalışma Sonrası Mükemmel Sonuç

be84a9c7f3fb477c4cce6bc47e3593fb.jpg
9687a901f61e2f1a0f22337fa2eab4b3.jpg
0fee3f8163b6b099893500e4d20da446.jpg
40def52ef86f4846020930206b241f50.jpg
3bd58d7356cb8d8f9cf3aab022ab195e.jpg
84f9245bc1c2baa068b5a658b63a5fc6.jpg
26bf26ec64af400024f8a037757741a4.jpg
3424e91113e4350998d1acd44e17eca1.jpg
b5b8a64262a65e3efbadfb7479446ddf.jpg

a7cbb52567140539b351412f50a1b543.jpg
c0b723538fefbed005fb8f60a6dd2485.jpg
6a8ae4aeb4e8f1c023f293521317d683.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önceki kullanıcı neyle yıkattıysa veya yıkadıysa artık arabayı, kese atmış resmen :)  Son hali çok iyi olmuş, emeği geçen herkesin eline sağlık. Size de parlak sürüşler hocam :)  

Teveccühünüz hocam. Gönül isterdi ki bizzat ben ilgileneyim aracınızla. Fakat eminim Kadir Usta büyük titizlikle çalışmıştır araç üzerinde. 

Güle güle kullanın aracınızı. 
Çok Teşekkürler Üstad. Seni tanımak , güzel günler geçirmek ve Dost kalabilmek ayrı bir mutluluk benim için. 

Çıktığın ve çok büyük başarılar gösterdiğin bu Detaling Sektöründe Herşey Gönlünce olsun. Selam ve Saygılar

Önceki kullanıcı neyle yıkattıysa veya yıkadıysa artık arabayı, kese atmış resmen :)  Son hali çok iyi olmuş, emeği geçen herkesin eline sağlık. Size de parlak sürüşler hocam :)  
Çok Teşekkürler Değerli Hocam. Kese olayı doğru diyebilirim :)   (y)

Aracıma nisan sonu bende boya koruma yaptırmayı planliyorum, İstanbul'da bu işlemi hakkı ile yapacak silikon içermeyen pasta ve cila ile gerçekten çizik ve hare giderecek butik çalışan tavsiye edebileceğiniz biryer varmı?

Ender hocam islem oncesi vernik mikron ölçümü yaptiniz mi ? İslemden sonra ne kadar bir kaybınız oldu
Değerli Hocam beni yanlış anlamayın lütfen.  Lakin İşlemi yapan Kadir usta işinde çok başarılı olduğu için hiç gerek duymadık. Lakin optimal oranda işlem yaptığına hiç kuşkum yok.O konular daha çok detay ve teknik konular olduğundan net cevap veremediiğim için kusuruma bakmayın Aslında bu sounuz olaya ne kadar hakim ve detaycı oldugunuzun göstergesi .  (y) Teşekkürler

Değerli Hocam beni yanlış anlamayın lütfen.  Lakin İşlemi yapan Kadir usta işinde çok başarılı olduğu için hiç gerek duymadık. Lakin optimal oranda işlem yaptığına hiç kuşkum yok.O konular daha çok detay ve teknik konular olduğundan net cevap veremediiğim için kusuruma bakmayın Aslında bu sounuz olaya ne kadar hakim ve detaycı oldugunuzun göstergesi .  (y) Teşekkürler
Estağfurullah hocam yanlış anlama falan yok :)  cok profesyonel olsada 3-4 mikron civarında söyleniyor keşke ölçseydiniz bu soylenen değerin doğruluğunu tespit ederdik aslinda o sebeple sormuştum :)  

Aracıma nisan sonu bende boya koruma yaptırmayı planliyorum, İstanbul'da bu işlemi hakkı ile yapacak silikon içermeyen pasta ve cila ile gerçekten çizik ve hare giderecek butik çalışan tavsiye edebileceğiniz biryer varmı?
Adana da olsanız Direk Mahmut Usta derdim :)  ( adanadetaling) 

Değerli hocam Yanılmıyorsam istanbul için  Yusuf Hocamız Golf R aracına Tokyo Garage de yaptırmış ve hatta deneyim ve memnuniyetini benim gibi konu açarak siz değerli üyelerimize sunmuştu . isterseniz bir göz atın o konuya veya  @yusuf dan Bilgi alabilirsiniz  (y)

@Ender bir ara bi konuda geçmişti sanırım bi konuşmak lazım, ankarada dby detailing ten bilgi aldım detaylı temizlik dahil olmak üzere boya koruma için 1000 TL istedi sanırım fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde orası da çok tavsiye ediliyor.

Estağfurullah hocam yanlış anlama falan yok :)  cok profesyonel olsada 3-4 mikron civarında söyleniyor keşke ölçseydiniz bu soylenen değerin doğruluğunu tespit ederdik aslinda o sebeple sormuştum :)  
bu konuda konusunda uzman arkadaşlara düşüncelerini sorup öğrendiğimde cevap vermeye çalışacağım hocam.

cevap çabuk geldi bende hemen yazayım istedim :)  

olduğu gibi aktarıyorum;

çok hırpalanmış boyalarda 3-4 mikron da olabilir daha fazlada olabilirmş Bu yüzden Araç Bakım Kültürü ile alakalı zaten Detaling ustalarının çoğu da bu kültürü öğretmeye çalışıyorlar. Yani her pasta cila uygulandığında aracımızın boyası biraz daha inceliyor ve daha fazla dış etmenlere maruz kalıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=208]Ender[/mention] bir ara bi konuda geçmişti sanırım bi konuşmak lazım, ankarada dby detailing ten bilgi aldım detaylı temizlik dahil olmak üzere boya koruma için 1000 TL istedi sanırım fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde orası da çok tavsiye ediliyor.
Ankara için Benim bildiğim önerebileceğim biryer yok bahsi geçen yer hakkında da pek bilgim yok maalesef hocam. Ama Ankara için işini iyi yapan önerilebilecek yerler bulabilirim yine Kıymetli Dostlarımız sayesinde.

Dby için birkaç arkadaşın görüşünü aldım Gayet iyi dendi hocam bilginize.

@Ender hopa dan Edirne'ye gideceğim önümüzdeki ay, bu sebeple Ankara ve İstanbul'da işini gerçekten hakkıyla yapan bir yer bulabilirsem çok iyi olacak malum araba siyah olunca insan kırk defa düşünüyor, eğer böyle bir yer tavsiyesinde bulunabilirseniz çok memnun olurum.

Geri
Üst Alt