Vasi kararı ile araç alımı (Tecrübeli arkadaşlar)

ismailtnc

Üye
İsim
ismail
Merhaba arkadaşlar;

Annemin %90 raporu var Ruhsal ve Duygusal + olarak da Zihinsel kutucukları işaretli bayileri aradığımda zihinsel kutucuğu işaretliyse kesinlikle mahkemeden Vasi kararı isteniyor ve bunun içerisinde araç alımı için ibaresinin olması gerekiyormuş.

Bu süreç ne kadar sürüyor yeni alan yada bilgi sahibi olan arkadaşlarımız yardımcı olabilirler mi

Bayiye sorduğumda bu sürecin 1 haftada hallolduğunu tanıdık birisi varsa 2-3 güne çözüldüğünü söylediler ama internette yeni bilgi bulamadım ve sürecin epeyce uzun ve yorucu olduğunu gördüm

Bu konuda işleyiş nasıl oluyor daha önce başından geçenler anlatabilirler mi

Konuyu buraya açtım ama yanlış yer olduysa kusuruma bakmayın

Mahkeme aracılığı olmadan alınan engelli raporunu mahkeme çoğunlukta dikkate almıyor. Vasi kararı için mahkeme tekrardan hastaneye sevk edip yeni bir sağlık raporu aldıracaktır.

Çıkan rapor sonrasında mahkeme anneniz için sizi uygun görürse vasisi olarak atıyor ve mahkeme denetiminde anneniz ile ilgili maddi manevi kararları almanızda karar onay merci olmuş oluyor.

Vasi kararının alınması maalesef 1 hafta sürecek bir süreç olmuyor, adliyeye git gel trafiği yapacağınız bir süreç olacaktır.

İlerleyen aşamalarda annenizin vasisi olduktan sonra mahkemeye annenizin araç ihtiyacı olduğuna ve uygun aracı bulduğunuza dair araç proforma faturası ile bir dilekçe yazdığınızda hakimin onayına istinaden anneniz adına bir araç alabiliyorsunuz. 

Ben burayı dün tartışma bölümü diye okudum tanışmayı görünce çok şaşırdım açıkcası  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mahkeme aracılığı olmadan alınan engelli raporunu mahkeme çoğunlukta dikkate almıyor. Vasi kararı için mahkeme tekrardan hastaneye sevk edip yeni bir sağlık raporu aldıracaktır.

Çıkan rapor sonrasında mahkeme anneniz için sizi uygun görürse vasisi olarak atıyor ve mahkeme denetiminde anneniz ile ilgili maddi manevi kararları almanızda karar onay merci olmuş oluyor.

Vasi kararının alınması maalesef 1 hafta sürecek bir süreç olmuyor, adliyeye git gel trafiği yapacağınız bir süreç olacaktır.

İlerleyen aşamalarda annenizin vasisi olduktan sonra mahkemeye annenizin araç ihtiyacı olduğuna ve uygun aracı bulduğunuza dair araç proforma faturası ile bir dilekçe yazdığınızda hakimin onayına istinaden anneniz adına bir araç alabiliyorsunuz. 
@ErenErdem  Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Rapor yüzdesi düşerse ilaçlarında sıkıntı yaşarız arabada kalmış olacak en iyisi bu işe hiç bulaşmamak olacak kanımca zaten sancılı ve sıkınıtlı bir süreç olacak gibi duruyor

Geri
Üst Alt