Triger setini internetten sipariş etmek

Murat Koca

Yeni Üye
İsim
Murat Koca
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2012 golf 6 tdı. 62.000 km ye geldi. Yaştan dolayı triger setinin değişmesi gerekiyor diye biliyorum. Araca uygun seti internetten sipariş edip ustaya değiştirtsem nasıl olur?? İnternetten alınan parçalara güvenebilir miyim( Uğur böcekli siteden)

@Murat Koca hocam trigger parçası yetkili serviste aracınızın yaşından dolayı baya ucuz olacaktır. Hatta tavsiyem işçilik dahil yetkili servisten fiyat alın. Yetkili Servis bu ara çok güzel fiyatlar veriyor. Bütçenize uyarsa kafanıza rahat olur. 

@yusuf hocam söylediğiniz gibi servisi aradım fiyat bilgisi almak için. Aracın triger setinin 120.000 km de değişeceğini söyledi. Özellikle sordum yaştan dolayı değişmesi gerwkmez mi diye. Yıl olarak bir kriter yok dedi 120.000 km değişir dedi.

@yusuf hocam söylediğiniz gibi servisi aradım fiyat bilgisi almak için. Aracın triger setinin 120.000 km de değişeceğini söyledi. Özellikle sordum yaştan dolayı değişmesi gerwkmez mi diye. Yıl olarak bir kriter yok dedi 120.000 km değişir dedi.
Siz yine de değişmesini istediğinizi belirttiyseniz değişmeleri gerekir. Kitapçıkta da eğer 120.000 ibaresi varsa değişmenize gerek yok gibi.

@yusuf ben değiştirmek istediğini belirttim ama servis danışmanı gerek olmadığını söyledi

En son güncellenen bilgi olarak araçlarımızda Triger Zinciri olduğunu ve 120 bin km eşik sınırı oldugunu b3nde öğrenmiştim.4.5 yildan bahsedenler vardi ama servisler bu bilgiyi veriyorsa bir bildikleri vardir.Yine de başka servislerden de bilgi almak gerekebilir karşılaştırma adına.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Volsvagen artık trigerde yıl kriterini kaldırdı. 120.000 dizel 180.000 bin benzinli için değişim kriteri oldu. 120.000 olmadan değiştirmeyin bence. 

Golf 7 tdi motorlarda kayış mı, zincir mi var ?

Geri
Üst Alt