Yangın söndürme tüpünü bulamadım

mcgyver

Üye
İsim
OĞUZ
Selamlar,

Golf 7 aracımı alırken hayal mayal bir yangın söndürücümü bagajda hatırlıyorum. 

Geçen aklıma takıldı, bagajı kabaca kurcaladım ama bulamadım, araçta tam boy stepne var, mini değil, mini olanlarında koyuluyormuş galiba yangın söndürücü vs.. o şekilde bir kaç bilgiye ulaştım ama o yangın söndürücüyü gördüğüm ihtimali bir tık ağır basıyor acaba keşfedemediğim bir yer de mi yoksa tamamen yanlış mı hatırlıyorum. 

Birazda ilk muayene vakti bu yıl son çeyreğinin başlarında olacağı için bu tarz şeyler akılma gelmeye başladı. Standart ilk yardım malzemeleri, stepne vs. var ama yangın söndürücü yok.

Daha talan etmedim bagajı ama sığacak başka yer yok gibi görünüyor?? Sanırım aracı alırken teslim eden arkadaş yangın söndürücü alın gibi bişey dedi. Bende bunu tam hatırlamadığımdan bu yarım bilgiyle yangın söndürücüyü bende var sanıyor olabilirim :)  galiba tam boy stepne olduğundan koyulmadı...

Hazır konusu açılmışken yangın söndürücü tüp ben de almayı düşünüyorum da. Araçta koyduğunuz pratik yer falan varsa paylaşır mısınız? Hangi boyutu almak mantıklı Bi de? 

Hazır konusu açılmışken yangın söndürücü tüp ben de almayı düşünüyorum da. Araçta koyduğunuz pratik yer falan varsa paylaşır mısınız? Hangi boyutu almak mantıklı Bi de? 
Hocam ben zamanında şu setten almıştım önüme denk gelen bir yerden. Olduğu gibi pandizotun alt kısmındaki askı yerine asıyordum. Araçlarda bagajdaki sağ ve sol kısımdaki cepler genellikle yangın tüpü için ayrılmış oluyor. Ben setten çıkartmadığım için asıyordum. 

D34D2117-CE1A-4149-BDB9-CE161387A366.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mantıken bu tüğün ön koltuk altında olması lazım. Oraya uyan orjinal bir tüp var mı araştırmak lazım. Bagajda özellikle pantizot altında olması kullanılmasını imkansız hale getirir.

Mantıken bu tüğün ön koltuk altında olması lazım. Oraya uyan orjinal bir tüp var mı araştırmak lazım. Bagajda özellikle pantizot altında olması kullanılmasını imkansız hale getirir.
Bagaj havuzu da kullanıyorum. Pandizot altına ulaşmak normal zamanda dahi Bi hayli zor oluyor. Şoför koltuğu altında güneşliği koyuyorum genelde ama tüp sığmaz sanırım oraya çok çok ufak olmadıkça 

Ön Koktuk altı dolu olan opsiyonlu araç olabiliyor Dolayısıyla ya ön yolcu koltuğu altı yada atka bagaj sağ veya sol köşe gözüne koymak mantıklı. Ben bagajda bulunduruyorum genelde sol gözde oluyor sürücüye yakın olann kisim diye [emoji6]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt