Diğer Golf modellerini biliyor musunuz?

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Ülkemizde güncel durumda yalnızca standart hali satılan Golf Comfortline-Highline ve özel siparişle gelen Golf R dışında belki diğer Golf modellerini de merak eden olmuştur. Bu liste Golf 7 ve makyajlı kasa versiyonları içermektedir.

Golf 7 Variant

Golf tutkunuyum ama birazda bagaj isterim diyenlerin tercih ettiği Station Vagon Golf 7'nin aynı zamanda GTD ve R gibi hızlı versiyonları da bulunuyor. 

14290990896307.jpg

E-Golf

1 tam şarj ile 201 km'lik menzil sunan e-Golf sunduğu menzil açısından halen daha elektrikli araçlar arasında pek tercih edilmese de Volkswagen elektrikli motorlara geçiş yaptığını e-Golf ile de göstermiş oldu.

2017-volkswagen-e-golf-review.jpg

Golf GTD

Hızı seven dizel tutkunları için öne çıkan Golf GTD 2.0 TDI 184hp 380nm torka sahip motoruyla 0'dan 100 km/s hıza 7.5 saniyede ulaşıyor. 

maxresdefault.jpg

Golf GTE

"Hızlı ve çevreci" sloganıyla 1.4 tsi ve elektrikli motorun birleşimini 204hp'lik güç taşıyan Golf GTE elektrik motorun verdiği ivmelenme sayesinde 0'dan 100'e 4.9 saniyede ulaşıyor. 

vw_golf_gte_ltt_090.jpg

Golf Sportsvan

Golf'ün mpv versiyonu olan Sportsvan şık tasarımıyla normal bir Golf'ten geriye kalmıyor. Özellikle, yaz aylarında ülkemize yurtdışından gelen misafirlerden dolayı görmek mümkün oluyor. Geçtiğimiz yaz otobanda Rline versiyonunu gördüğümde dikkatimi çekmişti. 

2018-vw-golf-sportsvan-0.jpg

Kaynak: Golftutkusu :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 4 variant ve Bora variant arasındaki benzerliğe dikkat ettiniz mi?

Yıllarca bi-fuel golfü getirmeyen doğuş ne de olsa bu modelleri de getirmeyecek, gelmeyecek modeli de bilmesek de olur gibi.

Golf GTE getittirmek istiyorum maliyeti ne kadar olur bilgisi olan varmı acaba 

@Mmt0634 Distribütörlerin ve ülkemizdeki VW servislerinin henüz elektrikli motora uygun altyapısının olmamasından dolayı muhtemelen getiremezsiniz hocam. Parayı basıp getireyim derseniz de araçla ilgili bir sorun yaşandığında muhtemelen çözüm bulamaz veya yurtdışından gerekli çözümün gelmesini beklemek durumunda kalırsınız. Net bilgim yok ama muhtemel olacaklar budur diye düşünüyorum. :)  

@AhmetCakmak hocam orası öyle de 1.2 tsi motorun boşa atigimda istop etmesinin de çözümünü bulamayan saa sapan bi servisimiz var ayrıca 1.4 tsi motor bakim aynı hibrit kısmı sıkıntı çıkarsa tesla kullanicilari gibi ülke disina servise götürmek gerekebilir ki inanın servis olmasa daha güveneyiz aracımda dalgalanma vardı devir saatinde şimdi istop etmeye başladı servisten hiç memnun degilim golf sevdam devam ediyor bitmeden sorunsuz hibrit istiyorum 1.7 ortalama yakıt ve 200 bg mükemmel istemekle kalacağız anlaşılan 40 bin euro muş turkiyede getirirken 1.4 motor olduğu için sağolsun devletimizde fabrikadan çok kazandığı için 50 bin euro da o alır 90 bine sanırım maal olur :( ben aracımın problemini cözmeye çalışayım en iyisi :)

Bu e golf nasıl elektrikli acaba.Arabayı çalıştırdın benzine geçmeden 200km mi gidiyor yoksa hibrit gibi 50km hıza kadar sakin elektrikle sonramı benzine geçiyor.Bu kablo ile şarj olayı sıkıntı bence tutmaz pek gibi.Corolla hibriti sürme şansım oldu araba çok güzel.Arabayı çalıştırdın benzinle çalışıyor 30sn sonra hibrite geçiyor 50km hıza kadar sakin kullanımda benzine geçmiyor daha sonra marş motoru yokmuş galiba anlamadan benzine geçiyor.Corolla hibrit güzel olmuş geleceğin teknolojisi ama 1.8 motor olduğundan dolayı yıllık 2900 tl mtv nedir yani.10 depo benzin yapar az yaksan ne olur.Bu vergi sisteminde haybeden milletin sırtından geçinme oldukça ne teknoloji olursa olsun tutmaz ülkemizde.yakında toyotada kepenkleri kapatıp giderse şaşmamak lazım.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu e golf nasıl elektrikli acaba.Arabayı çalıştırdın benzine geçmeden 200km mi gidiyor yoksa hibrit gibi 50km hıza kadar sakin elektrikle sonramı benzine geçiyor.Bu kablo ile şarj olayı sıkıntı bence tutmaz pek gibi.Corolla hibriti sürme şansım oldu araba çok güzel.Arabayı çalıştırdın benzinle çalışıyor 30sn sonra hibrite geçiyor 50km hıza kadar sakin kullanımda benzine geçmiyor daha sonra marş motoru yokmuş galiba anlamadan benzine geçiyor.Corolla hibrit güzel olmuş geleceğin teknolojisi ama 1.8 motor olduğundan dolayı yıllık 2900 tl mtv nedir yani.10 depo benzin yapar az yaksan ne olur.Bu vergi sisteminde haybeden milletin sırtından geçinme oldukça ne teknoloji olursa olsun tutmaz ülkemizde.yakında toyotada kepenkleri kapatıp giderse şaşmamak lazım.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

e-Golf tamamen elektrikli hocam, yani benzin diye bir şey yok. GTE versiyonunda elektrikli ve benzin olarak sürüş sunuluyor, yani hybrid olarak geçiyor GTE. Toyota uzun yıllardır hybrid araçlar satıyor ama tamamen elektrikli olmadıktan sonra benzinli+elektrikli olması bana tercih etmek için cazip gelmiyor.

@slck

Hiçbir Toyota chr kullanıcısınıda görmedim 3,5/4  yakan şehiriçi

Benim tdi ile 22 ortalama hızla dur kalklı şehiriçi 25 km gitsem 7,5 yakıyorum.

Aşağıda Selim'in meşhur babası

22 ortalama hız 25 km yol gitti hibritle

Sonuç videonun son  40 saniyesinde (boşuna hepsini izlemeye gerek yok)

Tdi dan sonra 7,5 ları 4,5 lara indiren bir teknoloji olmadıktan sonra boşuna obez 1.8 motor vergisi vermek sıkıntı ??!

Yıllarca bi-fuel golfü getirmeyen doğuş ne de olsa bu modelleri de getirmeyecek, gelmeyecek modeli de bilmesek de olur gibi.
Fazla bilgiden bir zarar gelmez sanki hocam. Kaldıki bu araçlar bizim araçlarımızın kardeşleri :)  

Belki de ilerleyen zamanlarda Ülkemizde de Görebiliriz.

@Huseyin6 Golf plus olarak golf mk5 zamanında çıkmıştı hatırlarsanız ,hiç talep görmedi yani golf sportsvan ın gelmesi çok zor görünüyor.

Geri
Üst Alt