Otopark Tavanı Akması Sonucu Araçta Oluşan Lekeler

MR

Üye
İsim
Emre
Kış aylarında yoğun yağışlardan kaynaklı kapalı garaj tavanında akma olmuş ve aracımın tavanda kalıcı beyaz lekeler meydana gelmişti. Birazcık hırpalayarak 3 yıkama sonrası kil ile çok az bir kısmını çıkarabildim ama kalan kısımlar boyayla bütünleşmiş haldeydi.

Aracımı Doğuş’tan teslim alırken bile yıkanmasından imtina etmiş, yabancı ellerde işlem görmesine ciddi hassasiyeti olan biriyim.  Görüntü inanılmaz canımı sıktığı için 2 hafta önce pasta ve meg. Uygulama pediyle ne olacaksa olsun mantığıyla çıkarmayı denedim ve bu sefer yüzeyde ciddi matlaşma ve çizik meydana getirdim.

Forumlarda gezindim farklı firmalardan ve şahıslardan yapılacak işlemle alakalı bilgi ve teklif aldım en sonunda cumartesi gözü karartıp yaptırmaya gittim ve iyi ki gitmişim.

Dürüst ve etik çalışan esnaf bulmanın gerçekten zor olduğu günümüzde amacı para kazanmaktan ziyade insan kazanmak olan Mert beyle tanışmış oldum. Mevcut işlerinin arasında yaklaşık 2 saat harcanan emek neticesinde mükemmel bir yüzey elde etti. Şuan Wolfsburg kondisyonunda bir tavanım var. :)  

Direksiyondaki parlaklık bir süredir canımı sıkıyordu direksiyona Autoglym Leather Cleaner uygulaması yapıldı Wolfsburg kondisyonunu yakalayamadık ama ciddi fark etti. :)  

Yanlış uygulamayla sonuçların ne olduğunu göstermek ve Ankara’da benimle aynı endişeleri yaşayan arkadaşlara referans olur umarım.

Kasaplığım sonucu oluşan manzara ve lekeler;

IMG-2455 (002).JPG

IMG-2460 (002).JPG

IMG-2675 (002).JPG

Sonuç;

IMG-2696 (002).JPG

IMG-2699 (002).JPG

Autoglym Leather Cleaner uygulama sonucu:

IMG-2704 (002).JPG

@MR Sonrası on numara ama öncesinde nasıl hırpaladınız hocam arabayı :D

• Beğen
Tepkiler: MR
@emrekk Hiç sormayın, objektife yansımayan kısımlar var birde nasıl gözüm döndüyse artık :D  

@typhoons  Hocam şöyle ifade edeyim. Lekeler önce aşındırıcı yardımıyla yüksek oranda çıkarıldı ardından aşamalar halinde tavana komple polisaj yapıldı. Son olarak daha önce hiç seramik denememiştim, Mert bey kullanım rahatlığı ve ömrünü görmem için tavana seramik uyguladı. Tüm bu işlemler için tamamı aracı bizzat görüp teklif veren kurumsal yerler ve hatta "sen bize bırak biz şeaparız bir saate gel al abi" diyen AVM Otoparkındaki 3. sınıf yıkamacıların söylediği fiyattan bile daha düşük bir tutar ödememin yeterli olduğunu söyleyip şokladı beni sağolsun.  :D

Aracınızda benzer bir durum varsa kesinlikle göstererek teklif almanızı öneririm :)

@emrekk Hiç sormayın, objektife yansımayan kısımlar var birde nasıl gözüm döndüyse artık :D  

@typhoons  Hocam şöyle ifade edeyim. Lekeler önce aşındırıcı yardımıyla yüksek oranda çıkarıldı ardından aşamalar halinde tavana komple polisaj yapıldı. Son olarak daha önce hiç seramik denememiştim, Mert bey kullanım rahatlığı ve ömrünü görmem için tavana seramik uyguladı. Tüm bu işlemler için tamamı aracı bizzat görüp teklif veren kurumsal yerler ve hatta "sen bize bırak biz şeaparız bir saate gel al abi" diyen AVM Otoparkındaki 3. sınıf yıkamacıların söylediği fiyattan bile daha düşük bir tutar ödememin yeterli olduğunu söyleyip şokladı beni sağolsun.  :D

Aracınızda benzer bir durum varsa kesinlikle göstererek teklif almanızı öneririm :)
Benim işte önceki sahibinden kalan çizikler ve boya koruma ama usta ellerde kil demirtozu temizliği gibi uygulamalarla ilk boya rengine sizin deyiminizle wolfsburg kondisyonu için :)

• Beğen
Tepkiler: MR
Fiyat söylerseniz kullanıcılardan başına gelen olursa fikir sahibi olur.

@MR iyi güzel yazmışsınız fakat fiyat paylasmamanizı anlamadım açıkçası bizi iyi veya kötü supriz mi bekliyor sonuçta 3 assagi 5 yukarı bir fiyat bilgimiz olurdu ayrica sizin için çok düşük bir rakam belki benim için çok ciddi bir rakam oraya gidicem bide dönmesi var benzine mi yanayım vaktimemi :) fiyat sizin için özelse saygı duyuyorum fakat işçilik gerçekten güzelmiş güzel günlerde sağlıcakla kullanınız saygılar 

@MR iyi güzel yazmışsınız fakat fiyat paylasmamanizı anlamadım açıkçası bizi iyi veya kötü supriz mi bekliyor sonuçta 3 assagi 5 yukarı bir fiyat bilgimiz olurdu ayrica sizin için çok düşük bir rakam belki benim için çok ciddi bir rakam oraya gidicem bide dönmesi var benzine mi yanayım vaktimemi :) fiyat sizin için özelse saygı duyuyorum fakat işçilik gerçekten güzelmiş güzel günlerde sağlıcakla kullanınız saygılar 
Aynı etkide ve yoğunlukta lekeler oluşmuş bir araç için ortalama maliyet 100-150₺ olacaktır.  

Ben araştırırken birden çok işletmeden fiyat aldım birkaçına bizzat gidip gösterdim, aracı görmeden “şu fiyata hallederiz”lerle zaten zaman ve yakıt harcamadım. 300-400₺ lere kadar fiyatlar verdiler ama bedava yapacağız bırak deseler yine vermeyeceğim yerler de vardı içlerinde. 

Umarım böyle bir işleme ihtiyacınız olmaz. 

Geri
Üst Alt