İlk marş

arfkync

Katılımcı Üye

İsim
aRif
Araç a3 27000 km de 1.6 tdi stronik son bir kaç gündür ilk çalıştırmada bazende gün için de zor çalışmaya başladı..neden olur acaba sebepleri nedir çok soğuk havalarda yapsa normal derdim ama 10-15 derecede bile yapıyor bazen ki istanbulda çok soğuk olmuyor genelde kapalı garajda duruyor?? 

Hocam model yılı vs bilmemekle birlikte kilometreden yola çıkarak 2 yılı aştıysa akü diyebilirim baktırmanızda fayda var iyi günler diliyorum :)

2017 model hocam 2. Bakıma daha girmedi garantisi temmuz da bitcek?? 2 yıl olmadan akü bitermiymiş??Kullanılan aküler çokta iyi değil diye duymuştum.ama eskiden varta kullanılıyordu şimdi molly diye bir marka

Hocam ben geç çalışma göremedim yada anlayamadım videodan yalnız çok yakın bir akrabamın 2017 7.5 tdı dsg si 1.5 yılda aküsü garantiden değişti.Bazı akülerde sorun olabiliyor servise göstermenizde fayda var.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geç alıyor hocam ayrıca titreme yapıyor hem çalıştırırken hem stop ederken..bakalım sercise gösterdim bir anormallik var müsait zamanda geririn inceleyelim dedi.2012 golf vardı bende 5 sene kullandım 70 binde sattım akü sorunu yaşamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Marş motorunun bakıma ihtiyacı  olabilir.

Yüzde yüz akü arıza ışıkları söndükten sonra marş yapıyorsunuz çalıştıktan sonra tekrar ışıklar yanıp sönüyor. Aynı durumu 2 ay önce yaşadım ve aküm değişti. Yalnız servise varta takması konusunda ısrarcı olun ben yok demelerine rağmen kabul etmedim varta istiyorum dedim getirtip varta taktılar

Dikkatinize hayranım hocam ben marşdan sonra tekrardan yanan ışıklara dikkat etmemiştim muhtemelen aküden ama nasıl bir aküdür ki 17-18 ayda ömrü biter çok enteresan..

Sorununuz akü büyük olasılık. 34 binde 2017 29 ağustos çıkışlı aracımın aküsü garantiden ısrarlarım sonucu değişti. Sebang diye garip bir marka akü ile gelmişti varta takılınca araba her anlamda kendine geldi diyebilirim. Evet 18 ayda benimde akü tam bıtmese de uyarı vermese de start stobun devreye gırışlerındekı gecıkmeden anlamıstım bır sefer şarj ettıler 1000 km yol yaptım sonrasında 15 gün içinde yine normalde devreye girmesi gereken start stop gecikmeli devreye girmeye başlayınca servise;
"Cep telefonu mu bu araç 15 günde şarja mı getirmemiz gerekecek" deyince değiştirdiler ve tüm sorunlar son buldu.

Ya bu üreticiler işin baya cıvkını çıkardılar 1.5 yılda biten bir akünün vag gurubu araçlarına takılması çok tuhaf değil mi??

Akü işi biraz şans birazda kullanımla alakalı. Şimdiye kadar kullandığım 2 golfümde 3 senede akü bitti. Şanslısınız hocam 2 sene içinde akü sıkıntı olursa garantiden bedelsiz olarak 3. Sene olursa işçilik adı altında 250tl civarına ücret alarak değiştiriyorlar. Aynı aracı olup 5 senedir aküsü değişmeyen arkadaşımda var. Yalnız şuanki durumunuz sizi yolda bırakabilir marş yapmadan uzun süre teyp ve ışıkları açmayın yoksa kontağı çevirdiğinizde hiç tepki alamayabilirsiniz ben yaşadım ordan biliyorum:) Serviste varta konusunda ısrarcı olun artık arabalar üreticiden varta olarak gelmiyor moll veya vw logolu yeni akü takacağız diyecekler kabul etmeyin ben etmedim aşağıdaki fotoğrafta aynı gün üzerinde hem volkswagen yazılı hemde varta akü taktılar.

57516135-75D6-423D-A54E-267EFC548FE1.jpeg

Valla hocam bu bizim vw gurubundan belkide 10.aracımız bir çoğuda sıfır alındı lakin hiç biri 3-4 den az kullanılmadı ve hiçbirinde akü sorunu yaşamadım.hatta akü ne zaman biter sorusunun cevabıda yok bende :)  ama hatırladığım tek şey hepside varta idi..şimdi baktım moll diye 70 lik bir akü var üstünde hayal kırıklığına uğradım bellki yine maliyet kaygıları devreye girmiş bakalım pazartesi erele götürecem biraz daha ilgililer.doğuş oto kartaldan nefret ettim oraya gidersem bu kez fena olacak hakkımızda hayırlısı siz nerede değiştirdiniz

5 saat önce, arfkync yazdı:

Araç a3 27000 km de 1.6 tdi stronik son bir kaç gündür ilk çalıştırmada bazende gün için de zor çalışmaya başladı..neden olur acaba sebepleri nedir çok soğuk havalarda yapsa normal derdim ama 10-15 derecede bile yapıyor bazen ki istanbulda çok soğuk olmuyor genelde kapalı garajda duruyor?? 

Geri
Üst Alt