Jump to content
emrekk

Golf7 U LED Far satan var mı

Recommended Posts

Orjinal Uled uygulaması hakkında forumda İbrahim arkadaşımızın detaylı anlatımı var.

 

On 24.02.2017 at 14:29, ibrahim043 yazdı:

Merhaba 

Aracımı aldığım günden beri eksikliğini hissettiğim "U LED" olayını "ÇİFT U LED" taktırarak gidermiş bulunuyorum, araç alırken istediklerim cam tavan ve u led di fakat bulamadık beklemek istemediğimden standart farlı araç almak zorunda kalmıştık. Günümüz araçlarında bence araçların olmazsa olmazı gündüz lambaları; uzunca bi süre araştırdıktan sonra bende tek u yerine çift u taktırmaya karar verdim bu kadar eziyete girmişken deysin istedim. Bu süre zarfında çıkma far aradım hep ancak şansıma temiz far denk gelmedi piyasadaki çoğu far işlem görmüş olarak satılıyor; ender elektronik vs 8-9 bin gibi fiyat verincede cazip gelmedi sonra yurt dışında araştırmaya karar verdim; fiyat biraz daha uygundu fakat güven veren bi yer bulamadım, bende bu iş için gerekli malzemelerin kodunu bulup tek tek satın aldım bazı parçalar mevcut farın içinde olması maliyetide düşürdü açıkcası, son olarak da farı yetkili servisten temin ettim yurt dışındanda alsam aynı paraya gelecekti uğraşmadım. tüm parçaları topladıktan sonrada montajını yaptırdım. Parası gene bi çok kişiye pahalı gelecektir açıkcası ancak ben bu işi zevk olarak görüyorum aracı çok değiştirdiğini ve hak ettiğini düşünüyorum..

Henüz güzel kareler çekemedim ilerki zamanlarda başka fotoğraflar eklerim. :)

Bunun için ayrı bir konu açacağım fakat burayada yazmak istedim aracın üzerinden çıkan farlar serviste mercek lekelenmesinden dolayı değişmişti, yanlış olmasın 2 hafta filan kullanıldı onları ampülsüz ve beyinsiz olarak satmayı düşünüyorum almak isteyen olursa burdan da ulaşabilirsiniz ayrıntıları konuşuruz.

Herkeze iyi forumlar :)

KULLANILAN PARÇALAR

1x 5G1941754D (Sağ Far)
1x 5G1941753D (Sol Far)

2x 8K0941597E (Xenon beyni)
4x 4G0907697F (Led Güç Modülü)
2x 3D0941329D (AFS Beyni)
1x 7P6907357D (AFS modülü)

2x N 10320102 (Viraj Aydınlatma Ampülü)
2x N 10721805 (Xenon Ampül)

Not: Basic Xenondan geçmek isteyenler kalınlaştırmış olduğum koddaki ürünleri almaları yeterlidir, diğerlerini kendi aracınızdan geçirebilirsiniz.

Not2: "U led" den geçmek isteyenler far ve 2 adet güç modulü alması yeterlidir.

Not3: Halojen fardan geçmek isteyenlerin burda yazanlar hariç bazı malzemelere daha ihtiyacı vardır. (BCM, Fark yükseklik sensörü, far kumandası vs.)

Not4: Gerçekten meşakkatli bir iş uğraşmasını sevenler için; Aşa yukarı 5 bin TL gibi kârınız olur ama uğraşırsınız :) direk kendi kullanmış olduğum ürünlerin kodlarını verdim, Montajı yapan kişi iki parçanın uymayacağını söyledi fakat taktığında çalıştı araştırarak aldım sonuçta :) Siz genede böyle bir işe kalkışacaksanız Montajı yapacak kişiyle önceden konuşup bilgi alabilirsiniz. Kodlamayı yaparken ellerindeki hazır kodlar başka ürünlere göre olabildiğinden ilk başta hata verebiliyor fakat işini bilen biri ise uyarlayabilir hiçbir sıkıntı olmaz.

IMG_8824.JPG

IMG_8846.JPG

IMG_8849.JPG

IMG_8771.JPG

AhmetCakmak, bekirtaskin ve emrekk bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×