Jump to content
Muhammed

Shell, BP, Opet tavsiye

Recommended Posts

Ben Shell ve Total’den alıyorum hep, bana yakın olduğu için. Bizim buradaki Total indirimli diye daha çok Total’den alıyorum. Gözle görülür veya ufak bir sorun yaşamadım. Kıyı köşedeki istasyonlar hariç BP, Opet’i de tercih ediyorum.

Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3sene boyunca 3istasyon olmak kaydıyla hep shellden ayda 1depo olarak benzin aldım sonuçta birgün aracım boğulma yaptı 2,3 marştan sonra zorla çalıştı.yetkili servise görtürdüm motorun kurum bağladığını söylediler sebebininde aldığım akaryakıt olduğunu soylediler araçla ilgilenen usta opetten almamı tavsiye etti.kesinlikle bu zamana kadar opetten sikayet sorun gelmedigini soyledi bende gecen ay opetten almaya basladim ben en iyi yakiti shell diye biliordum ama bu can sikici olayi yasadim 

dangerouz ve Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, 41HU367 yazdı:

3sene boyunca 3istasyon olmak kaydıyla hep shellden ayda 1depo olarak benzin aldım sonuçta birgün aracım boğulma yaptı 2,3 marştan sonra zorla çalıştı.yetkili servise görtürdüm motorun kurum bağladığını söylediler sebebininde aldığım akaryakıt olduğunu soylediler araçla ilgilenen usta opetten almamı tavsiye etti.kesinlikle bu zamana kadar opetten sikayet sorun gelmedigini soyledi bende gecen ay opetten almaya basladim ben en iyi yakiti shell diye biliordum ama bu can sikici olayi yasadim 

Bence bu olay birazda aracın bakımı, yağ durumu vs. ve istasyonun yakıt kalitesiyle  alakalı. 500-600 bin liralık Mercedes'e Aytemiz'den yakıt doldurup memnun olan da, 100 bin liralık Golf'e en iyisinden yakıt doldurup memnun olmayan da var. Ama genel itibariyle Shell ve BP'nin yakıtının kaliteli olduğu söyleniyor. Opet'te iyi deniliyor. Ben Opet'e fazla uğramıyorum, nedense itici geliyor bana. :) 

Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@41HU367 yakıt alınan istasyon kullanım tarzı kullanılan yağ ve düzenli bakım yapılması birçok faktör uzun vadede etkili ben bariz sessiz çalıştıran shell v power dizel kullanıyorum 250 km rejenerasyon aralığım var 30 bin km yaptım şu an için sıkıntı yok. Motorun kurumunu nasıl temizlediler acaba motor kurum nasıl bağlıyor onu da anlamadım egr katalizor bağlar ama ...

Muhammed ve AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uzun süredir Shell kullanıyorum. Ankara'da olanlar bilir eski damla petrol Eskişehir yolu üzerinde şimdi Total oldu. Damla petrol iken fiyatlar uygundu şimdi de aynı 6.12 kuruş Total excellium 30 kuruş aşağısına ve Totalin kendi bayii yakıtı deneyimlerime göre shell ile aynı yada daha iyi performans var Ankara'da olanlar deneyebilirsiniz. bayii başka bayilerde farkeder mi bilmiyorum yakıt olarak. Ama bu Totalin kendi bayisi hile hurda yapamazlar. Total diyorum ben.

Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Muhammed yazdı:

Dizel de hangi firmayı tavsiye ediyorsunuz veya kullanıyorsunuz? 

Ben genelde Shell'den alırım ama yakın zaman da Total'in yakıtının rafine edildikten sonra Türkiye'ye getirildiğini duydum. Bir de dikkat edilmesi gereken arada eksik yakıt vermemeleri. ben hep fullerim bundan dolayı eksik yakıt verdiklerine şahit oluyorum. En son 5 gün önce aldım 100km'de 8 Lt. yakmış ortalamam 6.6 lt.

Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, typhoons yazdı:

Uzun süredir Shell kullanıyorum. Ankara'da olanlar bilir eski damla petrol Eskişehir yolu üzerinde şimdi Total oldu. Damla petrol iken fiyatlar uygundu şimdi de aynı 6.12 kuruş Total excellium 30 kuruş aşağısına ve Totalin kendi bayii yakıtı deneyimlerime göre shell ile aynı yada daha iyi performans var Ankara'da olanlar deneyebilirsiniz. bayii başka bayilerde farkeder mi bilmiyorum yakıt olarak. Ama bu Totalin kendi bayisi hile hurda yapamazlar. Total diyorum ben.

Bende o Total benzinliğin fiyat panosu arızalı/güncel değil diye düşünüyordum her sabah geçişimde. Demek 30 kuruş indirimliymiş?

Tümü Yan yana komşu Shell/bp/Total/opet  seç beğen al orası , bi Petrol ofisi eksik

typhoons ve Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Savatage yazdı:

Bende o Total benzinliğin fiyat panosu arızalı/güncel değil diye düşünüyordum her sabah geçişimde. Demek 30 kuruş indirimliymiş?

Tümü Yan yana komşu Shell/bp/Total/opet  seç beğen al orası , bi Petrol ofisi eksik

Damla petrolken gidemiyorduk guvenemedim Total olunca denedim hem ucuz hemde beğendim diyebilirim. Tavsiye ederim.

Muhammed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Muhammed aracın fazla fan açması dediğiniz olay rejenerasyonun yarıda kesilmesinden kaynaklı tam olarak bitmeden kontajı kapatırsanız fan çalışır sürekli yarım kalırsa her seferinde çalışır. Aracınızın kaç km bir rejenerasyona girdiğini hesaplayabilirsiniz devir saatini takip edin 1000 devir start stop devre dışı kalır rejenerasyon başlar, start stop tekrar devreye girdiğinde rejenerasyon bitmiş demektir göstergedeki km sayacını sıfırlayın birdahaki rejenerasyona kadar kaç km geçtiğine bakın ben sürekli şehir içi kullanıyorum 250 km fix rejenerasyona giriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende ankarada istanbul yolu totalden aliyorum kendi bayiisi ve bence hem menzil artiyor hem de motor sesi azaliyor gibi geldi , bp den aldigimda hafta da 3-4 defa fan calistirirdi totaldan aljnca 2 haftada 1 falan anca fan calistiriyor , totalden memnunum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.