Shell, BP, Opet tavsiye

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Dizel de hangi firmayı tavsiye ediyorsunuz veya kullanıyorsunuz? 

Ben Shell ve Total’den alıyorum hep, bana yakın olduğu için. Bizim buradaki Total indirimli diye daha çok Total’den alıyorum. Gözle görülür veya ufak bir sorun yaşamadım. Kıyı köşedeki istasyonlar hariç BP, Opet’i de tercih ediyorum.

Mümkün olduğunca shell den almaya dikkay ediyorum.

3sene boyunca 3istasyon olmak kaydıyla hep shellden ayda 1depo olarak benzin aldım sonuçta birgün aracım boğulma yaptı 2,3 marştan sonra zorla çalıştı.yetkili servise görtürdüm motorun kurum bağladığını söylediler sebebininde aldığım akaryakıt olduğunu soylediler araçla ilgilenen usta opetten almamı tavsiye etti.kesinlikle bu zamana kadar opetten sikayet sorun gelmedigini soyledi bende gecen ay opetten almaya basladim ben en iyi yakiti shell diye biliordum ama bu can sikici olayi yasadim 

3sene boyunca 3istasyon olmak kaydıyla hep shellden ayda 1depo olarak benzin aldım sonuçta birgün aracım boğulma yaptı 2,3 marştan sonra zorla çalıştı.yetkili servise görtürdüm motorun kurum bağladığını söylediler sebebininde aldığım akaryakıt olduğunu soylediler araçla ilgilenen usta opetten almamı tavsiye etti.kesinlikle bu zamana kadar opetten sikayet sorun gelmedigini soyledi bende gecen ay opetten almaya basladim ben en iyi yakiti shell diye biliordum ama bu can sikici olayi yasadim 
Bence bu olay birazda aracın bakımı, yağ durumu vs. ve istasyonun yakıt kalitesiyle  alakalı. 500-600 bin liralık Mercedes'e Aytemiz'den yakıt doldurup memnun olan da, 100 bin liralık Golf'e en iyisinden yakıt doldurup memnun olmayan da var. Ama genel itibariyle Shell ve BP'nin yakıtının kaliteli olduğu söyleniyor. Opet'te iyi deniliyor. Ben Opet'e fazla uğramıyorum, nedense itici geliyor bana. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@41HU367 yakıt alınan istasyon kullanım tarzı kullanılan yağ ve düzenli bakım yapılması birçok faktör uzun vadede etkili ben bariz sessiz çalıştıran shell v power dizel kullanıyorum 250 km rejenerasyon aralığım var 30 bin km yaptım şu an için sıkıntı yok. Motorun kurumunu nasıl temizlediler acaba motor kurum nasıl bağlıyor onu da anlamadım egr katalizor bağlar ama ...

Shell FuelSave veya V-Power...Fuelsave kulanıyorum daha ekonomik gibi.

Uzun süredir Shell kullanıyorum. Ankara'da olanlar bilir eski damla petrol Eskişehir yolu üzerinde şimdi Total oldu. Damla petrol iken fiyatlar uygundu şimdi de aynı 6.12 kuruş Total excellium 30 kuruş aşağısına ve Totalin kendi bayii yakıtı deneyimlerime göre shell ile aynı yada daha iyi performans var Ankara'da olanlar deneyebilirsiniz. bayii başka bayilerde farkeder mi bilmiyorum yakıt olarak. Ama bu Totalin kendi bayisi hile hurda yapamazlar. Total diyorum ben.

Dizel de hangi firmayı tavsiye ediyorsunuz veya kullanıyorsunuz? 
Ben genelde Shell'den alırım ama yakın zaman da Total'in yakıtının rafine edildikten sonra Türkiye'ye getirildiğini duydum. Bir de dikkat edilmesi gereken arada eksik yakıt vermemeleri. ben hep fullerim bundan dolayı eksik yakıt verdiklerine şahit oluyorum. En son 5 gün önce aldım 100km'de 8 Lt. yakmış ortalamam 6.6 lt.

12 yıldır dizel araç kullanıyorum. 12 yıldır tüm yakıtı Opet'ten aldım. Bir kez bile başka yerden almadım. Bir kere bile sorun çıkmadı.

Uzun süredir Shell kullanıyorum. Ankara'da olanlar bilir eski damla petrol Eskişehir yolu üzerinde şimdi Total oldu. Damla petrol iken fiyatlar uygundu şimdi de aynı 6.12 kuruş Total excellium 30 kuruş aşağısına ve Totalin kendi bayii yakıtı deneyimlerime göre shell ile aynı yada daha iyi performans var Ankara'da olanlar deneyebilirsiniz. bayii başka bayilerde farkeder mi bilmiyorum yakıt olarak. Ama bu Totalin kendi bayisi hile hurda yapamazlar. Total diyorum ben.
Bende o Total benzinliğin fiyat panosu arızalı/güncel değil diye düşünüyordum her sabah geçişimde. Demek 30 kuruş indirimliymiş?

Tümü Yan yana komşu Shell/bp/Total/opet  seç beğen al orası , bi Petrol ofisi eksik

Geri
Üst Alt