Sizce ne olabilir?

Murat Koca

Yeni Üye
İsim
Murat Koca
Arkadaşlar golf 6 tdı araç. Motor koruma yaptırdım. Aracı park ettim. Ertesi gün aracı çalıştırmaya indim. Araç anahtar kumandası dahil hiçbirşeye tapki vermiyor. Anahtarla manuel açtım Kontağı çevirdim tık yok. Işık’lar yanmıyor. Akü bitti sanarak takviye yaptım ama yine hiçbir tepki yok. Hiçbir ışık yanmıyor. İmmonilizer ışığı dahi çalışmıyor. Araç ölü gibi. Sizce ne olabilir???

@Murat Koca araç beyni sigorta vs buralara su kaçmış ve oksitlenmiştir. Çok boş iş motor koruma bence. Bu şekilde hasar bolca görülüyor.

Motor koruma yaptırırken motora su falan tuturdun mu?

1.Akü başlarını söküp kurutup tekrardan deneyin.

2.Soketler ıslandıysa hava tutmaya çalışın. 

3. Yeni akü alıp deneyin. Son çare sanayi gibi gözüküyor. Ama dediklerimi yaptıktan sonra çalışacağını düşünüyorum.

@Oguzhantosun yazdığınız üç adımı da denedim. Hala tık yok. Acaba sipigorta problemi olabilir mi

O zaman beynine veya sigortaya su kaçmış gibi gözüküyor. Bi elektrikciye danışın isterseniz.

@Oguzhantosun elektrikçi yarın bakacak neymiş anlarız. Paylaşırım sorun her neyse yazarım. İlginiz için teşekkür ederim.

Araç manuel mi DSG mi?

Ne alakası var diyeceksiniz tabi ?

Akü bitmiş aslında. İlk takviyeyi marketten aldığım kablo ile yapmıştık olmamıştı. Elektrikçi kendi takviye kabloduyla denedi. Kablosu kalındı bir parmak kadar. Hemen çalıştı. Elektrikçi sendeki kabloyu çöpe atabilirsin dedi. Aklınızda olsun marketlerden petrollerden alınan akü takviye kabloları bir işe yaramıyor.

Sorunun böyle ufak bir şey olması sevindiri
Geçmiş olsun..

Geri
Üst Alt