Seramik kaplı araçta reçine temizliği

Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
Merhaba arkadaşlar geçen yeni açılan seramik koruma ürünleri yapan bir yere uğradım sana seramik yapalım dedidiler. Benim araç var dedim, sigara poşetini çıkardı iki parmağını sok araba üzerinde gezdir bakalım dedi, elime böyle sanki arabanın üstünde kum tanecikleri varmış gibi geldi, oysaki aracımın parlaklığı su iticiliği gayet iyi. Bana 450 tlye seramik önerdi tekrardan pek mantığıma yatmadı siz ne düşünürsünüz. Aracın üstünde eşim iş yerine götürdüğünden çam ağaçlarından reçine gelmiş gibi, iş yerinin her yeri çam ağacı mübarek amazon ormanları. Bu reçine nasıl giderilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. 

Teşekkürler hocam aynen bitti askerlik . Hocam bahsettiğiniz tarzda yerlerden uzak durun neye göre gel seramik yapalım demiş anlamadım ama zaten dediği rakama seramiğin s si olmaz . Reçineler için reçine ve zift sökücü ürünleri deneyebilirsiniz . Uzun süre araçta kaldıysa çıkarması sıkıntılı olabilir .

@AdanaDetailing seramiğe zararı olurmu hocam? 1 senelik 2 kat seramik var üzerinde, birde sizin Web sitesi neden kapalı 🔐 önerdiğiniz bir ürün varmı hocam 

@AdanaDetailing seramiğe zararı olurmu hocam? 1 senelik 2 kat seramik var üzerinde, birde sizin Web sitesi neden kapalı 🔐 önerdiğiniz bir ürün varmı hocam 
Site şu an açık hocam . Seramik varsa daha kolay çıkmasına yardımcı olacaktır . Hocam auto glym zift ve reçine sökücü güzel fakat bende yok .

@AdanaDetailing Mahmut hocam kolay gelsin. 1,5 yıl önce Seramik yaptırdım ama çok ta kaliteli bir şey yaptıklarını düşünmüyorum biraz bilinçsizce yaptırdım bir an gaza gelip.

1. Şimdi yine aracın üzeri reçine lekeleri dolu bu seramiğin üzerine kil uygulaması yapılırmı. 

2 olaki yapılırsa, kil uygulamasından sonra sırasıyla pasta cila peşinden boya korumamı yapmalıyım. 

3. bu işlemleri kendim yapmak istiyorum ürün tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

TEŞEKKÜRLER

Naçizane olarak bildiklerimi paylaşmak isterim @rslabc ;

1. Hakkıyla uygulanmış seramik kaplama üzerine kil uygulaması yapılmaz. Mekanik olarak kiri sökme işlemi olan kil uygulaması seramik kaplamaya zarar verir, bunun yerine piyasada satılan @AdanaDetailing hocamın da bahsettiği gibi zift-yapışkan sökücüleri püskürterek temizlemek önerilir.

2. Seramik kaplama uygulaması yapılmış bir araca pasta-cila ve boya koruma da yapılmaz. Bu işlemler de kil uygulaması gibi hatta çok daha sert bir mekanik müdahale olduğu için seramik kaplamaya zarar verir/söker. Seramik kaplama için özel koruyucu ürünler vardır. İçlerinde seramik kaplama maddesinin çok daha azını/seyreltilmiş oranını ihtiva eder ve bunu 3-4 ayda bir kaplanmış aracın üzerine sürülmesi tavsiye olunur. Oluşacak bu katman "feda" edilecek olan katmandır, asıl kaplamanın ömrünü uzatır.

3. Bu işlemleri kendiniz yapamazsınız :)   Ürün bilgisi, ekipman, uygulama yapmak için uygun alan ve en önemlisi tecrübe gerektirir :)

Benim şahsi görüşüm seramik kaplama yapılacaksa ucuza kaçmamak, merdiven altı atölyelerden ve sizin sadece paranızı almak için aklınıza girmeye çalışan çakal çukaldan uzak durarak butik detay atölyelerinde aracınıza bu uygulamayı yaptırmanızdır. Bu kadar para ayıramam diyorsanız internette araba nasıl yıkanır diye araştırarak en azından aracınızı kendiniz yıkar ve oluşacak kılcal çizik ve harelenmelerin önüne geçer, bilindik yıkamacıların kostik içeren şampuanlarındaki boyayı öldüren köpüklerinden aracınızı korumuş olursunuz.

@AdanaDetailing Mahmut hocam kolay gelsin. 1,5 yıl önce Seramik yaptırdım ama çok ta kaliteli bir şey yaptıklarını düşünmüyorum biraz bilinçsizce yaptırdım bir an gaza gelip.

1. Şimdi yine aracın üzeri reçine lekeleri dolu bu seramiğin üzerine kil uygulaması yapılırmı. 

2 olaki yapılırsa, kil uygulamasından sonra sırasıyla pasta cila peşinden boya korumamı yapmalıyım. 

3. bu işlemleri kendim yapmak istiyorum ürün tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

TEŞEKKÜRLER
1 . Yapılır fakat tavsiye etmem kil yüzeyi çizecektir . 

2. Seramiği sökmüş olursunuz .

3. Özellikle polisajı kendiniz yapmayı tavsiye etmem ama ısrarcı olursanız aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz . Kil olarak illa uygulanacaksa valet pro turuncu tavsiye ederim fakat ilk tercih zift ve reçine sökücüler olmalı . 

Geri
Üst Alt