Golf 7 2013 model kaput açılmıyor nasıl açarım

Hyagizhanzrh

Yeni Üye
İsim
Halit Yağızhan ZIRHLIOĞLU
Arkadaşlar merhaba benim aracın kaput açılmıyor sürücü bölmesinden kaput mandalına baktım boşa çekiyor nasıl açacam kaputu bi bilgi bi yardım lütfen çok acil 

Bir keresinde ön panjurun delinerek kaput kilidinin olduğu bölüme ulaşılarak açıldığını okumuştum. Başka delme biçmesiz bir çözüm var mı bilemiyorum. 

Kolun olduğu yere bakın hocam. Teli oradaysa tel çekilerek açılabilir. 

@AhmetCakmak işte bende o yazıyı okudum içim karardı yazık yani elimi içeriye doğru sokmaya çalıştığımda kaput mandalına dokunuyorum ama kıpırdama yok 

@yusuf tahminim kaput açma telinin bağlantı noktası var sol far hizasında onun mekanizmasında oynama olabilir şimdi teli çekmeye kalksam kopmle gelirse o zaman napcam hiç bilmiyorum 

@yusuf tahminim kaput açma telinin bağlantı noktası var sol far hizasında onun mekanizmasında oynama olabilir şimdi teli çekmeye kalksam kopmle gelirse o zaman napcam hiç bilmiyorum 
Hocam kaput kolu çevrilince zaten teli çekmiş oluyor. Siz teli bulursanız sorun çözülür. Kolun oradaki kapağı sökün. Kontrol edin derim. 

@yusuf @Oguzhantosun @AhmetCakmak  arkadaşlar sorunu çözdük ustamla birlikte ankarada ivedik sanayide DMR GAREGE var ustaları kaporta ve mekanizma içlerinde bir numara. Çözüm sol davlunmazın ordan hal edildi ama detaylarını ustam biliyor

Kaput açılmaması, telin kopması ya da en önemlisi kaput arasında kalan bir nesnenin kiliti sıkıştırmasından kaynaklı olabilir. Kilit dili kasılıp sıkıştığı için kol çekili olsa da serbet kalamaz. Kaputun kilit kısmına hafif darbelerle vurarak kurtarması sağlanabilir. 

Geri
Üst Alt