Patlak lastik kullanımı, yardım lütfen...

niccoli_42

Üye
İsim
Nevzat
Arkadaşlar herkese merhaba;

2018 7.5 highline bi golfümüz var, beb denizci olduğum için genelde eşim kullanıyor arabayı ve ben gemide iken sağ ön lastik patlamış ve eşim lastik basınç uyarısı vermesine rağmen bi süre o şekilde kullanmış aracı. Daha sonra lastikçiye götürmüş ancak oda lastiği hiç sökmeden onarım yapmış mantar ile. Bugün aracı lastikçiye tekrar götürdüm ve söktürdüm.

Resimlerde de göreceginiz gibi iç kısım lastik yanaklarından yenmiş lastik, lastikçi bişey olmaz dedi ama benim içim rahat etmedi, malum çoluk çocuğu bindiriyoruz arabaya. Aynı lastik vida sebebi ile 3 kere onarım gördü. Resimlere istinaden lastik ile ilgili değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok menmun olurum. Herkese iyi forumlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7eb69f1a7e16a9b12f2119ad0542604c.jpg
5853100705cd45f83cfa222662911922.jpg
470bcdb96a072f8b563baf072ed41e6d.jpg

Lastikte sorun yok kullanmaya devam edebilirsiniz

@niccoli_42 fitili söktürüp  yama yaptırın derim ilkel bir uygulama lastikçileri kolayına gidiyor ama ileride sıkıntı çıkabilir

@niccoli_42 hocam lastiğin yanak kısımlarında bir sıkıntı  olmadığı sürece hiç bir sıkıntı olmaz. Bu mantarı çıkarıp yerine yama tamiri yaptırırsanız hiç bir sıkıntı olmadan kullanırsınız. 

Arkadaşlar herkese merhaba;

2018 7.5 highline bi golfümüz var, beb denizci olduğum için genelde eşim kullanıyor arabayı ve ben gemide iken sağ ön lastik patlamış ve eşim lastik basınç uyarısı vermesine rağmen bi süre o şekilde kullanmış aracı. Daha sonra lastikçiye götürmüş ancak oda lastiği hiç sökmeden onarım yapmış mantar ile. Bugün aracı lastikçiye tekrar götürdüm ve söktürdüm.

Resimlerde de göreceginiz gibi iç kısım lastik yanaklarından yenmiş lastik, lastikçi bişey olmaz dedi ama benim içim rahat etmedi, malum çoluk çocuğu bindiriyoruz arabaya. Aynı lastik vida sebebi ile 3 kere onarım gördü. Resimlere istinaden lastik ile ilgili değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok menmun olurum. Herkese iyi forumlar...

Öncelikle yaptıkları tamiri fitil ile yapmışlar., mantar yama ile değil., Lastiği sökmeden tamir ettiklerinden bahsediyorsunuz., zaten lastiği sökmeden mantar yama yapılamaz..!! Mantar yama lastik tamirinde yapılabilecek en güvenli ve  en iyi tamir şeklidir., 

Aynı lastiğin 3 ve daha fazla onarıldığı durumlarda o lastiğin değiştirilmesi gerekir., bunu ben değil lastik üreticileri önermektedir.! 

3 kuruşluk lastik eşinizden önemli olduğunu ben zannetmiyorum., Aynı marka model, ve ebatta tek adet alın bitsin., 

Not: Yeni lastik sağ arkaya takılır., nispeten aşınmış olan sağ arka lastik ise hasarlı olan sağ ön tarafa takılır ki aracın çekişinin olduğu lastiklerde eşit aşınma olması açısından..

Cevaplar için tüm kullanıcılara teşekkürler...

Geri
Üst Alt