Çekle araç satışı hakkında

yarar42

Üye
İsim
Engin
Merhabalar aracımı satmayı düşünüyorum. Normalde ederi 113 oda bekleyeceksinki alıcı çıksın. Bi tanıdığımız 5 ay vadeli çekle almayı teklif etti 117 bine. Bizde aracın üzerine rehin koyarak yapabileceğimizi söyledik. Şimdi araca rehin koyup çek karşılığı satarsak oldu da çek ödenmezse neler yapabiliriz rehin sayesinde. Detaylı bilgisi olan var mı bu konuda

Hocam o zaman 5 ay bekle peşin paraya o rakamlara sat. Bir bankacı olarak çekle araba satmak sakın. 5 ay sonra üzerinde 117bin yazan çek bi bakmışsinız karşılığı yok oldumu sana sadece 2.030tl ve kağıt parçası. Her ne kadar tanıdıkta olsa, bu zamanda inan baba oğluna güvenmeyip kefil olmuyor yada annesi gelip muvaffakatnameyi imzalamıyor babası oğluna kefil olsun diye. 

En sağlam para cepteki paradır, değerli kağıttaki yazan rakam sizi aldatmasın. 

Rehin koysan sonra acaba araç bulunabilcekmi. Çevirmeye takılcakmı? Yada buldunuz acaba hangi halde bulacaksiniz..

Sakın hocam bekleyin 5 ay, nakite verin..

Kesinlikle uzak durun 117 değil 137 bile olsa sakın dostum git 100 e ver ama senetle 150 ye verme bu kadar net kim olursa olsun senet ülkemizde yaptırımı olan bir kağıt değil 5 ay aracın kullanilacak belki kaza v.s olacak örneklerim çok fazla dediğim gibi senetle alisverise kesinlikle karşıyım örnekler çok fazla...

Aracı satacağım kişiyi ilandan vesaire bulmadım o şekilde zaten hiçbi zaman araç satmadım fakat alıcı kişi 3 yıldır tanıdığım evini iş yerini bildiğim ne işle uğraştığını bildiğim durumu iyi inşaat işiyle uğraşan biri. Ödememe dolandırma gibi bir durumu söz konusu olmaz fakat olduda işleri kötü gitti para çıkaramadı vesaire o zaman araç üstündeki rehinle yapabileceklerim neler bunu öğrenmek istedim

@yarar42 5 ay sonra 117 ye vereceğinize şimdi 105-106 ya verip vadeliye koyun zaten 5 ay sonra 117 yi geçer o miktar, hiç uğraşmayın, bursada 30 yıllık reno servisi 30-40 trilyonluk çekleri varken bir gecede kayboldu ortadan.

@Serkanasn vade faiz işlerine bugüne kadar hiç bulaşmadık hocam haram paradan hayır gelmez hiçbir zaman benim inanç ve görüşüme göre

113 lük arabaya117 çek verecek sonra aracı 105 e okutacak 5 ay vade de müteahit için güzel iş şuan  hiç bir müteahit para bulamıyor ha 5 ay sonra müteahitin batmayacağını kimse garanti edemez şuan ki durumda Ankarada koca koca şirketler batıyor

S.a hocam yanlış anlamayın ama 117 zaten çekle olsa da az bi rakam 5 ay uzun bi vade verseniz bile 135 140 etmesi lazım 5 aya ben yerinizde olsam paraya da ihtiyacım yoksa arabayı 105 110 a verip altına vs yatırıp beklerim ama sakın çeke araba vermeyin...

@Shark-666 aracı kendi kullanacak hocam zaten üzerinde rehin olacağı için satamıyor hiçbir şekilde ödeme bitene kadar

Ben size şunu söyleyim 120 bin edecek aracımı 113 e verdim parayı cebime koydum öyle güzel uyuyorumki şimdi :)  ha ne olur zamanı gelince alacağım araçtan kazanırım 100 binlik araçta üçün beşin lafı olmaz siz bilirsiniz bu riske değer mi 

Ticaret yapan biri olarak söylüyorum kesinlikle şu an ki piyasada 3 5 ayı geçin, günlük çek ile araba verilmez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle böyle bir işe girmeyin, hergün çek ödenecek mi diye düşünene kadar, 3-5 aşağıya satın kafanız rahat olsun, hiç bir şeyin garantisi yok şu hayatta. Bile bile hem maddiyatınıza hemde psikolojinize zarar vermeyin. İyi haftasonları diliyorum.

Yakın zamanda iş arkadaşım bir yakını vasıtası ile 3 aylık erteleme ile senetle araç sattı. 2018 Eylül'de verdi parayı alma zamanı 2019 Ocak idi. 1 ay geciktirdiler Şubat ayında kötü olarak aldı parasını. Parayı alana kadarda 4 ay diken üstünde sıkıntı içinde gezdi ne uykusu kaldı ne birşeyi. Ne kadar guvendiginiz de olsa bu işlere girmeyin derim.

Geri
Üst Alt