Siyah İnciyi süsleme vakti :)

cagrikocacoban

Yeni Üye
İsim
Çağrı
Merhabalar,

2013 model mk7 Midline Plus otomobilim için (muhtemelen uzun dönemli) bir proje hazırlamak istiyorum. Alındığı günden bu güne stok vaziyette 45b km li çiçek gibi siyah (içi bej) bir bebek kendisi. Babam öğretmen pek fazla kullanmaz. Bende pek kullanan biri değilim fakat biraz göz doldursun, işlevsel olsun, boş bir araç olmasın derdindeyim uzun zamandır. Zamanında highline almadığımıza babamla beraber pişman oluyoruz açıkçası.  :)  Genel olarak isteklerimi sıralayayım, bunların temini, alınması gerekeni, şunu yapsan/taksan iyidir memnun kalırsın kardeşim dediğiniz, beni yönlendirebileceğiniz şekilde yardımlarını rica ediyorum. ( Kendi otomobilimin stok halde güncel fotoğraflarını kısa süre içinde konuya ekleyeceğim )

1- Far-stop değişimi ( Dizayn far - stop )

Birde RS6 Far ve Stoplarını takmışlar photoshop olabilir, böyle bir şey mümkün mü merak ettim :D  

image.pngimage.png

2- Yay mı ? Coil mi ? Kararsız kaldığım bir diğer nokta.

3- Replika kalitesine güveneceğimiz bir jant markası/dükkan 

4- Multimedia

5- Direksiyon ( tuş takımı ve çerçeve yeterki olacaktır sanırım)

6- Gizli özellik açtırma ( çoğu yer yapıyor artık listede bulunsun diye ekledim)

7- Piyasada bulunan body kit leri pek beğenmiyorum bu işi yapan bir tasarım merkezi var mı?

------------------------------------------------

Ütopik gelebilecek düşüncelerimin haricinde genel olarak kabul görmüş ve kullanılan gözümüze hoşta gelen bir çok araç mevcut görüyoruz. Maliyet önemli bir kalem pek tabi bizim içinde öyle :)

Fikir ve düşünceleriniz, tavsiye ve yönlendirmeleriniz neticesinde bir şablon çıkartarak bu işe bende başlamak istiyorum. Genel olarak dağınık anlatmış olabilirim. Sizlerinde desteğiyle bu konu daha da genişleyip gelişecektir inşallah, sizlerden öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla.  :sofor:

Merhabalar,
2013 model mk7 Midline Plus otomobilim için (muhtemelen uzun dönemli) bir proje hazırlamak istiyorum. Alındığı günden bu güne stok vaziyette 45b km li çiçek gibi siyah (içi bej) bir bebek kendisi. Babam öğretmen pek fazla kullanmaz. Bende pek kullanan biri değilim fakat biraz göz doldursun, işlevsel olsun, boş bir araç olmasın derdindeyim uzun zamandır. Zamanında highline almadığımıza babamla beraber pişman oluyoruz açıkçası. [emoji4] Genel olarak isteklerimi sıralayayım, bunların temini, alınması gerekeni, şunu yapsan/taksan iyidir memnun kalırsın kardeşim dediğiniz, beni yönlendirebileceğiniz şekilde yardımlarını rica ediyorum. ( Kendi otomobilimin stok halde güncel fotoğraflarını kısa süre içinde konuya ekleyeceğim )
1- Far-stop değişimi ( Dizayn far - stop )
Birde RS6 Far ve Stoplarını takmışlar photoshop olabilir, böyle bir şey mümkün mü merak ettim [emoji3] 
/monthly_2019_02/image.png.3ae48b7eec9837b49a513f1abbc1d8d6.png/monthly_2019_02/image.png.434dfbe5e62c3aa3c0638481210b000d.png
2- Yay mı ? Coil mi ? Kararsız kaldığım bir diğer nokta.
3- Replika kalitesine güveneceğimiz bir jant markası/dükkan 
4- Multimedia
5- Direksiyon ( tuş takımı ve çerçeve yeterki olacaktır sanırım)
6- Gizli özellik açtırma ( çoğu yer yapıyor artık listede bulunsun diye ekledim)
7- Piyasada bulunan body kit leri pek beğenmiyorum bu işi yapan bir tasarım merkezi var mı?
------------------------------------------------
Ütopik gelebilecek düşüncelerimin haricinde genel olarak kabul görmüş ve kullanılan gözümüze hoşta gelen bir çok araç mevcut görüyoruz. Maliyet önemli bir kalem pek tabi bizim içinde öyle [emoji4]
Fikir ve düşünceleriniz, tavsiye ve yönlendirmeleriniz neticesinde bir şablon çıkartarak bu işe bende başlamak istiyorum. Genel olarak dağınık anlatmış olabilirim. Sizlerinde desteğiyle bu konu daha da genişleyip gelişecektir inşallah, sizlerden öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla. 

Merhabalar. Düşüncelerinize saygı duymakla birlikte yapmayı düşündüğünüz şeyler aracı satmak istediğinizde sorun olabilir. Bunların dışında oem olarak yapacağınız her değişiklik aracınıza değer katacaktır. Örneğin
- oto katlanır ayna
- oem park sensörü
- hız sabitleme
- far yağmur sensörü
- 17 dijon jant
- oem bi xenon farlar
- oem led stop ya da oem dinamik sinyalli stoplar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam işlevsellik istiyorsanız öncelikle multimedya cihazı alın derim. Aliexpress'ten 300-350 liraya almak mümkün. Bluetooth, geri görüş vs destekliyor. 

Sonrasında hız sabitlemeli direksiyon, far yağmur sensörü gibi devam edilebilir. Dış görünüşte ise öncelikle bir jant, sonrasında led stop oldukça güzel gösterecektir aracınızı.

Fotoğraftaki araçlar ağır photoshop içeriyor. Dikkate almayınız. :)  

Replika çift uled aracınıza güzel bir görüntü katacaktır. Tabiki düşük kalite replika far almamak kaydıyla.

TSE garanti replika jantlar iyi diyorlar, hre replikaları vs aracınıza yakışabilir.

Bu arada makyajlı kasa stopları olarak geçen 7,5 j stop'ta aracınızı güzel gösterecektir. Bir hocamız satışa çıkartmıştı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@Ömer Kahraman  Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi orijinal parçalarla yapılan işlemler daha değerli ve ekstra sınıfında oluyor, bunu değerlendireceğim.

@AhmetCakmak  Çok teşekkür ederim değerli tavsiyeleriniz için. Bahsi geçen Aliexpress üzerinden alacağımız cihazlar için android sürümü, takılma vs güncellemeleri uygun, kaliteli diyebileceğimiz piyasada satılanlara eş değer bir ürün tavsiyeniz var ise link paylaşmanız mümkün mü acaba. Sürüm olaylarından hiç anlamıyorum çünkü :(

U led yerine J led tercihine ne diyorsunuz peki U led farklar pek hoşuma gitmiyor. Biraz tasarım ve görüntüye önem veren bir yapım var. Şahsi zevkime uymuyor ne yazık ki :(  

Şu zamana kadar takılma vs yaşayan pek görmedim. Necvox vs marka cihazlarda var ama onlar orjinal gibi görüntüye sahip değiller. Bahsettiğim cihaz şunlar:https://tr.aliexpress.com/item/BODENLA-cretsiz-Kargo-6-5-MQB-MIB-VW-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-MirrorLink-MK7/32862529214.html

Ben kendi Midline Plus aracıma 6,5 yeni tip Carplay'li versiyondan almıştım. Çok iyi cihazlar her ikiside. Aracımı sattığım için cihazı ayrı satmıştım.

Carplay'li makyajlı tip cihaz: https://tr.aliexpress.com/item/Carplay-MQB-6-5-MIB-Passat-B8-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-er-eve-5GG/32851111370.html

Comfortline aracına dış kısımda R bodykit + J led + led stop + jant uygulaması yapan @metncleaver Metin hocamızın konusu da size fikir verecektir. 

Ayrıca eğer çok masraf yapacaksanız bence Comfortline alın hocam hiç olmazsa altyapısı daha uygun, katlanır ayna vs.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cagrikocacoban rs far mümkün ama fotolar muhtemelen shop. Mümkün diyorum ama çamurluk kaput tampon prof ellerde işlem görecek. Devamında far temin edilecek ki 10-15 bin vardır tanesi :)  direksiyon ne yazık ki sadece tuş takımı ile olmuyor. 

Çok masraf yapacaksanız aracı satıp highline alın derim. Araç dizelse benzinli alın. Çok az km yapıyorsunuz. Dizel Gereksiz sizin için.

Ben hala halojene devam  :p Xenonumun balastı yanınca sarı ampule geçtim hatta. Toros hissi veriyor yeminle. 

@AhmetCakmak hocam o fiyatlara multimedya varsa link paylaşır mısın benimde aklımda orjinali çok sade ve özellik pek yok

@AhmetCakmak hocam çok sağol. Bütçe ayarlayıp sensörlerle aynı anda sipariş edeyim. İnşallah gelir bi sıkıntı olmadan 😁

Şu zamana kadar takılma vs yaşayan pek görmedim. Necvox vs marka cihazlarda var ama onlar orjinal gibi görüntüye sahip değiller. Bahsettiğim cihaz şunlar:https://tr.aliexpress.com/item/BODENLA-cretsiz-Kargo-6-5-MQB-MIB-VW-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-MirrorLink-MK7/32862529214.html

Ben kendi Midline Plus aracıma 6,5 yeni tip Carplay'li versiyondan almıştım. Çok iyi cihazlar her ikiside. Aracımı sattığım için cihazı ayrı satmıştım.

Carplay'li makyajlı tip cihaz: https://tr.aliexpress.com/item/Carplay-MQB-6-5-MIB-Passat-B8-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-er-eve-5GG/32851111370.html

Comfortline aracına dış kısımda R bodykit + J led + led stop + jant uygulaması yapan @metncleaver Metin hocamızın konusu da size fikir verecektir. 

Ayrıca eğer çok masraf yapacaksanız bence Comfortline alın hocam hiç olmazsa altyapısı daha uygun, katlanır ayna vs.
Ahmet hocam bu multimedya lardan ikinci paylaştığınız 97 dolar olan midline plus a birebir uyumlu mu? Bir diğer sorum ben degisebilir miyim yoksa usta mi lazım teşekkürler 

@Cengizz Evet uyumlu soket sokete. Ekstra bir şey gerekmiyor, tak çalıştır. Daha önceden cihaz söktüyseniz kolaylıkla yaparsanız. İlk defa yapacaksanız da elinizde trim sökme aparatı varsa yapabilirsiniz, Youtube'da videoları bolca mevcut.

@AhmetCakmak tamam hocam teşekkür ederim. Ben bunun siparişini vermeyi düşünüyorum. Golf 7 2013 aracım için 

@Cengizz Benim aracım da 2013 modeldi. Sorun olmayacaktır. Çerçeveli satıyor o satıcı galiba, çerveçeyi unutmayın. 

Geri
Üst Alt