Vize öncesi olmasi gerekenler

mmartins

Üye
İsim
Murat
Herkese iyi akşamlar..yarın hayırlısıyla golfumuzle ilk vizemize gireceğiz.

Aracım 2016 1.2 tsi comfortline..

Fabrikadan çıktığı gibi hiçbi işlem yok.

yangin tüpü ve ilk yardım çantası haricî araçta bulundurmam gereken bişey varmıdır.

Bide ne kadar doğru bilmiyorum egzoz emisyon ağır kusur sayilmıyormuş deniyor...

Yakın zamanda vizeye giden arkadaşlar bikac tüyo verirse sevinirim.

Hayirli aksamlar

Hayırlı akşamlar herkese, Hocam benim de arabam 2016 1.2 TSİ.  Şanlıurfa’da geçen hafta ilk defa muayene yaptırdım. Yangın tüpü sormadılar bile. Lastik diş derinliğine dikkat ediniz. Yetkili serviste kontrol için baktırdığım arkadaş; 1.7 milim dedi. Geçmez böyle dedi, hatta kesinlikle geçemezmiş. Halbuki yasal sınır 1.6  :)  Tahmin ediyorsunuz niye geçemez dediğini. 195 65 15 ebatlardaki Michelin için 470 tl fiyat istemişti 

Bunları da anlatıyorum ki yetkili servislerin bir dediğini iki defa düşünelim  :))

Egzozemisyon pulunu yeniden muayene istiyorlar haberiniz olsun. 279 tl muayene + 65 tl egzoz ( Ekzos pulu olmadığı durumda trafik kontrolünde 1500 tl cezası var dediler )

Moderatör tarafında düzenlendi:
Egzoz emisyonu nerede yapılıyor tüv de değil mi? 

Tüvtürkün bütün sabit istasyonlarinda yapılıyormuş egzoz emisyon ölçümü. Istenirse disarda da yaptırılabilir tabiki..

Bugün vizeden gecti araç 279 muayene 65 egzoz toplam 345 tl. Kışa far hafif sapma şeklinde hafif kusurla geçti..

Bugün vizeden gecti araç 279 muayene 65 egzoz toplam 345 tl. Kışa far hafif sapma şeklinde hafif kusurla geçti..
Hayırlı olsun Hocam. Kazası belasız kullanmanız dileğiyle.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu hafta pazartesi günü tüvtürk'te idim. İlk olarak sıra numarası alıyorsunuz. Ödeme için gişeye gittiğinizde egzoz muayenenizin olmadığını söyleyin. Verecekleri belgeyle egzoza muayenesine girin oradan aldığınız belgeyle tekrar gişeye gidip sonrasında arabanızla sıraya geçin. Sıra size geldiğinde bütün kemerleri bağlamanızı ve kaputu açmanızı isteyecekler. Yangın tüpü ve ilk yardım çantasının yanında bagaj kapağındaki reflektörü de görevliye gösterin. Benim aracım da sizinki gibi fabrika çıkışlı hiç bir oynama yok. Hafif kusur olarak motor no okunamıyor demişler. Motor no'nun yeri çok basit, motorun sol kısmında triger kayışı kapağının solunda yazıyor. Onu özellikle göstermenizi rica edeceğim :)
O kadar geri zekalılar ki yani bi araçta motor numarası okunmuyorsa zaten o aracın muhayeneden mantıken kalması gerekir., beceriksizlik yapıp motor numarasını göremiceksen o adamı bi zahmet orada çalıştırma., motor no’sunu görmekten aciz bi adam zaten aracı nasıl muhayene edecek tartışılır...

Hayırlı akşamlar herkese, Hocam benim de arabam 2016 1.2 TSİ.  Şanlıurfa’da geçen hafta ilk defa muayene yaptırdım. Yangın tüpü sormadılar bile. Lastik diş derinliğine dikkat ediniz. Yetkili serviste kontrol için baktırdığım arkadaş; 1.7 milim dedi. Geçmez böyle dedi, hatta kesinlikle geçemezmiş. Halbuki yasal sınır 1.6  :)  Tahmin ediyorsunuz niye geçemez dediğini. 195 65 15 ebatlardaki Michelin için 470 tl fiyat istemişti 

Bunları da anlatıyorum ki yetkili servislerin bir dediğini iki defa düşünelim  :))

Egzozemisyon pulunu yeniden muayene istiyorlar haberiniz olsun. 279 tl muayene + 65 tl egzoz ( Ekzos pulu olmadığı durumda trafik kontrolünde 1500 tl cezası var dediler )
Servis lastik satma peşine düşmüş., 

Ancak tavsiyem 1,7mm diş derinliği kalmış bir lastikle gezmemenizi naçizane öneririm  hocam., 1,7mm dış derinliği kalmış lastik ne doğru-dürüst fren yapabilir., ne de viraj alabilir., Sizi tanımasamda o 3 kuruşluk lastiğin sizden değerli olacağını düşünmüyorum., Bana düşmez ama bir an önce değiştirmenizde yarar var

@Yigit3735 bence önce kendi  güvenliğiniz için lastiklerinizi değiştirin diş derinlikleriniz sos veriyor servis olayında size katılıyorum ekmek fırından et kasaptan lastik lastikçiden alınır servis soygununa hayır 😁

@grdrx tüvtürk deki elemanın iç sesi: kim eğilecek bilmem kaç nolu numarayı yazacak üstü de yağlıdır elim de batar amaaan zaten hafif kusur 

demiştir 😁

Geri
Üst Alt