**Difüzör ve egzoz uygulaması yapmak istiyorum ama

Hocam bende sağ taraftan çıkış almak istiyorum R görünüm olacak şekilde ancak geçenlerde son susturucu delinip sağdan çıkış alınan bir araç gördüm. Sol ve sağdan attığı egzoz gazı (duman ne derseniz adına :)  ) sol %80 - sağ %20 kadardı ve bu görüntü hiç hoşuma gitmedi. Bu durumu birkaç egzozcu ile görüştüm. Son susturucuyu değiştir istersen dediler. Egzoz başlıkları için 400 TL demişlerdi son susturucu ile birlikte 800 TL olurmuş (montaj hariç fiyat bunlar) ve eşit duman atarmış. Bana bu yöntem daha mantıklı ve daha sağlıklı geldi. Hem orijinal son susturucu da delinmemiş olacak. 
O eşit veya yakın duman oranın egzozcuda bitiyor biraz da. Benim bu şekilde yapılmış durumda. Eşit çıkıyor, hani kötümser düşünsek %40 - %60 şeklinde çıkıyor. 

bende aracın sağ ve sol iki tarafınada çift çıkışlı egzoz ucu taktırmak istiyorum. fakat benim düşüncem orjinal kendi egzozu olan sol tarafa aktif çalışır halde çift egzoz ucu takıp sağ taraftaki çift çıkışı yalnızca görüntü olarak bırakmak onu egzoz sistemine bağlamamak. bu mümkün mü çalışmayan çift çıkışı tutturabilirmiyiz difüzöre

@yarar42 evet o sekılde sag tarafı sabıtleyebılıyorlar. ama 1.4 tsı araclarda son susturucudan soldan cıft cıkıs var. gti dıfuzorde de tek cıkıs yerı var. onu nasıl cozersın bılmem. ben cozum arıyorum buna. cıft cıkısı teke nasıl dusururum dıye

@Furkan1393 parlak plastik.
soldaki montaj sağdaki süs olarak duruyor                                                ÖNEMLİ araç benim değil bilgi amaçlı yapan kişinin başka grupta söylediklerini paylaştım 

Screenshot_20200510_030848.jpg

@39AKN039 evet hocam aynı boyle yaptırcam. fakat benım aracım 1.4 tsi. yanı son susturucudan soldan cıft cıkıs gelıyor. 2 boru ıle. onu tek egzoz cıkısı olarak nasıl verebılırız dısarıya. 

@Furkan1393 hocam bazı kasap ustalar orayıda açıkta bırakıyorlar 😂 şahit oldum buna. Ama iyi biyer güzel bir işçilikle halleder o işi içiniz rahat olsun. 

Bu benim eski aracıma yaptığım uygulama..

Ankara'da bir uygulamaya takıldım ve aracımı çekici ile çekmişlerdi son susturucu olmasına ve zerre ses çıkmamasına rağmen 1200 TL + 150 TL çekici ücreti ödemiştim. 

İşin ceza boyutunu gözardı etmeyin derim.. Bu arada aracı trafikten men etmişlerdi ve tekrar muayene gibi saçma sapan işlerle uğraşmıştım bana totalde maliyeti belki 2000 TL gibi bir rakamı geçmişti diyebilirim..

Şimdi 2017 model aracıma çok heveslenmeme rağmen yaptırmıyorum.. Devletin ne yapacağı belli olmaz :)

IMG_2764.JPG

@BG2017 

Bu benim eski aracıma yaptığım uygulama..

Ankara'da bir uygulamaya takıldım ve aracımı çekici ile çekmişlerdi son susturucu olmasına ve zerre ses çıkmamasına rağmen 1200 TL + 150 TL çekici ücreti ödemiştim. 

İşin ceza boyutunu gözardı etmeyin derim.. Bu arada aracı trafikten men etmişlerdi ve tekrar muayene gibi saçma sapan işlerle uğraşmıştım bana totalde maliyeti belki 2000 TL gibi bir rakamı geçmişti diyebilirim..

Şimdi 2017 model aracıma çok heveslenmeme rağmen yaptırmıyorum.. Devletin ne yapacağı belli olmaz :)

Ekli dosyayı görüntüle 32076
şu egzoz uçlarından alacaktım. Fazla göze batıyor ama çevirmelerde kesinlikle bir işlem var gibi muamele görebilir :)  O yüzden gti şeklinde sağda 1 solda 1 yaptırıcam

@Raban7 Aracın egzos çıkışlarının orjinal olmadığı zaten ortadaydı hocam :)  O dönem bu egzos olayı patlak verince sonradan takılan başlıklarına bile takıyolardı  ve bizde bu işten nasibimizi aldık :)

@39AKN039 evet hocam aynı boyle yaptırcam. fakat benım aracım 1.4 tsi. yanı son susturucudan soldan cıft cıkıs gelıyor. 2 boru ıle. onu tek egzoz cıkısı olarak nasıl verebılırız dısarıya. 
Benim de tsi. Soldaki çıkışın birisi dışarıya veriliyor, diğer kesilip kapatılıyor. Sağdaki egzoz çıkışını da susturucu delinip sağdan veriliyor. Ne derece sağlıklı bir şey diyemem ama ses olarak eski halinin sesini iyi bilen birisi Bi tık arttığını anlayabilir. Hiç bilmeyen birisi farketmez bile :)

@BG2017 çok şanssızlık olmuş gerçekten. Ama şuanda böyle bir sıkıntı yok. Aracımla birçok çevirmeye girdim. Plaka baya iyimiş yanlız 😂😂🔥

@farukal evet haklısınız.. Hevesinizi kırmak istemem ama sizin yaptıgınız işlemede aynı muamelede bulunabilirler :)  @mustafacagri hocamda Ankara'da herhangi bir çevirmeye takıldımı problem oldu mu sormak lazım...

Geri
Üst Alt