**Difüzör ve egzoz uygulaması yapmak istiyorum ama

Burak24

Üye
İsim
Burak
Merhabalar arkadaşlar iyi forumlar

2015 mk7 aracıma gti difüzör ve çift taraflı egzoz uygulaması yapmak istiyorum ama son susturucu delinip sağdan çıkış alındığı taktirde muayeneden kalabilirsin dedi bir çok yer. Doğrumudur bu bilgi. Çok yaptıran var gerçekten güzel oluyor ama kararsız kaldım. Birde farklı bir uygulama yapan veya güzel olduğunu düşündüğünüz örnek görsel varsa paylaşırsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim

Moderatör tarafında düzenlendi:

2015 mk7 aracıma gti difüzör ve çift taraflı egzoz uygulaması yapmak istiyorum ama son susturucu delinip sağdan çıkış alındığı taktirde muayeneden kalabilirsin dedi bir çok yer. Doğrumudur bu bilgi. Çok yaptıran var gerçekten güzel oluyor ama kararsız kaldım. Birde farklı bir uygulama yapan veya güzel olduğunu düşündüğünüz örnek görsel varsa paylaşırsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim
Benimki bu şekilde sağdan delik açılıp çıkış verilmiş soldaki çıkışın biri kapatılıp. Geçtiğimiz yaz muayeneden geçtim sorunsuz şekilde. 20190202_173502.jpg

@mustafacagri nasıl yani hocam ikiside aktif değil mi? Bu arada yanıt için teşekkürler 
1.4 tsi olduğu için soldan çift çıkış vardı. Bunun birisi fotoda göründüğü gibi dışarı çıkarıldı diğeri kapatıldı. Sağdan dışarı çıkarılan uç için de susturucuda sağdan delik açıldı ve ordan dışarı uzatıldı. 

@mustafacagri şimdi anladım hocam çok teşekkür ederim. Ben ses artsın istemiyorum sadece delik açılıp bir çıkış daha ilave edilsin dedim ama kazan delineceği için muayenede bırakma ihtimalleri var dediler kararsız kaldım öyle oluncada

@mustafacagri şimdi anladım hocam çok teşekkür ederim. Ben ses artsın istemiyorum sadece delik açılıp bir çıkış daha ilave edilsin dedim ama kazan delineceği için muayenede bırakma ihtimalleri var dediler kararsız kaldım öyle oluncada
Kazandaki her mudahaleye agir kusur yaziyorlar artik.

Bende 2 senedir kullanıyorum vizeden de geçiyor sol tek çıkışı çift çıkış yaptırarak sağ tarafa vermiştik kazan delmek mantıklı gelmedi açıkçası vizede sıkıntı çıkabilir.

0A04692C-2BCB-4937-8F8A-E52E4DB6A129.jpeg

Kazandaki her mudahaleye agir kusur yaziyorlar artik.
Ben de korkarak girmiştim muayeneye geçtiğimiz ağustos ayında ankarada geçtim bu şekilde orjinal susturucu ile. Çünkü o zaman da susturucuda yapılan işlemler muayeneden geçmiyordu. Muayene sonrası herhangi bir kusur yazılmadan geçmiştim muayeneden. 1a160587-c007-4943-8356-09cdaa30923e.jpg

Ses olarak bir fark yok gibi hani anlaşılacak düzeyde değildir. Ama muayene olayında 5-6 ay önce ankarada muayeneye girdiğimde kalmadım herhangi bir kusur da yazılmadı(yanlış hatırlamıyorsam ohal içinde olmasına rağmen) 

@pegasus hocam fotoğraf atma imkanınız var mı ustaya göstereyim aynısından yapsın

@mustafacagri hocam arkadaşın dediği gibi deneyeyim en azından kafam rahat olur diye düşünüyorum 

Hocam bende sağ taraftan çıkış almak istiyorum R görünüm olacak şekilde ancak geçenlerde son susturucu delinip sağdan çıkış alınan bir araç gördüm. Sol ve sağdan attığı egzoz gazı (duman ne derseniz adına :)  ) sol %80 - sağ %20 kadardı ve bu görüntü hiç hoşuma gitmedi. Bu durumu birkaç egzozcu ile görüştüm. Son susturucuyu değiştir istersen dediler. Egzoz başlıkları için 400 TL demişlerdi son susturucu ile birlikte 800 TL olurmuş (montaj hariç fiyat bunlar) ve eşit duman atarmış. Bana bu yöntem daha mantıklı ve daha sağlıklı geldi. Hem orijinal son susturucu da delinmemiş olacak. 

@Muhammed bi arkadaşım R çıkışı yaptırdı Çift egzoz ikiside eşit çalışır durumda ve gayette güzel seste değişim yok sadece görsel. Tdı araç oluyor yani

Geri
Üst Alt