10bin bakimi

Kaaancark

Üye
İsim
Kaan
26/10/2017 trafige cikisli golf 7.5 araca sahip oldum, arac suan 6binde bildigim kadariyla 10.000km/1sene sonunda servise girmesi gerek aracin. Servise sokmali miyim? Yoksa yagi vb. degistirip 10 bini beklemeli miyim?

@Kaaancark hocam hayırlı olsun aracınız. Aracınızdaki sistem zaten servise götürmeniz gereken zamanı size bildirecektir. Servis uyarısı almadan götürmenize gerek yok diye düşünüyorum. 

@Kaaancark

Hocam merhaba. Hayırlısı olsun. Kazasız belasız inşallah kullanırsınız. Bakımlar 15.000km de bir veya yılda 1 şeklindedir. Yani sizin aldıgınız araç 26/10/2018 de km den bağımsız olarak servise gitmiş olmasi gerekirdi. Size en yakın bir servisten kayıtları inceletebilirsiniz. Eğer ilgili tarihte gittiyse 1 yil sonra veya 15.000km dolduğunda siz yetkili servise götürürsünüz. Eğer aracınız dsg değilse yaşadığınız şehirde özel bir servise de götürebilirsiniz tabi takdir sizin. Garanti süresi dolacağı için. Ama dersiniz ki iyi niyet garantisi devam etsin o zaman yetkili servise götürürsünüz.

Arac 1. Yilini doldurdugunda servise goturulmemis. -187gun olarak yaziyor kadranda

@Kaaancark araç dsg ise peşini bırakmayın ve garantinin devam etmesini kabul ederlerse servise götürün değilse gerek yok o kadar para vermenize yarı fiyatına mann parçayla özel serviste yaptırırsınız.

Hocam belki özel serviste yaptırmışlardır o zaman gün öyle ekside kalıyor

Hocalarımın da dediği gibi servis zamanı 15bin km veya 1 yıldır. Yani ya 1 yıl ya da 15bin km olunca servise gidilmelidir. Aracı aldığınız kişiye sorun bakım yaptırmış mı diye. Ondan sonra da herhangi bir yetkili servisi arayıp gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. 

26/10/2017 trafige cikisli golf 7.5 araca sahip oldum, arac suan 6binde bildigim kadariyla 10.000km/1sene sonunda servise girmesi gerek aracin. Servise sokmali miyim? Yoksa yagi vb. degistirip 10 bini beklemeli miyim?
Araç Bakımları her 15.000'de 15.000 km dolmadıysa yılda 1 defa gitmelidir. Motor sağlığı bakımından her ikisi de geçmeden yapılmalıdır.

@Kaaancark baya geç kalınmış ilk bakim için 4 5 ay kadar..Servise mutlaka başvurun garanti kapsamı dışında kalabilir aracınız..

Geri
Üst Alt