MAKYAJLI GOLF 18-19 JANT ÖNERİSİ

yunuse19

Yeni Üye
İsim
Yunus Emre
Merhaba golf tutkunları, buraya konu açıyor olmaktan çok mutluyum bende yeni bir golf sahibiyim, aranıza yeni katıldım.

Golf 7 makyajlı kasa gırtlak dolu bir araç aldım. Benim için hayal gibiydi ama sonunda gerçek oldu. İstediğim renk, istediğim dolulukta bir hayal golfe sahip oldum.

Aracımda tabiki değişikliklere gidicem. Örneğin R-Line difüzörü R difüzörle değiştirip 4 çıkış egzoz yapıcam (egzoz sistemi olmadan, belki son susturucu iptali yapabilirim tatlı bir ses için.)

Bu arada aracım 1.0 TSI. Golftutkusu sağolsun bu forumdan 1.0TSI hakkında yeterli bilgiyi edinip sonunda almaya karar verdim ve aldım. En çok merak edilende Yakıt tüketimiydi, tecrübe edindikçe yakıt tüketimini merak edenler için atarım. 

Konumuza dönelim, araçta değişiklikler için bu konuyu açtım, ilk yapmak istediğim değişiklik jant-lastik olucak, aracımda 18" Sebring jantlar bulunuyor ve gerçekten sebring janta hiç ısınamadım ve değiştirmek istiyorum. Sizce daha güzel bi görüntü için 19" e yükselteyim mi?

Bana 18 veya 19 jant önerisinde bulunur musunuz? 

Janttan beklentim şudur, öncelikle aracım 1.0TSI olduğu için performansı etkilemeyecek ağırlık.. Sebring jantlar 21.5kg ve benim görüşüme göre ağır ve daha hafif performans jantlarına geçmek istiyorum örnek HRE P101 18" 14kg. Ağırlıktan sonra benim için önemli olan aracı kaslı göstermesi. Sebring jantlar bence R-Line bir aracın Sportifliğini düşürüyor o yüzden 19" düşüncemde var. 

Örnek olarak istediğim jantları aşağıda foto olarak paylaştım. Aracımın sahibindendeki fotosunu koydum ona göre uydurabilirsiniz. Renk olarak Silver veya Gun Metal düşünüyorum çünkü Siyah aracın rengine yakışmıyor ve kendini kapatıyor diye düşünüyorum. Örnekler aşağıda onlardan birini seçip yorumlayabilir misiniz? veya kendi fikriniz olan bi jantı paylaşabilirsiniz. Şunuda belrteyim orjinal Golf jantlarını güzel  bulmuyorum (Örn: JURWA, CLUBSPORT vs.)

Ayrıca egzozda son susturucu iptali konusundada fikir sahibi kişiler fikrini belirtirse sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

EKTE PAYLAŞTIĞIM JANTLAR: ADV1, HRE P101 VE HRE AUDI R8

x16_62065773181g.jpg

big_662083291emp.jpg

x16_651092459oi9.jpg

x16_655245917c3p.jpg

Aramıza hoşgeldiniz hocam.

19 jantlar aracı kaslı gösterecektir ama Türkiye şartlarında 18 janta göre biraz daha hırpalanacaktır. 

Lapiz blue renkli bir araca yakışacak jant bence son görseldeki Hre janttır. Hatta size benzeri bir modelin ç Golf R üzerindeki halini paylaşayım.

114FDB44-0673-4A3D-A90E-D851F1371F27.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak Öncelikle hoşbuldum hocam. Bu jant araç airli diye çok yakışmış ancak stock spor yayla paylaştığım R8 jantı daha hoş durabilir. Yinede jantın modelini biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Bence degistirmeyin, spor yay ile cok daha güzel duracaktir + 15mm spacer takarsaniz heybetide artacaktir jantlarin.

İlla degistirecegim diyorsaniz 18” oz superturismo LM. Favorimdir, hemde hafif :)

Tabii dahada hafif olsun derseniz o.z ultraleggera ama onun 18” olani kucuk gorunebilir tasarimsal olarak

@yunuse19 hayırlı olsun hocam aracınız.  bana göre şu an aracınızın üstündeki jantlar çok güzel, ben de değiştirmeyin derim ama bu işler zevk meselesi tabi..

Jantlara hiç dokunmayın. Çok şık duruyor.

Ama illa değiştirmek istiyorsanız 18'de kalın.

@yunuse19 O jantın benzer modelleri var hocam adını tam bilemiyorum. Bence mevcut jantınızla farklı bir yay deneyip öyle yeni jant arayışına geçin, yay değiştirmedikten sonra farklı bir 18 jant takmak yine aynı görüntüyü verecektir. Ayrıca Driven34’ün instagram sayfasından bazı Golf’lere  yapılan jant uygulamalarına bir bakın derim.

Merhaba golf tutkunları, buraya konu açıyor olmaktan çok mutluyum bende yeni bir golf sahibiyim, aranıza yeni katıldım.

Golf 7 makyajlı kasa gırtlak dolu bir araç aldım. Benim için hayal gibiydi ama sonunda gerçek oldu. İstediğim renk, istediğim dolulukta bir hayal golfe sahip oldum.

Aracımda tabiki değişikliklere gidicem. Örneğin R-Line difüzörü R difüzörle değiştirip 4 çıkış egzoz yapıcam (egzoz sistemi olmadan, belki son susturucu iptali yapabilirim tatlı bir ses için.)

Bu arada aracım 1.0 TSI. Golftutkusu sağolsun bu forumdan 1.0TSI hakkında yeterli bilgiyi edinip sonunda almaya karar verdim ve aldım. En çok merak edilende Yakıt tüketimiydi, tecrübe edindikçe yakıt tüketimini merak edenler için atarım. 

Konumuza dönelim, araçta değişiklikler için bu konuyu açtım, ilk yapmak istediğim değişiklik jant-lastik olucak, aracımda 18" Sebring jantlar bulunuyor ve gerçekten sebring janta hiç ısınamadım ve değiştirmek istiyorum. Sizce daha güzel bi görüntü için 19" e yükselteyim mi?

Bana 18 veya 19 jant önerisinde bulunur musunuz? 

Janttan beklentim şudur, öncelikle aracım 1.0TSI olduğu için performansı etkilemeyecek ağırlık.. Sebring jantlar 21.5kg ve benim görüşüme göre ağır ve daha hafif performans jantlarına geçmek istiyorum örnek HRE P101 18" 14kg. Ağırlıktan sonra benim için önemli olan aracı kaslı göstermesi. Sebring jantlar bence R-Line bir aracın Sportifliğini düşürüyor o yüzden 19" düşüncemde var. 

Örnek olarak istediğim jantları aşağıda foto olarak paylaştım. Aracımın sahibindendeki fotosunu koydum ona göre uydurabilirsiniz. Renk olarak Silver veya Gun Metal düşünüyorum çünkü Siyah aracın rengine yakışmıyor ve kendini kapatıyor diye düşünüyorum. Örnekler aşağıda onlardan birini seçip yorumlayabilir misiniz? veya kendi fikriniz olan bi jantı paylaşabilirsiniz. Şunuda belrteyim orjinal Golf jantlarını güzel  bulmuyorum (Örn: JURWA, CLUBSPORT vs.)

Ayrıca egzozda son susturucu iptali konusundada fikir sahibi kişiler fikrini belirtirse sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

EKTE PAYLAŞTIĞIM JANTLAR: ADV1, HRE P101 VE HRE AUDI R8

Ekli dosyayı görüntüle 19052

Ekli dosyayı görüntüle 19053

Ekli dosyayı görüntüle 19054

Ekli dosyayı görüntüle 19055
hocam şimdiden hayırlı olsun en son paylaştığın HRE 18" jantı bizzat kullanan olarak muhteşem diyebilirim,hem hafif hemde çok dayanaklıdır  (y)

@mehmetmert Hocam O.Z. Jantlarının tasarımlarını beğenmiyorum. HRE olucak büyük ihtimal.

@Holigan sağolun. Değiştiricem beğenmiyorum sebringi 😂

@havzan 👍

@armando Sağolun hocam. Fotoğraf atabilir misin jantların?

Sadece jant agirligi olarak 21 kg jant olmaz. O jant lastik toplam agirliktir. 18-19 skalasinda hafif jant agirligi 9-10 kg civari olmali. 

Sadece jant agirligi olarak 21 kg jant olmaz. O jant lastik toplam agirliktir. 18-19 skalasinda hafif jant agirligi 9-10 kg civari olmali. 
Öyle hatırlıyorum hocam jant ağırlığını araştırmakta zor oluyor 😃

@yusuf Satıcam. Burda paylaşırım 👍

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt