Kaput taş izi hakkinda gorusleriniz..?

fanajal

Katılımcı Üye

İsim
Musti
Selam arkadaslar.Uzun sureden sonra aracima baglanmaya baslamisken bugün havanin guzel olmasini firsat bilip sungeride bagaja atip arabami bir guzel yikayayim dedim.Kopukleyip vs.silerken birde ne göreyim aman Allah'ım 😫Kaputta siz değin toplu igne başı ben diğim kurdan ucu iki üç yerde kaputta iz.İz iyi guzelde oyle bir saplanmis ki boyanin altindaki sacin rengi gri onu görüyorum 😫Ne olcak şimdi espri şaka gibi oldu ama ben simdi hemen kaput koruma yaptirsam bir ise yararmi.En azindan cok miniik kaput korumayla belli olmaz.Alirken yaptirmamanin cezasi iste.Degerli goruslerinizi bekliyorum.Saygilar.

Yaptırın hocam bende alırken yaptırmadım benimde oldu 3 4 yerde hiç olmazsa şimdi tedbir almış olursunuz daha fazla olmadan 

@Muhammed Haklisin dostum hemen yaptirmayi dusunuyorum.Yoksa daha da artacak sonra iyice sikinti😉

iz olsa iyi ufak ufak içeri de göçertmiş bende ne yapılır bilemiyorum.

@yusuf Minik iki tane bisi işte fakat koruma yapmadan ileride bu sefer her yerde olabilir endisesi...Valla yollarimiz ne kadar sıkıntılı...Kafaya takılacak sey değil aslinda ama insan önlem almak istiyor.

Hiçbirşey olmaz benim aracımda eski sahibinin yaptırmış olduğu kaput koruma var, inanın taş izinden daha kötü duruyor, en yakın zamanda söktüreceğim.

Seramik korumanın etkisi ne olur bilmiyorum ama mümkün mertebe öndeki araç ile takip mesafesini uzun tutmak . Ama istediğiniz kadar uzun tutun o taş o kaputa gelecek :)

Kaput koruma filmi kotu gözükünce sökülüp yenisi yapılır boyasi kalkan kaputa napabilirsiniz ? Hangisi daha mantıklı? @Serkanasn
İlk takıldığı an dahi kötü görünüyor. Kötü görüntü için para niye verilsin. Camurluk parlak kaput mat. Aracın her yeri cila ile parlıyor kaput üzerinde ekran koruyucu var. 😂 

Kaputta taş izi gayet normal. Asıl kaput filmi çirkin görünüyor. Bizle mi yaşayacak araba ya?

Araba bize hizmet için var. Düzgünce bakmak yeterli. Abartmaya gerek yok. 

@yusuf Haklisin hocam gerçek ten fakat caresizlik🤔
Koruma yani şeffaf folyo/film yaptırmadan önce kaputun veya yapılacak boyalı bölgenin bazı işlemlerden geçmesi lazım., eğer bu işlemler tapılmadan film kaplartırsanız., bir süre sonra filmi sökmek istediğinizde veya söktüğünüzde güneşin ve motor sıcaklığının etkisiyle setleşmiş film boyaya zarar verme olasılığı vardır.,  

bu sebebten koruyucu film kaplanacak bölge sırasıyla; 

-güzelce yıkanmalı 

-iron out denilen demir tozu temizleyici ile boyaya yapılmış demir tozları, balata tozları temizlenmeli., 

-kil temizliği yapılmalı., 

-araç tekrardan yıkanıp sonrasında polisaj yapılmalı 

-polisaj sonrası boya yüzeyi ipa vs. Temizleyici ile temizleyip 

-wax dediğimiz 1 veya 2 kat wax/cila atıldıktan sonra kaput koruma filmi yaptırırsanız ne aracın boyası olası filmi sökmek gerektiğinde hiç bir zarar görmeden sökülür., 

Bu işlemleri yaptırmazsanız zaten boyaya yapışmış demir tozu, balata tozu, reçine, zift vs. zararlı maddeler aracın boyasına iyice yapışarak kemikleşecektir ve verniğe zarar verecektir., 

Marka olarak Stek markasını araştırmanızı öneririm biraz tuzludur ama 10 yıl garantili ve sararma asla yapmıyor 

daha detaylı bilgiyi işin uzmanı @AdanaDetailing Adnan hocam yardımcı olacaktır..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt