maddi hasarlı kaza hk. yardım

murat28

Üye
İsim
murat durmuş
herkese merhabalar. bu akşam saatlerinde şehir içi trafiğinde ilerlerken önümdeki araç durdu bende durdum. ama arkadaki araç durmadı ve bana çarptı bende öndeki araca çarptım. şükür ki cana geleceğine mala geldi. araçta çocukta vardı, o bayağı korkuttu Allahtan bir şey olmadı.

gerekli tutanakları tuttuk. aracı evin kapısına getirdim. sizce aracı servise mi götürmeliyim ? kaput değişse mi yoksa düzeltme mi yapılsa ? fikirlerinize ihtiyacım var.

WhatsApp Image 2019-02-16 at 20.38.32.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-16 at 20.39.39.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-16 at 20.39.54.jpeg

WhatsApp Image 2019-02-16 at 23.52.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-02-16 at 23.52.44.jpeg

@murat28 böyle kazalarda araç kamerası önem kazanıyor normal şartlarda arkadan vuran suçlu ama öne vurmanızda suçlu olduğunu kabul etmese prosedür nasıl işliyor daha önce böyle bir kaza başına gelen forumda  var mı acaba?

Bu aracı servise çektirirseniz hem kaput hemde bagaj kapağı tamponlar ile birlikte değişir yaklaşık 15.000 TL de hasar kaydı çıkar ve aracınız pertten dönmüş muamelesini görür 10.000 TL değer kaybı da cabası, dışarıda işçiliğine güvendiğiniz bir yerde yaptırın, tamponları ve panjuru vs orjinal aldırıp güzelce yaptırın çiçek olur.

Çok geçmiş olsun hocam. Servise götürün derim. Kaput değişmesi şart düzelmesi için. Ön ve arka tampon da aynı şekilde değişir. Bagaj kapağı düzeltilebilir ama değişim de isteyebilir servis. 

Değer kaybı alacağınız için ben yetkili servis derim. 

Çok geçmiş olsun hocam. Servise götürün derim. Kaput değişmesi şart düzelmesi için. Ön ve arka tampon da aynı şekilde değişir. Bagaj kapağı düzeltilebilir ama değişim de isteyebilir servis. 
Değer kaybı alacağınız için ben yetkili servis derim. 
Parça değişimi de olacağı için alacağı değer kaybı da artacaktır. Ayrıca 2 yıl garantili iş yaptırmak da cabası. Kesinlikle yetkili servise gidilmeli. En azından 2.elde satarken alan kişi şüphe duymaz.

Herkese teşekkür ederim. Yetkili servise götürmem doğru olacak sanırım. Hem parçalar orijinal olacak hem de her ne kadar tramer yüksek çıksada satarken neyin ne olduğu belli olacağı için aracın geçmişi güvenilir olacak.

Size çarpan hem sizin zararınızı hemde size çarpıp sizi öndeki araca çarptırdığı için sizin çarptığınız aracın masraflarını ödeyecek. Hatalı size çarpan . Değer kaybını alırsınız. Yetkili servise yaptırın hiç uğraşmayın . Geçmiş olsun . 

Yetkili serviste yaptırın ki hem düzgün yapılmamış bir aracınız olsun hemde satarken değişen kaputu olan bir aracı satmanın nasıl bir psikolojik vaka olduğunu anlayın, bu forumu bilmem ama piyasada kaputu bagaj kapağı değişmiş bir aracı satmak insanı sinir hastası yapar, ve bu forum dahil hicbiryerde size tavsiye edildiği gibi kimse yetkili serviste KAPORTA hasarını tamir ettirmez, deneyip tecrübe etmek size kalmış, değer kaybı dediğiniz de gerçek kaybın üçte biri kadar bile olmaz.

Yetkili serviste yaptırın ki hem düzgün yapılmamış bir aracınız olsun hemde satarken değişen kaputu olan bir aracı satmanın nasıl bir psikolojik vaka olduğunu anlayın, bu forumu bilmem ama piyasada kaputu bagaj kapağı değişmiş bir aracı satmak insanı sinir hastası yapar, ve bu forum dahil hicbiryerde size tavsiye edildiği gibi kimse yetkili serviste KAPORTA hasarını tamir ettirmez, deneyip tecrübe etmek size kalmış, değer kaybı dediğiniz de gerçek kaybın üçte biri kadar bile olmaz.
Benim bir önceki bmw 1.16i yetkili serviste kaput değişmişti. Gözüm kapalı aldım. 

Yetkili Servis harici boyası dahi olsa şüphe duyardım. Satarken de bi ici adam geldi aldı. İlk bakmaya gelen aldı.

Bu aracım da ön sağ çamurluk değişen sağ kapı boyalı. Yetkili Servis olduğu için yine gözüm kapalı aldım. Ne değişti niye değişti belli. İsterse 5 katı fazla hasar yansısın. Yeterki yapılan işlem belli olsun.

Geri
Üst Alt