Balıkesir Expertiz veya usta

Kaaancark

Üye
İsim
Kaan
İyi forumlar herkese,

Bu pazartesi izmirden balıkesire 2017 1.6 TDi Comfortline Golf 7.5 aracı satın almak için geleceğim. Balıkesir içinde önerebileceğiniz expertiz veya güvenilir usta var mıdır? Araç 5.800 KM de.

Hocam ben aracımı satarken İstanbul'da Oto Rapor firmasından ekspertiz yaptırmıştım, biraz pahalı ama iyi gibiydi. Balıkesir'de de şubesi varmış. Detaylıca bakıyorlar araca ve size belge veriyorlar sonunda hem alıcı hem satıcının imzası olan. Böylece araçta sonradan birşey çıktığında da o belge kanıt niteliğinde olabiliyor. Şimdiden hayırlı olsun.

Birde üzerine aynı gün için geçerlidir yazmasalar çok güzel olacak, ertesi gün bir geçerliliği kalmıyor.

@Kaaancark hocam ben edremitteyim uzağım biraz ama aracı eğer galeriden alacaksanız hepsi birbirini tanır. sanayide bitane expertiz var sarı tabelası var galericiler sitesine uzaktır orası. mümkünse eğer galeri ise oraya götürün mümkünse satıcı yanınızda olmasın ve nereye gittiğinizi söylemeyin kişisel tavsiyem. eğer şahıstan alıyorsanız farketmez ancak yine tavsiyem sanayidekidir. birkere götürmüştüm yıllar önce gayet iilerdi değişmediyse eğer kaliteleri. şimdiden hayırlı olsun.   

not: netten baktım oto röntgenmiş adı

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kaganoztrk  Evet hocam galeriden alacağım, bilmediğimiz yer sonuçta sıkıntı yaşamayalım sonra. Teşekkür ederim öneriniz için muhtemelen oraya gideceğim.

@kaganoztrk  Evet hocam galeriden alacağım, bilmediğimiz yer sonuçta sıkıntı yaşamayalım sonra. Teşekkür ederim öneriniz için muhtemelen oraya gideceğim.
dediğim gibi yakın olsa gelşr yardımcı olur çay kahve içerdik ama bana 90km uzakta. bkesşr küçük yer zaten cok zaman harcamazsınız hayırlısıyla alır gidersiniz.fotığrafları bekleriz :)

@kaganoztrk  Birdahaki gelişime hocam :)  Balıkesirin küçük olduğunu bilmiyordum içime biraz kurt düştü. Galericilerin de expertizcileri tanıdığını düşünürsek dikkat etmek lazım pazartesi.  Araç daha 6binde manuel zaten bir şeyinin çıkacağını sanmıyorum ama yine de tedbiri bırakmamak lazım.

Hocam ben aracımı satarken İstanbul'da Oto Rapor firmasından ekspertiz yaptırmıştım, biraz pahalı ama iyi gibiydi. Balıkesir'de de şubesi varmış. Detaylıca bakıyorlar araca ve size belge veriyorlar sonunda hem alıcı hem satıcının imzası olan. Böylece araçta sonradan birşey çıktığında da o belge kanıt niteliğinde olabiliyor. Şimdiden hayırlı olsun.
O belge kanıt olsa da iş işten geçince size 3000 - 5000 TL bir değer kaybı öneriyorlar. Şu anda tam da o firmanın bir mahkemelik durumuna bakıyoruz. Hangi firma olursa olsun tamamen güvenmek yanlış olur. Sonuç olarak 200 - 300 TL ekspertiz ücreti ile 150 - 200 bin TL lik otomobili garanti altına alacağınızı düşünmeyin.

Tavsiyem sahibine baksınlar, ilk sahibi ve geçmişi çok net belli ise çok olumlu.

@calik Zaten ben de güvenmiyorum hocam, bazı firmalar belge bile sunmadığı için söylemek istedim. Yoksa 15 dakikada arabaya bakmakla olacak şey değil bu.  Dediğiniz gibi sahibi ve aracın geçmişinden durumu belli oluyor. Ben aracımı alırken biraz aceleci davranıp aldığım kişiye güvenip aslında hata edip almıştım ama satarken ekspertiz yaptırınca söylediklerinden başka birşey çıkmadı. Şans işi. :)   Dürüst insanlar olup her zaman dürüst insanlarla karşılaşmak nasip olur inşallah.

@AhmetCakmak Amin. Bizim emekli bir teknisyen büyüğümüzün bir sözü var "Arabayı boşver, bana sahibini söyle" :)

Allah düzgün insanlara denk getirsin.

Geri
Üst Alt