Sol Arkadan Lokurtu sesi

Delifisek

Yeni Üye
İsim
Mahmut
Beyler şu lokurtu sesi nedir bi yardım edin

bundan once polo kullanıyodum sol arkadan bozuk yollarda lokurtu sesi yapıyodu ve baya bariz 

servise gittim amortsör dediler arabayı yaptırmadan sattım golf aldım yine aynı ses biraz az da olsa ses geliyor şahsen amortsör oldugunu düşünmüyorum bukadar denk gelemez yaşayan çözüm bulan varmı

şimdiden teşekürler..

@sertan kasislerde lok lok geliyorsa amortisör takozu olma ihtimali çok yüksek. 

@yusuf kasiste gram ses yok yol böyle hafif bozukken ufak çökmeler ufak tumsekler arka arkaya gelince lık lık lık sinir ediyo 

arka sol koltuktan şüpelenmeye basladım 

@Delifisek koltuk bağlantı noktalarından yapabiliyor bazen. O bölüme kumaş bant saran gördük :)

Seyir halinde arkaya birisini oturtun, kulağını da koltuğa yaslasın; depodan mı, koltuk bağlantı noktaları mı, amortisör mü anlaşılır hocam. 

[mention=2]yusuf[/mention] kasiste gram ses yok yol böyle hafif bozukken ufak çökmeler ufak tumsekler arka arkaya gelince lık lık lık sinir ediyo 
arka sol koltuktan şüpelenmeye basladım 
Benim araç 2013 1.4 aynı sıkıntı ilk aldığım günden beri vardı 2000 km de servise gittim normal dediler yol tutsun diye sert ayarlı falan filan ya dedim bu ses cliolardan bile gelmiyor onlar bunun gibi yol tutamaz iyide dedim bizde astra var gayet güzel yol tutuyor ondan böyle bir ses yok test sürüşüne çıktık Allah aşkına eline vijdanına koy böyle arabamı olur lokur lokur ızgaralardan geçerken bile ses yapıyordu en sonunda arka 2 amortisörü değiştirdiler de kurtuldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Insan bunlari duyunca tedirgin oluyo.. Ya bende de varsa diosunuz belki de sesin tarifini anlayamadiginiz icin farkinda deilsiniz. Ben dolu depodaki calkanti sesini ayirt ettim bugune kadar.. 

@Delifisek hocam z rot askı kolu olabilir. Parke taş yollarda falan özellikle düşük hızlarda yani motor sesi arkadan gelen o hafif sesi kapatmıyorken daha çok belli olabilir. 

Ya kardeşler şimdi bu bazılarından sağdan bazılarından önden arkadan gelse dicemki tamam

şimdiye kadar bunca insanın sol arka amortsörmü sorun yarattı yada agrıza verdi inanasım gelmiyo ama biyandanda @erkanwrc kardeşim değişti geçti diyo napcam bilemedim 

bi lok sesi içinde amortsöre onca para vermekte istemiyorum 

bi laf var hem ayranım dökülmesin hem ... benimki biraz öyle sanırım:D umarım biri ucuz yollu şu sorunu çözmüştür bizede yardımcı olur

Hahahah hem ayranim dokulmesin hem ... :D

Son günlerde forumda yazılan lokurtu sesi,kuş sesi vikvik,yaban arısı sesleri konularından bayağı etkilenmişim ki arabaya bindiğimde artık ses varmı diye arabayı dinler oldum.takoz olsa zamana bağlı yıpranma olur ve kasislerde özellikle arkada yük varsa çok vurma yapar.Umarım iyi bir ustaya denk gelirde işiniz çözülür.yoksa sanayide yok orası yok burası değişsin olursa iş zor.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya kardeşler şimdi bu bazılarından sağdan bazılarından önden arkadan gelse dicemki tamam

şimdiye kadar bunca insanın sol arka amortsörmü sorun yarattı yada agrıza verdi inanasım gelmiyo ama biyandanda @erkanwrc kardeşim değişti geçti diyo napcam bilemedim 

bi lok sesi içinde amortsöre onca para vermekte istemiyorum 

bi laf var hem ayranım dökülmesin hem ... benimki biraz öyle sanırım:D umarım biri ucuz yollu şu sorunu çözmüştür bizede yardımcı olur
Sorun gerçekten amortisör de ise zaten sağ-sol çift olarak değişmesi gerekir..

Geri
Üst Alt