60 bin bakım

Golftdi

Katılımcı Üye

İsim
Bayrak
2013 model tdi dsg aracımı 60 bin bakımına soktum bugün, tüm filtreler-motoryağ, fren hidroliği ve antifiriz değişimi ile birlikte 1200 lira ödedim. Dışarıda malzemeler 800-900 civarıydı ( onaylı fren hidroliği ve antifiriz ile). İkiyüz üçyüz için servise gitmeyi daha mantıklı buldum. Ayrıca aracı bir noktadan da test edip sorunları buldular. Yakıt dönüş borusunda arıza tespit edip ücretsiz değişim yapacaklar (1000 tl). Aracın km’si değil ama yaşından dolayı V kayışı (80 tl), Triger kayışı (283 tl), ve Gergi makarası (158 tl), aşınma tespit ettiler değişim önerdiler ama okeylemedim. Dışarı ile karşılaştırıp ona göre karar veririm. 

B778C3F3-2EAA-4EDA-8A7D-9D8221824BF3.jpeg

11FA8E48-1457-405A-9AC7-2934190507C6.jpeg

255844A5-DA77-4FB0-A7A4-7AF280C576EF.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tesekkur ederiz guzel bir bilgilendirme oldu. Antifriz degisimini dusunuyorum. Alt karter muhafaza sokumu var o da antifiriz icin mi yapildi ??

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ilkemutluer 

Tesekkur ederiz guzel bir bilgilendirme oldu. Antifriz degisimini dusunuyorum. Alt karter muhafaza sokumu var o da antifiriz icin mi yapildi ??

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tam bilmiyorum ama antifiriz içindir sanırım. Ayrıca antifiriz g13 tip, yaklaşık 3,5 litre. Dışarıda bulmak imkansız neredeyse bu antifirizi

@Golftdi fren hidroliği sonrası frende değişim hissettiniz mi pedal tepkisi yumşama sertleşme vs.

@bf417 hayır fren tepkilerim aynı hocam, balata değişince olur o değişim bence.

@Golftdi geçenlerde fren hidroliği değiştiren bir arkadaş forumda fren yumşadı daha iyi falan yazmıştı.Benim araç 2015 65binde büyük ihtimal hiç değişmemiştir, ben de değiştiriyim diyorum. Her şeyin bir ömrü var sonuçta.

@bf417 

@Golftdi geçenlerde fren hidroliği değiştiren bir arkadaş forumda fren yumşadı daha iyi falan yazmıştı.Benim araç 2015 65binde büyük ihtimal hiç değişmemiştir, ben de değiştiriyim diyorum. Her şeyin bir ömrü var sonuçta.
 Bende okumuştum o arkadaşı evet fren yumuşadı demişti, ama benm aynı fren bir değişiklik olmadı. Buna duruma, Anlayan bilen arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur @forzaGilles. Senin de kesinlikle değişmeni tavsiye ederim hoca aynen dediğin gibi herşeyin ömrü var. 

@bf417 

Bende okumuştum o arkadaşı evet fren yumuşadı demişti, ama benm aynı fren bir değişiklik olmadı. Buna duruma, Anlayan bilen arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur @forzaGilles. Senin de kesinlikle değişmeni tavsiye ederim hoca aynen dediğin gibi herşeyin ömrü var. 
Benim araç daha yeni f.hidroliği değişimine 4-5 daha var bu sebebten tecrübe etme şansım olmadı., Hocam sizden rica etsem servis size faturayı verirken., bir de üzerinde iş emri yazan bir kağıt vermiş olması lazım., Bu evrakta ücretsiz yapılan işlemlerin (uluslararası kodları) yazar., Mümkünde iş emri kağıdının bir resmini paylaşa bilirmisiniz?

@forzaGilles hocam ücretsiz yapılan işlemler faturada yazıyordu zaten, bunu yaptırırsam diye göreceğim fiyat listesi olarak verdiler, parça kodları da yazıyor, rakamlar nasıl sizce? Buradan sadece gözlük rafımın kırılmıştı onu istettim. Triger kayışı, v kayışı felan da yazıyor fiyatları...

Benim araç daha yeni f.hidroliği değişimine 4-5 daha var bu sebebten tecrübe etme şansım olmadı., Hocam sizden rica etsem servis size faturayı verirken., bir de üzerinde iş emri yazan bir kağıt vermiş olması lazım., Bu evrakta ücretsiz yapılan işlemlerin (uluslararası kodları) yazar., Mümkünde iş emri kağıdının bir resmini paylaşa bilirmisiniz?

2120D167-AC06-4C50-8B06-B2F3401E25C5.jpeg

F1ADD30F-6FA3-4751-84B5-064274DCBE55.jpeg

@Golftdi anlamadığım için soruyorum aracınızı bakıma götürdünüz bunların değişmesi gerektiğini mi söylediler akü lastik alt taban kaplaması ilginç

@bf417 evet lastikler eski, alt taban kaplamasında kırık varmış, örneğin kornanın bile orginal olmadığını söylediler, yani aracın herşeyine bakmışlar. O listeyi de eğer müdahale etmek istersem diye verdiler. 

Geri
Üst Alt