hangı parcaları degıstırmelıyım

İsim
İbrahim Başkurt
Selamın aleyküm herkese aracım 34 binde aldıgım aracım 62 bin oldu aldığımdan beri sadece hava,polen,yağ bakımını yaptım baska hıc bır seyını ellemedım bu haftasonu aracın filtre bakımı ve yağını değiştirticem extra km gore yaptırmam gerek bırseyı var mı bujı olabılır v kayısı olabılır yada baska bırseyı fazla anlamadıgım arastırmadıgım ıcın ellemedım henuz bırseyını tavsıyelerınızı beklıyorum..

golf 1.4 tsı 125 hp aracımın 2. yıllık bakımı için mersin opat bayisi 1090 lira fiyat verdi. motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, klima filtresi, cam suyu ve karter tapası. Yakın zamanda bakım yaptıran var mı? Aracın orijinal bakım parçalarını dışardan bulabilir miyim? Filtre markalarını bilen var mı? Aracı yeni aldım. İlk defa vw kullanıyorum.

eğer servis dışında bakım yaptıracaksanız orijinal parçayı servisten temin edebilirsiniz yağ, polen, hava filtresi ve tapa toplam 338 tl tuttu da tahminim her yerde aynıdır. birde dışardan 5-30 yağ vw servis kodlu alıp toplamda 500-600 tl arası yaptırabilirsiniz.

@51um fren hidroliği ve antifiriz de alacak, antifiriz g13 tip, fren hidroliğide dot4 501.14 onaylı olandan, bunlarda 250-300 civarı, ama servisten başka yerde bulunmuyor

ayrıca fren hidroliğini değişmek makina ile oluyor, dışarıda da bir çok yerde bu makina olmadığından sağlıklı değişim yapamıyorlar, serviste makina ile değişim. Şuan servislerde kampanya var tüm filtreler, yağ, fren hidrolik, antifiriz, işçilik dahil 1200 civarı

evet haklısınız konu sahibi arkadas için ekstra masrafları var. ben bir üstteki yoruma cevap yazmıştım alıntı yapmamışım :)

@51um onaylı fren hidroliği ile antifirizde değişince servisle arada fark 300 civarı oluyor, ben servisi tercih ettim bu noktada.

30-45 bin bakımı için orijinal parça alıp dışarısı 60bin için servis en mantıklısı ozman :) ben 30 bini dısarda boyle yaptırdım

golf 1.4 tsı 125 hp aracımın 2. yıllık bakımı için mersin opat bayisi 1090 lira fiyat verdi. motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, klima filtresi, cam suyu ve karter tapası. Yakın zamanda bakım yaptıran var mı? Aracın orijinal bakım parçalarını dışardan bulabilir miyim? Filtre markalarını bilen var mı? Aracı yeni aldım. İlk defa vw kullanıyorum.
İnternet sitesinin adını veremiyoruz diye bildiğim için uğurböcekli siteden altunpetrol var oradan temin edebilirsin 2dir ordan sipariş veriyorum ürünler gayet başrı ve orjinal parça hepsi bana sorarsan mann filter kullan bosch bu konuda iyi değilmiş yağ olarakta castrol edge 5.30 ll olandan kullanıyorum ben muhtemelen aynı yağdır 

eğer servis dışında bakım yaptıracaksanız orijinal parçayı servisten temin edebilirsiniz yağ, polen, hava filtresi ve tapa toplam 338 tl tuttu da tahminim her yerde aynıdır. birde dışardan 5-30 yağ vw servis kodlu alıp toplamda 500-600 tl arası yaptırabilirsiniz.
Bütün parçalar var hocam bende dışarıda yaptırıcam ama normal periyodik bakım harici birşey var mı onu bilemiyorum

Geri
Üst Alt