Golf vs. Civic

Golfu gomelimde gerisi muhim değil mantığı almış gitmiş.İki aracinda 0.100 ayni kalkışı bilerek geç yapiyor 2 ,3 boy fark yiyor... Kalite olarak bariz Golf önde.Kaldiki araç torsiyon üstelik kış lastiği var yol tutusta cok az fark var.Buda bagimsiz mi torsiyonmu Golf düşünenler e ne denli iyi olduğunu gösteriyor.Aracta normal lastik olsa nerdeyse birebir yol tutuş olacak.

Focus Astra neyse de Civic ve Auris ile kıyaslayıp birde bu arabaları Golften daha iyi gösterebilmek çok büyük başarı.

@fanajal tasarım zevk işidir ona bir şey diyemem civic i beğenen olabilir, bana golf daha şık geliyor ama bariz artılara bakacak olursak golf komfor kalite şanzıman açısından kat kat civicten önde yol tutuş açısından civic in daha iyi olabileceğini düşünüyorum çünkü bağımsız süspansiyonları geçtim sport sürüş modu ve sert süspansiyonlardan bahsediyor bu önemli bir artı golf 8 de bu seçeneğin bazı opsiyonlarda bağımsız arka süspansiyonlar ile geleceğini düşünüyorum. Benim gibi tek kullanan ve komfordan vazgeçebilecekler için sport sürüş modu ve daha sert süspansiyonlar müthiş olurdu.120bg 300nm tork ile 110 bg 250 nm tork iki aracın 0-100  süresinin aynı olması da ilginç dsg nin başarısı sanırım belki de honda daha ağır bilmiyorum.

@fanajal tasarım zevk işidir ona bir şey diyemem civic i beğenen olabilir, bana golf daha şık geliyor ama bariz artılara bakacak olursak golf komfor kalite şanzıman açısından kat kat civicten önde yol tutuş açısından civic in daha iyi olabileceğini düşünüyorum çünkü bağımsız süspansiyonları geçtim sport sürüş modu ve sert süspansiyonlardan bahsediyor bu önemli bir artı golf 8 de bu seçeneğin bazı opsiyonlarda bağımsız arka süspansiyonlar ile geleceğini düşünüyorum. Benim gibi tek kullanan ve komfordan vazgeçebilecekler için sport sürüş modu ve daha sert süspansiyonlar müthiş olurdu.120bg 300nm tork ile 110 bg 250 nm tork iki aracın 0-100  süresinin aynı olması da ilginç dsg nin başarısı sanırım belki de honda daha ağır bilmiyorum.
Golf ‘te hali hazırda DCC (Dynamic Chasis Control/Adaptif Şasi Kontrol) ve Spor Süspansiyon seçeneği var hocam., Müşteri istediği taktirde bu iki opsiyondan birini alabiliyor., 

DCC ile amortisörleri yumuşatabilir veya sertleştirebiliniyor., direksiyon ve gaz pedalının hassasiyeti ayarlanabiliyor vs. 

Bu opsiyonla sürüş profili seçimi birlikte standart olarak geldiği için 5 farklı sürüş modu (eco, comfort, normal, sport, individual) arasından seçim yapılabiliyor., 

Adaptif Şasi kontrol özelliği Mk6 Golf ‘ten beri sunulan bir özellik., Mk7 ‘deki ise 2. jenerasyonu yani geliştirilmiş versiyonu mevcuttur..,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yahu Golf 7 2012 yılında çıkmış araç, bu kasa Civic ise 2016. arada tam 4 sene fark var. onu geçtik bu eleman genel olarak apaci. civic değil hangi aracı golfle kıyaslarsa onu daha çok beğeniyor, buna Leon dahil :)

Kalite algısı konusunda Golf asla Civic ile mukayese edilecek kadar düşmez. 

Civic kötü değil ama Golf'ü bilmesem Civic çok iyi sanacağım bu videodan :D  Ayrıca Golf Highline pakette hayalet ekranın opsiyon ile alındığını belirtmiş, arabaları bilmeden araba testi yapıyorlar yahu. Tek başıma binecek olsam Civic 1.5 Sport alıp geçerim tasarımı çok güzel geliyor bana. Ama aile aracı olarak Golf alırdım. Geçen gün Honda bayinin önünde 2015 TypeR FK2 kasa görmüştüm, duruşu bile cezbediyor insanı kırmızı kırmızı. Ayrıca manuel olması da ayrı zevkli...

Video tamamen saçmalıklarla dolu. Ben anlatsam daha etkili ve başarılı bir video hazırlardım. 

Golfün yandaş medyası biziz.. fanatizimi  fanclubu çok doğal olarak golftutkusu sayfalarında yazılıyor çiziliyor.

Başkalarından golfle ilgili canım cicim hikayeleri beklemek zaten anlamsız.

golf ile tanışmadan önce civic favorimdi .arka yolcuların inip binme zorluğu,arka klima çıkışı olmaması,arka kol dayama olmaması,içinin ferah değilde basık olması ve en önemlisi pazara yeni girmiş olması nedeniyle elemiştim

gördükçe beğenirim ama sonuçta iyiki golf almışım derim

eleman a gelince takip ederdim ama yukarda arkadaşında dediği gibi apaçiliğinden bıraktım

yani bir yola çıkıyor arabayı zorluyor savrulmuyorsa iyi arabadır bana göre tek etmen o değildir

bu konuda Doğan Kabak ı tek geçerim  (y)

youtube da  izlenme counter sayacı üzerinden reyting yapıp paraya para katan hiçbir vatandaşı önemsemiyorum . İsterse golfe oscar altın portakal grammy versin. 

belkide ben böylesine sudan ucuz bir "meslek" üzerinden para kazananlara kıl oluyorumdur.

yukarıda golf civic karşılaştırmasında civic'e verdiği  her  +++ plus  not için honda'dan kimbilir ne kadar avans aldı ? 

birde  TR için şu gerçek var 

passat denen ve golfün satışını ikiye katlayan bir durum varken (golf satışlarını çalıyor diyebiliriz)

ayrıca kimse Passat geniş araç sınıfı farklı demesin, Avrupada golf passatı 2 ye katlarken birtek TR de passat golfü 2 ye katlıyor. 

civic yanıbaşında Accord denen ve satış patlamaları yapan bir araç olmadan ,,,  civic 'in satışları için ehhhh diyebiliriz.  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt