Debriyaj pedalını kontrol edin UYARISI

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Araçla önceki gün seyir halindeyken  

Kadran bilgi ekranında sesli uyarı sonrası aynı yorgunluk algılandı uyarısı gibi tınnn sesi sonrası 3 saniyeliğine Info bilgilendirme ekranında aynen

"DEBRİYAJ PEDALINI KONTROL EDİN"

uyarısı verdi araç

Bugüne kadar 3 Kez bu uyarıyı verdi 

Uyarı 3 saniyeliğine belirip kaybolduğu için foto çekemedim hiçbirinde

Debriyaj pedalının nesini kontrol edeyim?

Sürüşte kalkışta kavramada Hiçbir sorun gözükmüyor ?? Sürüş vites geçişleri tamamen sorunsuz aslında.

İnterneti araştırdım bu uyarıyı alan yada almış hiçbir düz vites vw kullanıcısına rastlayamadım!!!

Araç daha 29 bin km de .. debriyajlı bitirmiş olma durumu falan zor gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Debriyaj 1000 km de bile bitebilir tamamen kullanıma ve yol şartlarına bağlı. Aracınız normal şartlarda tecrübeli kullanıcı iseniz bitmez. Arızayı bir makinaya baglatip tespit edin mutlaka kaydı vardır hata kodundan doğruyu öğrenebilirsiniz.

Debriyaj 1000 km de bile bitebilir tamamen kullanıma ve yol şartlarına bağlı. Aracınız normal şartlarda tecrübeli kullanıcı iseniz bitmez. Arızayı bir makinaya baglatip tespit edin mutlaka kaydı vardır hata kodundan doğruyu öğrenebilirsiniz
Garanti devam ediyorken bir servise sokup cihaza bağlamak en doğrusu olur evet

Garanti devam ediyorken bir servise sokup cihaza bağlamak en doğrusu olur evet
Volan ‘dan veya debriyaj merkezinden veya debriyaj hidroliğinden kaynaklı bir sorun olabilir.,

29bin km’de debriyajı bitirmek için aracı hunharca kullanmak lazım., ki zaten sizin bu şekilde araca kötü davranacağınıza ihtimal vermiyorum

3.cü defa aynı uyarıyı veriyorsa belli ki bir sıkıntı var.. Çok geciktirmeden servise götürüp kontrol etmenizde yarar var hocam..

az önce en basitinden bir servis randevusu almak için doğuş oto ankara servisi aradım. 

olay uzadı genişledi büyüdü

randevu alacağımı zannederken

telefondaki bayan

beni önce  7/24  VW  danışma hattıyla görüştürler . 

nasıl bir sıkıntı var vs vs vs diye sordular

oradan bu sefer bulunduğum ildeki  doğuş oto etimesgut  servise aktardılar . Direk servis teknikeri bir çalışanla görüştüm. Arızanın muhtemelen debriyaj pedal sensörü ile alakalı olduğunu söyledi ve beni tekrar randevu hattına aktardı

neyse randevu aldık ama bu uygulama yeni sanırım. 

önce vw 7/24 servis danışma hattı

sonra ankara servisten bir teknik personelle görüşme

en son randevu

@forzaGilles

@typhoons

Arızayı ve çözümleri gittiğinizde iletin lütfen aynı sıkıntıyı yaşayan ya da yaşayacak araç sahiplerine yol göstermiş olursunuz.

@typhoons@forzaGilles

İş emri kapanış notunu burada paylaşıyorum.

Araç 13 Aylık  şu an. Ve bu hatayı ilk 10 ay hiç vermezken (ki ilk 10 ay sol ayağım genelde sıfıra yakın basınçla yine hep debriyaj üstündeydi??)

Son 3 ayda 3 kez bu hatayı almamı ; ayağımı debriyaj üstünde tutmama bağladılar

Ben pek tatmin olmadım.

Dosyayı kapattılar!!!!!????? 

DAva düştü

IMG_20190218_183315.jpg

@Savatage Aslında ağır konuşulurda bunlar onu da anlamaz. Hata daha da devam ediyorsa/ederse başka bir servise gidin hocam. 

@AhmetCakmak

Resmen akacak kan damarda durmaz deyip gönderdiler. Pansuman bile yapmadılar.

Kendileri diyordu ilkbaşta debriyaj sensörü  falan diye?

Bence bu hatayı yine almam yüksek ihtimal

@Savatage Hata çıkarsa umarım kısa sürede hata kaybolmadan çekersiniz videosunu, debriyaja basmadığınızı da çekebilirseniz götürün servisteki elemanın yüzüne çarpın videoyu.  B)

Vedat Dogus Oto Cankaya da deilmiydi yahu. Ilk servis bakimi sd bu benim. Kirilgan citkirildim sesi cikmayan biri. :D

Değerli Hocam Geçmiş olsun öncelikle.
Sizler ayağınızı debriyaj üzerine koyuyorum deneseydiniz acaba ne yazacaklardı açıklama kısmına merak ediyorum. Elbette bu şekilde olmadığıma inancınız ve Islayınız olabilirse ne alâ. Lakin servis kaydı artırmanız da iyi olmuş daha sonra aynı sorun adına. Son olarak ise Manüel araçta böylesi bir sorunu hiç duymadım desem doğrudur. Arasira geri vitese geçmeme yada zorlanma gibi durumları duymuştum sadece.
Umarım tekrar yaşanmaz sizde Düşen davadan kârlı çıkan taraf olursunuz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Savatage ilginç bir deneyim olmuş, araba resmen çok bastın çek uyarısı vermiş.akıllı araba 😀

Geri
Üst Alt