Sorun lütfen yardım edin!!!!

Blased

Yeni Üye
İsim
Muharrem
Merhaba bende golf 5 1.4 tsi 140 hp bmy motor kodlu araç var bu araca bakım yaptırmıştım filtreler fln benzın filtresi de içinde değiştirdim birde eksantrik sensörü hatası vardı ama aralıklı yazıordu usta değiştir sende olur degıstırmesende dedı bende değiştir dim orjinal parca ile fakat aracım ertesi gün arıza lambası yaktı ve arac gaza yüklenince veya hızlı gittiğimde motor korumaya alıo ama ayağımı cekmezsem gazdan acılıo hızlanmaya devam edıo sonra gene aynı pc ye bağladık eksantrik sensörü değer limitinin dısında sürekli ve yakıt basınc regülatörü 2 performansı diye arıza veriyor. Nedir bunun sebebı bilen biri varmı yardımcı olabilir misiniz rica etsem acaba filtredenmı yapıo bar olayı falan. 

Merhaba bende golf 5 1.4 tsi 140 hp bmy motor kodlu araç var bu araca bakım yaptırmıştım filtreler fln benzın filtresi de içinde değiştirdim birde eksantrik sensörü hatası vardı ama aralıklı yazıordu usta değiştir sende olur degıstırmesende dedı bende değiştir dim orjinal parca ile fakat aracım ertesi gün arıza lambası yaktı ve arac gaza yüklenince veya hızlı gittiğimde motor korumaya alıo ama ayağımı cekmezsem gazdan acılıo hızlanmaya devam edıo sonra gene aynı pc ye bağladık eksantrik sensörü değer limitinin dısında sürekli ve yakıt basınc regülatörü 2 performansı diye arıza veriyor. Nedir bunun sebebı bilen biri varmı yardımcı olabilir misiniz rica etsem acaba filtredenmı yapıo bar olayı falan. 
Selamlar, değişimi ve bakımı serviste mi yaptırdınız. bunlar yeni nesilde ki akıllı araçlar, ne takıldıysa araca tanıtılması gerekiyor. tahminimce de takılan sensörün de tanıtılması gerekiyor. bir ampül bile taktığımız da arıza lambası yanıyor vs. vs.

Upvote 0
Valla suan zincir dediler ama zincirde ses yok ya kımse net birşey söyliyemiyo. Tanıtma fln diyen yok valla eski parcayı geri taktım gene aynı yalnız.

Upvote 0
@Blased sensörü boşuna almışsınız zincir ve gerginin değişmesi lazım 140 larda kronik sorun yetkili servise gidin hemen anlayacaklardır ve oradaki parçalarla değişimi yaptırın yaştan dolayı zubizu indiriminiz var dışarıdan daha ucuza gelebilir, düzelirse ki büyük ihtimal trigerden, gevşeme var nedeni de çok basit eskilerin lafıyla eşeğe fazla yük vurursan dereyi geçmeden çatlar ölür hesabı bizim araçlardaki 140 bg bu motorlar için fazla idi zamanında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt