Katlanır Ayna Sorunu

Mugzy

Üye
İsim
Arda
Herkese selamlar. Bir süredir makyajlı kasa aracımızdaki elektrikli katlanır aynalarda bir tuhaflık dikkatimi çekiyor. Aynalar kapanıp açılırken bazı noktalarda motorlarında zorlanma varmış gibi ses çıkıyor ve aynalar birbirlerinden senkronsuz açılıp kapanıyor.

Daha önce benzer şikayeti olan ve çözüme ulaşan hocam var mı acaba?

https://streamable.com/xm76e

@Mugzy hocam tozlu mekanda çok duruyorsa tozlanmış olabilir. Biraz yağ sorunu çözer 

Herkese selamlar. Bir süredir makyajlı kasa aracımızdaki elektrikli katlanır aynalarda bir tuhaflık dikkatimi çekiyor. Aynalar kapanıp açılırken bazı noktalarda motorlarında zorlanma varmış gibi ses çıkıyor ve aynalar birbirlerinden senkronsuz açılıp kapanıyor.

Daha önce benzer şikayeti olan ve çözüme ulaşan hocam var mı acaba?

https://streamable.com/xm76e
Hocam havalar şu sıralar güzel gidiyor. Isınmayla birlikte katlanır mekanizmadaki lastikler yumuşadı sürtünmesi de artmış oldu aynı durum bende de olur yıllardır. Hafif bir silikon gress tarzı bir yağlama sorununuzu çözer. Senkron bozukluğu ise kronik birşeydir arıza da değildir aslında. Biri diğerinde 1 saniye kadar geride kalıyor tüm golflerde böyle. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam havalar şu sıralar güzel gidiyor. Isınmayla birlikte katlanır mekanizmadaki lastikler yumuşadı sürtünmesi de artmış oldu aynı durum bende de olur yıllardır. Hafif bir silikon gress tarzı bir yağlama sorununuzu çözer. Senkron bozukluğu ise kronik birşeydir arıza da değildir aslında. Biri diğerinde 1 saniye kadar geride kalıyor tüm golflerde böyle. 
WD 40 çözüm olur mu?

Hiç kullanmadım hocam nasıl birşeydir bilmiyorum.
Hanı derler ya, 

Her derde devadır.

HI-FI  sistemde kablo uçlarına, hoparlör ve amfi bağlantı terminallerinde kullanıyorum.

İletken olmayan yağlı pas önleyici sprey.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hanı derler ya, 

Her derde devadır.

HI-FI  sistemde kablo uçlarına, hoparlör ve amfi bağlantı terminallerinde kullanıyorum.

İletken olmayan yağlı pas önleyici sprey.
Bende bir tane alayım ondan :)  

Slikon sipreyde gayet güzel iş yapıyor arkadaşlar. (Fitillere ve aynaya kullanıyorum arada.) Bence aracın garantideyse servise gidip çözüm bulmalarını iste. Oldu ki mekanizma da diş sıyırma falan yaptıysa çözüm olur. (Müdehale edersen garanti dışı bırakabilirler.)

Yalnız spreyi sıktıktan sonra dikkat edin sonrasında kapıdan aşağıya doğru fazlalıkla akmaya başlıyor aynalar kapandıkça zamanla orda kuruyup leke yapmasın.

Geri
Üst Alt