Golf7 Plaka Aydınlatma Arıza Işığı Yanması

Ugur037

Üye
İsim
Uğur
Merhabalar,

Aracıma plaka aydınlatmaları için  Aliexpressten led ampül aldım ancak arıza ışıgı yaktı bu arıza ışıgı herhangi bir soruna yol açarmı yada bu ışığı nasıl söndürebilirim servis söndürebilirmi söndükten sonra tekrar yanarmı ?

Merhabalar,

Aracıma plaka aydınlatmaları için  Aliexpressten led ampül aldım ancak arıza ışıgı yaktı bu arıza ışıgı herhangi bir soruna yol açarmı yada bu ışığı nasıl söndürebilirim servis söndürebilirmi söndükten sonra tekrar yanarmı ?
Merhaba

Arabanız ampülün patladığını sandığı için arıza yakıyor. Kodlama ile ampul tipini LED olarak değiştirirseniz sorun düzelir. Bu şekilde kullanmanızda bir sorun yok ama uyarı bilgisi bir süre sonra sinir bozucu olabilir.  

@MSE Üstad bende aracıma gündüz led sis altı far düşünüyorum beraberinde plaka ve geri vites lambasını led yapmak istiyorum ama bunların hepsi için kodlama mı gerekir yardımın için şimdiden teşekkür ederim 

@MSE Üstad bende aracıma gündüz led sis altı far düşünüyorum beraberinde plaka ve geri vites lambasını led yapmak istiyorum ama bunların hepsi için kodlama mı gerekir yardımın için şimdiden teşekkür ederim 
Hocam bazı LED’ler arıza yakmaz ama onu da üzerlerindeki dirençlerle sağlarlar. Normal bir LED lambanın ihtiyacı olandan fazla enerji çekip enerjiyi ısıya çevirirler. Fazla ısı iyi değildir. Kodlama ile ampüllerin Led olduğunu Arabaya tanıtmak/bildirmek daha güzel bir yoldur. Gereksiz ısı oluşmaz, araba Led ampul takılı olduğunu bilir ve arıza ışığı yakmaz.

Geri
Üst Alt