Keyless hakkında

ÖzDi

Üye
İsim
Özgür
Keyless ile ilgili aklıma takılan iki soru var,fikir sahibi arkadşlar cevaplarsa mutlu olurum.

1.Aracımda anahtarsız giriş çalıştırma olmasına rağmen neden anahtarlıkta anahtar var?

2.Bu anahtarları anahtarsıza çevirebilir miyiz?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruları bende sormuşştum ilk aldığımda :)   işin en kötü yanı valeye servise verince bakmadan direk anahtarı açıp yuvaya sokmaya çalışıyolar.ordaki plastik aksam çizildi  sırf bu saçma anahtar yüzünden. Passat anahtarını golfe cok gördüler sanırım o yüzden böyle anahtarsıza çevirmek astarı yüzünü geçer bence

@caglar_61 valla hocam görünürde saçma gibi duruyo yani madem keyless var neden anahtar veriyosun ama dur bakalım belki mantıklı bi açıklaması vardır 

@forjust1day hocam kapının üzerinde anahtar deliği yok.zaten adı üstünde anahtarsız giriş ve çalıştırma.standart özellikteki araçlarda anahtar deliğinin olduğu yerde,keyless özellikli araçlarda sensör var elinizle dokununca kapılar otomatik açılıyor.ayrıca araç içinde anahtarı takıp aracı çalıştıracağın bi anahtar deliği yok onun yerine tuş var tuşa basıyorsun araç çalışıyor ama anlayamadığım tarafı anahtarı kullanabileceğimiz bir yer olmamasına rağmen neden araç anahtarlığında anahtar var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day hocam kapının üzerinde anahtar deliği yok.zaten adı üstünde anahtarsız giriş ve çalıştırma.standart özellikteki araçlarda anahtar deliğinin olduğu yerde,keyless özellikli araçlarda sensör var elinizle dokununca kapılar otomatik açılıyor.ayrıca araç içinde anahtarı takıp aracı çalıştıracağın bi anahtar deliği yok onun yerine tuş var tuşa basıyorsun araç çalışıyor ama anlayamadığım tarafı anahtarı kullanabileceğimiz bir yer olmamasına rağmen neden araç anahtarlığında anahtar var.
Kapı kolu daki kapağın altında anahtar deliği var. Bütün anahtarsız giriş araçlarda gerçek anahtar da oluyor neredeyse. Renoult kartında bile var.

@yusuf 1.soruma cevap alabildim teşekkür ederim.keyless özellikli araçların anahtarları sustalı yerine passatlardaki gibi smart anahtar olsaymış çok güzel olur olurmuş yani o anahtarı kumandanın içine gizleselermiş güzel olurmuş.

2.sorudan devam edelim.sustalı anahtarı smart anahtara çevirmek mümkün mü?

0FA6D5E6-6523-4BD1-9DE5-65F8F1C0724E.jpeg

B6ED3662-140C-4842-ADE5-462BC9E4F634.jpeg

@ÖzDi ben denedim olmuyor . Passat anahtarı ile bu sustalı olanların iç elektronik kısımlarının boyutları çok farklı . Birbirlerine uymuyor. Dedim passat anahtarı alalım yeni kodlama yapalım onunda maalesef mümkün olmadığını söylediler . Anahtar boş kodlanmamış halde bile olsa modele göre ön kodlaması yapılırmış . Yani başka modele kodlanamazmış. Dediler bende vazgeçtim 

@İlker34 hocam teşekkür ederim.kötü oldu bu mutlaka bi yolu vardır diye düşünoyordum

şöyle bişey sorayım o zaman passatın smart anahtarları için üretilen silikon veya metal kılıflar bizim kumandalara uyar mı acaba?

@İlker34 arabayı aldığımdan beri aklımda olan projeydi. Belki bir gün yaparım hayaliyle yasıyordum yerle bir oldu😁

@cag_lar91 AliExpresste passat icin satılan kılıfla cozdum ben o sorunu. Serviste anahtar sokmaya çalışıp çizmişlerdi daha sonra değiştirttim oradaki parçayı 

@erkan163 hocam rica etsem hem aldığın linki hemde görsel paylaşır mısın 

@ÖzDi TRY 6.56  10% İndirim | 1 Adet Araba Uzaktan Silikon Anahtar Kutu 2016 2017 VW Passat Için B8 Skoda Superb A7 Anahtar Kapak Anahtar Fob Cep Shell Cilt Anahtarlık Yüzük
https://s.click.aliexpress.com/e/bbz19tVq

Susta açma yeri biraz kabartıli duruyor ama çok göze batmıyor. Anahtar hep montun/pantolonun cebinde durduğundan çokta sorun olmuyor.

image.jpg

Geri
Üst Alt