Golf 7 ayrıcalığı mı pişmanlığı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İsim
Mehmet
Selam arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce sıfır (2018) golf 1.4 dsg higline aldım.İznimde Memlekete gittiğimde bir çok kişiden aynı paraya neden SUV almadın Hyundai yeni tuscon veya pejo 3800 almadın diye eleştirenler oldu.Suv arabalar daha büyük ve gösterişli olduğundan belki de yönelim ona doğru kayıyor gibi bende biraz düşünmeye başladım golf almakla  iyi mi yaptım yada SUV mu almalıydım ne dersiniz?

Merhaba hocam, ihtiyaca göre değişir araç tercihi. 2.5 yıllık dolu dolu Golf 7 tecrübemden sonra ailevi ihtiyaçlar dolayısıyla geçen ay 2018 model Qashqai aldık. Ailevi ihtiyaçlar olmasaydı tercihim 2018 Golf veya A3 olacaktı. Golf her yönden insanı tatmin ediyor gerek konfor gerek performans ve gerekse diğer özellikler bakımından.

Eğer aileniz kalabalıksa ve Golf aldıysanız evet belki kötü bir seçim olabilirdi bagaj yönünden ama bilerek aldıysanız ve memnunsanız başkalarının dediğine aldırış edip tercihinizin kötü olduğunu düşünmeyin. Söylediğiniz araçlar da kötü değil tabiki ama tercih meselesidir. Piyasa yönünden bakacak olursanız da Golf son yıllarda ülkemizde  en çok piyasası olan araçlardan birisidir.

SSelamlar oncelikle.Ayni paralara evet daha büyük cusseli koskocaman arabalar var evet.Fakat hiç biri bir golf kalitesinde degil Hyundainin tucsonu ici tamamenen kola pet şişesi gibi.Qasqai vs desen ic tasarim onunda çok kaba araba zaten kaba bana göre.Pejo 3008 iyi bir seçenek gibi fakat ülkemizde ikinci eli iyi değil vs.Golf kalite olarak ic mekan ferahlığı tasarim olarak çok kibar cok orantılı bence milletin dediğine hiç takilmayin.Bende jettadan gectim ayni paralaralara boş passat aliyordum banada cok laf ettiler yok büyük arabadan gecilirmi bilmem ne fakat donanim olarak Golf daha dolu Dsg si olsun.Su bir gerçek Golf bundan 10 sene 20 sene sonrada Golf.Fakat bahsettiniz araclar için ayni seyi pek soyleyemem.Hayirli olsun😉

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Tucson 3008 falan hikaye. SUV ne işe yarıyor. Yerden yükselince ne oluyor. Tamamen boş gereksiz bir segment. Arazi desen kimse araziye gitmiyor kaldı ki gidince de işe yaramıyor. Yerden yükselince kaybolan yol tutuşuna ne demeli. 

@ucarmehmet01 Lütfen çevrenizdekilere bir sorun;

-Araziye mi çıkacaksınız veya çıkacaklarmış?

-Bir araçta gösteriş mi daha önemli yoksa konfor ve rafine olması mı daha önemli..? 

-100 yıllık otomobil tarihinde amerikalıları saymazsak son 15 yıl harici kaç ülkede insanlar suv araç tercih ediyordu? Amerikalılar kendi gösteriş meraklarını diğer ülkelere de bulaştırdılar., Dikkat edin amerikada sevilen sporlar dahil hep gösteriş üzerine kuruludur böyle empoze etmişlerdir hep., Neden basketbol ve Amerikan futbolu çok popülerdir., hep skor tabelasında 20-30, 90-75 büyük rakamlar yazar., Amerikada Baseball neden eskisi kadar popüler değil çünkü adamlar saatlerce bir spor müsabakasını seyredip te 0-1 veya 3-1 gibi ufak bir skor görmek istemiyor., Neden bu ülkede insanlar hep büyük hacimli motorlu araçlara biniyor sadece yaşam standartlarının yüksek olması ve yakıtın ucuz olmasından mı? hayır çünkü insanları bu şekilde alıştırmışlar.,

Avrupalı üreticilerde insanlardaki bu potensiyeli gördüler ve etraf çakma suv cennetine döndü.,

Ağırlık merkezi yerden yüksek bir araç almanın mantığını hiç bir zaman anlamadım., İnsanlar yerden yüksek bir araçta kendilerini daha güvende hissetmeri de büyük fiyasko

Tucson ya da 3008 alsaydınız yine benzer söylemler olacaktı hocam. İnsanlarımız bu tarz işlerde yorum yapmaya fikir üretmeye bayılırlar. 

Hiç kafanıza takmayın başkalarının yorumlarını. Siz kendi zevkinize, kendi ihtiyacınıza göre yaşayın. 

Hayırlı uğurlu, kazasız, belasız, keyifli sürüşleriniz olsun. 

Golf forumunda nie Golf aldiniz SUV alsaydiniz derler mi :D  Iyi ki de Golf aldiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hacim ihtiyacı yoksa Golf en iyi tercih

Aradan 5 sene geçince siz ve etraftakiler aldığınız aracı yine beğeneceksiniz ama tucson ve 3008 i 5 sene sonra yav bu ne biçim tasarım mış diyeceksiniz. Hiç efsane olmuş bir suv tipi araç duydunuz mu ? Qasgai ilk çıktığında bu araba ne güzel diyordum yenisi çıktıktan sonra ilk çıkan Qasqailer acayip kötü görünüyor gözüme .3008 içinde geçerli bu . Ancak halen temiz kullanılan golf 4 bile görsem ya su araba ne güzel diyorum. Golf 5 golf 6 bakınca halen daha beğeniliyor . Hele ki siz golf 7 aldınız bundan 10 15 sene sonra ne araba idi denilecek bir arabaya biniyorsunuz.  Ayrıca suv alsanız emin olun belli bir kesim bu sefer niye BMW 3 yada 5 almadınız? Niye Auidi A4 almadınız diyecekti. Efsane bir aracınız var.

Teşekkürler herkese bende bunları düşünerek zevkime ve beğenime göre golf almıştım.2 çocuklu aileyiz golf yetiyor arazide işim yok, tatiller harici bagaj ihtiyacım yok yakıt iktisadi.Ama ülkemizde SUV araç daha pahalı ve gösterişli imajı var insanlar böyle algılıyor  tabi onların düşüncesi.İyi ki golf almışım o zaman....😀

Ben de 2 çocuklu bir golf babasıyım :)  bagaja 2 bebek arabası rahat sığıyor senede bir kere Trabzon Giresun yapıyorum sırf bunun için suv ihtiyacı hiç hissetmedim

kaldıki çocuklar buyuyor 2-3 sene bagajı da boşaltırım :)  Golf le yollara devam ınsallah

Teşekkürler herkese bende bunları düşünerek zevkime ve beğenime göre golf almıştım.2 çocuklu aileyiz golf yetiyor arazide işim yok, tatiller harici bagaj ihtiyacım yok yakıt iktisadi.Ama ülkemizde SUV araç daha pahalı ve gösterişli imajı var insanlar böyle algılıyor  tabi onların düşüncesi.İyi ki golf almışım o zaman....😀
Aynen öyle hocam. Benim durum daha kötü. Ben 210.000 TL verdim benim ki de Golf. Ben çok daha fazla söze maruz kalıyorum :)

Adam diyor niye golf aldın çok güzel arabalar alabilirdin. Golfe o para verilir mi vs....  Adama soruyorum sende ne var. Doblo var diyor. Kaça aldın diyorum 110.000tl diyor. 

Ben az bile vermişim 😂

E neden 210 a ikinci el bir C serisi almadinizzz ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt