18.9 vagcom kablo problemi

Orhhun

Üye
İsim
orhhun
İyi günler arkadaşlar, aliexpressten aldığım kablo bağlantı hatası veriyor. CD içerisindeki kullanım ve yükleme talimatına uymama rağmen bu hatayı alıyorum. Win7 bilgisayarımda bazı kodlamaları yapabilirken bu kabloyla act performans kodlamasını yaparken; esc sportta bağlantı hatası veriyor. Diğer taraftan win10 bilgisayarımda hem bağlantı hatası veriyor hem de test yaparken driver hatası veriyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

İyi günler arkadaşlar, aliexpressten aldığım kablo bağlantı hatası veriyor. CD içerisindeki kullanım ve yükleme talimatına uymama rağmen bu hatayı alıyorum. Win7 bilgisayarımda bazı kodlamaları yapabilirken bu kabloyla act performans kodlamasını yaparken; esc sportta bağlantı hatası veriyor. Diğer taraftan win10 bilgisayarımda hem bağlantı hatası veriyor hem de test yaparken driver hatası veriyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 
Satıcıdan destek alın hocam. Gerekirse ücret iadesi alırsınız.

Yusuf Hocam ilk gün kodlama yapıyor diye onayı verdim valla 

Bilmediğimden soruyorum. Kodlama ayrı gizli özellik açma, ayrı işlemler mi?  Bir de gizli özelliklerin bir listesi mi var neler açılır nelerin ayarı yapılır diye?

Kablonun sürücüsü win 10 la uyumlu olmayabilır.

Özellik açma kodlama ile oluyor. İkisi de aynı şey. Kodlama denen şey; bir yerlere işaret koyup kaldırmak, aktif, pasif (not aktif), vb. işaretlemekten ibaret.

Sorun yazılımda olabilir, satıcıya durumu anlatın farklı bir yazılım gönderebilir. Benzer bir durum bende de olmuştu, satıcının gönderdiği üçüncü farklı yazılımla kablo çalışmıştı. Öncesinde kodlamada herhangi bir sorun yapmadan kodlamış gibi görünüp, kapatıp açınca tekrar baktığımda değiştirmediğini görüyordum.

USB 2 ve 3 portlarını tek tek deneyin. Hangisi hatırlamıyorum ama ya USB 2 de yada 3 de bende de benzer hatalar veriyor.

@rsimsek peki özellik açma listesi olan birşey mi? Mesela ayak aydınlatmanın ışığı daha da arttırılabilir mi?

USB 2 ve 3 portlarını tek tek deneyin. Hangisi hatırlamıyorum ama ya USB 2 de yada 3 de bende de benzer hatalar veriyor.
Aynen bende de 3 adet usb portunun sadece birinde çalışıyor. Usb 2.0 mı 3.0 mı dikkat etmedim.

@rsimsek peki özellik açma listesi olan birşey mi? Mesela ayak aydınlatmanın ışığı daha da arttırılabilir mi?
Liste derken, aracın üzerindeki BCM/CECM modülüne ve donanıma göre açılabilen özellikleri açıp kapatabilirsiniz.

@rsimsek yani benm aracın açılan neleri var bunları nereden öğreniyoruz

@Golftdi Ezberden söylemek zor. Kodlamada çıkan seçeneklere bağlı ve kodladıktan sonra hata kodu almıyor ve yapmak istediğinizi yapabiliyorsanız var denir. Bazı genellemeler yapılabilir yine de. Ben net bilemiyorum. Bağlanınca ne çıkarsa bahtımıza deyip bakıyorum.

Mesela dönüşlerde sis farları üzerinden dönüş farı olarak açmak isterseniz ve sis farları yoksa kodlama yapabilseniz de sonuçta mümkün olmayan bir kodlamadan dolayı hata kodu alırsınız. Yani kodlama mümkündür, donanım yoktur. Hem modülu bilmek hem de donanımı bilmek gerekiyor.

Örnek modülun bitiş koduna göre özellikler;

From Ross Tech's website, for the Polo 6R this is how it is:

Basis+ Part Numbers: ***-937-084-***

Medium+ Part Numbers: ***-937-085-***
Supported Features (like Basis+ and additionally): Central Locking, Anti-Theft-System, Outside Mirror Heating, Seat Heating

Medium++ Part Numbers: ***-937-086-***
Supported Features (like Medium+ and additionally): Remote Control

High+ Part Numbers: ***-937-087-***
Supported Features (like Medium++ and additionally): Cruise Control System (CCS), Anti-Theft-System LIN-Databus (for Alarm Horn)

Reku (Recuperation) Part Numbers: ***-937-088-***
Supported Features (like High+ and additionally): Start/Stop System (with Recuperation)

Licht (Lighting) Part Numbers: ***-937-089-***
Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.)

Licht/Reku (Lighting/Recuperation) ## Part Numbers: ***-937-090-***
Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.), Start/Stop System (with Recuperation)

Alıntı: https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/169586-vw-polo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html

@Orhhun 18.9  versiyonlu kablo bendede var not found hatası veriyor. farklı bir driver varsa bana da gönderirimisin @Orhhun

Geri
Üst Alt