Golf 7 Muayenedeki 18'' Jant ve Stop Lambası Sorunsalı

ftmn39

Üye
İsim
Fatih
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Yakın bir zaman içerisinde aracımın muayenesi bitiyor. Aracım 2014 Golf 7 Midline Plus olmakla beraber, araçta 18'' jant ve full yanan arka stoplarım var. Araştırmalarım sonucu bu iki detay nedeniyle muayeneden geçen de var kalan da var. Gitmeden önce 15'' inc kış lastiklerimi taktırıp, stopları normale çevirerek mi gitmeliyim, yoksa masraf yapmadan ilk seferde gidip şansımı mı denemeliyim? Aynı dertten muzdarip olan tecrübeli arkadaşlar varsa görüşlerini bekliyorum.

Şoför tarafındaki kapıyı açtığınızda aracınız için uygun ölçü olan 225/40/18 yazıyorsa eğer ve lastik ölçünüzde bu şekildeyse problem olmaz.Sonuçta fabrikasyon 18 jantlı da alabilirdiniz.Önemli olan etiket ile lastik ölçülerinizin doğru uyması.

Çamurluktan taşmadığı ve Çamurluğa sürtmediği sürece sorun yok.

Çamurluktan taşmadığı ve Çamurluğa sürtmediği sürece sorun yok.
Yusuf Merhaba şuanki sistemde bilgin var mı bilmiyorum ama kapıdaki etiket değerlerinden farklıysa üstündeki ölçü geçirmiyorlar muayeneden.Mesala 225/45/18 kapıda 40/18 yazıyorsa araç kalıyor.

@driver_canEvet bende öyle duydum ama mevcut uygulama ne şu anda bilmiyorum. Orada yazan değer dikkate alınıyor mu alınmıyor mu ona göre lastik değişip gideceğim çünkü. Yakın zamanda muayeneye giren arkadaşların bilgisi vardır mutlaka.

Yusuf Merhaba şuanki sistemde bilgin var mı bilmiyorum ama kapıdaki etiket değerlerinden farklıysa üstündeki ölçü geçirmiyorlar muayeneden.Mesala 225/45/18 kapıda 40/18 yazıyorsa araç kalıyor.
Muadil ebat diye bir muhabbet var. 225-45-18 zaten takmasın golf sahibi o muadil ebat değil. Ama bu da geçer muayeneden bence. 

Muadil ebatlar

225-45-17

225-40-18 

235-35-19 vs şeklinde. 

@driver_canEvet bende öyle duydum ama mevcut uygulama ne şu anda bilmiyorum. Orada yazan değer dikkate alınıyor mu alınmıyor mu ona göre lastik değişip gideceğim çünkü. Yakın zamanda muayeneye giren arkadaşların bilgisi vardır mutlaka.
Ben bmwde 2 ay önce orjinali 16 olmasına rağmen 18ler ile gittim hiç sıkıntı olmadı. 

Hocam o etiket kapının neresinde? Bendeki etiket bu şekilde. Herhangi bir ebat yazmıyor. 

IMG_20190204_161813.jpg

Yok 18 takmakta sorun yok kapıdaki etikette 18 jant seçeneği olduğu sürece sorun olmayacaktır.
Öyle birşey yok hocam. Benim araç fabrikasyon 19 jant ama kapıda 19 ibaresi yok. İnternette Biraz aradım muayene için bu şekilde bir ibare göremedim. Kaldı ki etiketi söker gider adam. Etiket olmadığı için  kalır diye bir ibare de yok. 

664A52B5-B041-4F70-B1A0-1032991F060E.jpeg

Depo kapaginda yaziyor olculer ve basinclar.

Rasgele bir konu degil , kalanlar var.Depo kapagina bakin

Geri
Üst Alt