Kendi tasarım ve uygulamalarımız

fatihan

Üye
Tekrar Merhaba değerli Golf tutkunları,

Kendi aracıma bazı uygulamalar/modifiyeler yapıyorum. Buradan onları paylaşacağım. Sizlerden de varsa böyle uygulamalar mutlaka paylaşınız. Böylece tutkularımız daha renkli hale gelebilir:) (tam bir reklam sloganı oldu) :)

Ben aracıma yeni modifiyeler yapmayı seven biriyim. Kusursuz golfün şeklini arıyorum s=s17 Aracıma yaptırdığım dörtlü eksoz, piano black difüzör ve yurt dışından aldığım oettinger tasarımlı spoilerden ziyade kendi planlayıp yaptıklarımı anlatacağım. Bunları andım çünkü bunlar hakkında da sorularınız ve merakınız olursa onları da cevaplamaya çalışırım.

Birinci uygulama klasik plastik kaliper kapaklarından metal görünümlü ve golf GTD tasarımlı kapak yapmak.

835_27c4013c8e265fa1e830e6ce0842d126f2bb9b25.jpg

837_c09a4188d12175358f622167efa5919d7f00c756.jpg

Önce bir kapak takımı aldım, onları yurtdışında bmwlerde gördüğüm metalik mavi renk karışımı yaptırdığım boya ile güzelce boyadım. Kuruduktan sonra metalik mavi renge en güzel gidecek renk olan altın rengine yakın Golf GTD yazılarımı kapakların ölçüsüne göre kestirdim.

Onları yapıştırdıktan sonra üstüne yazılar ısıdan dolayı kalkmasın diye ya da tazyikli sudan etkilenmesin diye 2-3 kat vernik attım. Vernikle beraber metalik renk daha bir parlak oldu. Böylece kuruduktan sonra kalipere açtığım civata yuvalarından alyan civatalarda tutturdum ve onların başlarını da siyaha boyadım.  Sonuç hakikaten çok güzel oldu, biraz mükemmelliyetçi biri olarak içime sindi.

Kaliper kapağının jantla çekilmiş bir resmi, daha güzelini çekince yollarım bu öylesine çekilmişti.

842_d1bd2db29223aeb1105b9834f2b89d95418bb975.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkinci çalışmam kapı eşiklerinin ben ve yolcular tarafından araca binerken aşındırılması ve hatta iz kalmasından dolayı yaptığım eşik kaplamalarıydı. o kirler ve izler moralimi çok bozmaya başlayınca ne yapabilirim diye düşünüp bunları yaptım.

848_7be2eecb2c3371a6ddceaa1ccfec758555d56230.jpg

850_2bd0f913dad138df1c75cc74fe3a4911792c518f.jpg

Bu uygulamada da karbonfiber görünümlü plastik kaplamayı 1 yıl önce aliexpressten almış olduğum golf yazılı krom çıtalarla aynı hizada olacak şekilde kestim. Fakat biraz daha uzatarak ayakların asıl çarptığı yer olan eğimli kısmı da kaplamasını sağladım. ayrıca krom çıtaların uçlarını da karbonfiber görünümlü kaplama ile kaplayarak ikisi bir takımmış gibi yapmaya çalıştım. Sonuç istediğim gibi oldu. böylece orası hem toz kir tutmuyor ve harika bir görünüm oluyor en önemlisi ayakların çarpmasından dolayı boya çizilmiyor zarar görmüyor.

Karbonfiber görünümlü plastlik kaplama aldım

Ölçüleri iyi yapmaya çalıştım

keserken kenarların yuvarlak olmasına ve düz kısımların kusursuz düzlükte olması için uzun t cetveli ve normal cetvel kullandım.

yapıştırırken güneşte beklettim ve sıcakta yapıştırdım.

sonra bu görüntü gözüme biraz sade geldi ve biraz daha geliştirmeye karar verdim.

Çoktan almak istediğim ama istediğim gibi bulamadığım GTD yazılı ışıklı kapı eşikleri gibi yapmaya çalışarak gece parlayan fosforlu gri kaplamalardan orjinal fontuyla GTD yazdırdım . Araca gece binerken GTD yazısı ışıklı gibi yanıyor böylece :)

Bunları yine sıcak havada uyguladım ve sonuç:

852_3713ffecd42838ee3bce9d46b681b6806674bd2f.jpg

854_0f719b0405fc66837dfda618d0a1ea60fc6f4aa7.jpg

89afe9ad93caea8fff3cd1cc3985f455.jpg

Sis farinin altına ufak bir krom detay Yapmiştim [emoji5]️

Sent from my iPhone using Tapatalk

fatihan dedi:
Kaliper kapağının jantla çekilmiş bir resmi, daha güzelini çekince yollarım bu öylesine çekilmişti.
Hocam ne yaptın sen ?

Bu kadar mı güzel olur...

Ellerine sağlık

Gyet profesyonel bir iş çıkartmışsınız.

çüş

@fatihan

Hocam emek vererek böyle şeyler yapmanız çok güzel. Satın alınanlardan iyi olduğu kesin.

Tebrikler tekrardan.

enpisagor dedi:
89afe9ad93caea8fff3cd1cc3985f455.jpg

Sis farinin altına ufak bir krom detay Yapmiştim
emoji5.png

Aliexpresste bolca görmüştüm bunlardan. Demek ki güzel duruyormuş :)

@silvershadow, @yusuf teşekkürler arkadaşlar güzel sözleriniz için, böyle özel birşeyler yapmak her gün ilk günki taze hislerle golf kullanıyor izlenimi oluşturuyor insanda. Araçtan gelen seslerden, diğer bi takım sorunlardan dolayı aracından soğuyan arkadaşlara şiddetle tavsiyemdir:)

fatihan dedi:
sonra bu görüntü gözüme biraz sade geldi ve biraz daha geliştirmeye karar verdim.

Çoktan almak istediğim ama istediğim gibi bulamadığım GTD yazılı ışıklı kapı eşikleri gibi yapmaya çalışarak gece parlayan fosforlu gri kaplamalardan orjinal fontuyla GTD yazdırdım . Araca gece binerken GTD yazısı ışıklı gibi yanıyor böylece :)

Bunları yine sıcak havada uyguladım ve sonuç:
Ellerinize sağlık cok guzel olmuş , gtd yazısını nasıl yazdırdınız? Ve kesimler cok başarılı orijinal sandım [emoji106][emoji5]️

@enpisagor eyvallah teşekkür ederim. GTD yazısı için ölçüleri alıp reklamcılarda yaptırdım.

Geri
Üst Alt