Boya Koruma Laneti

• Konbuyu başlatan Drsummertime
  • Başlangıç tarihi

Bsd disinda hicbir sey uygulanmadi heralde seramik vs ilk aldiginizda?

Arabami 22 subat 2017 yılında sifir olarak aldım 2 ayda 1 sonax bsd uyguluyorum o kadar memnunumki anlatamam
Aracinizin fotolarini paylasir misiniz :)

@forjust1day Hocam bsd gerçekten iyi iş çıkartıyor. Olmazsa olmazlardan.
@AhmetCakmak hocam banada arkadaşım tavsiye etmişti, ufak bir örnek vereyim aracımı yıkıyorum ve kuruluyorum tertemiz gözüküyor daha sonra sonax bsd uyguluyorum ve inanın ki islem bittiği zaman uygulama yaptığım bez simsiyah oluyor :)  

Dostum bende Bursadayim 2018 model Dsg 1.0 Comf. Sahibiyim.İnanin üzüldüm.Malum su anda Bursa'da insanlari oturduğunuz kentte ozellikle bütün işler baştan sağma yapiliyor.Yanlis anlamayin gelir duzeyi nasilsa yüksek parasini alalimda mantigi.Daha onceki aracimi ozlucedeki a.knge bıraktım bir tamponu boyayatamadim dogru düzgün lanet olsun dedim biraktim oyle.Boya koruma vs tum korumaları yaptırmıştm eski aracima hiçbir faydasini gormedim para tuzağı.Yeni aracima hiçbirini yaptirmadim.Sadece fircasiz yikiyorum benzinliklerde basincli su köpük yumusak bezle siliyorum o kadar.Size tavsiyem Besyol da çok samimi isini severek yapan pasta cila yikama bakim ustalari dukkanlari var birkaç yere sorun zaten iyi bir dukkani tarif ederler.Exterm tuningin bir alt sokaginda var gencosmanin altinda oralarada sorabilirsiniz.Metronun orda Ziebarth var orasida olabilryama yüksek fiyat olabilir.İyi akşamlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Serkanasn Maalesef hocam herkes pasta cila yapıyorum diye geziyor .  İş erken bitsinde diye yüzey hazırlığı yapmadan pasta yapanlar var. Sakarya da olsanız tavsiye ediceğim yerler var fakat bursada bilmiyorum .Detail forumlarında bursa için önerilen bir yer bulabilirsiniz.

Aracınızda olan problem dandik ürün kullanımı dolu ped keçe gibi hatalardan olur adı hologramdır iyi iş yapan bir yerde sorunu çözdürebilirsiniz. Ben bursadayım kendi araçlarımı yaptırdığım abim var sorarım isterseniz konusu vardı benim aracın incelersiniz dilerseniz özelden yazabilirsiniz görüştürürüm sizi dükkan vs yok evinin garajında yapıyor. Gençosman’da bu işi yapan bir arkadaş var evet arkadaşım arabasını yaptırdı hatta samimi arkadaşıdır onun aracıda bu araç gibi hologram dolu sadece parlaklığa aldanıp Bursa’da bu işlere girmeyin gaz yağıda sürseniz araba parlar önemli olan doğru işçiliktir iyi araştırın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben arabamın boya bakımı için Carrefour karşısındaki Sonax’a gidiyorum. İşçilik çok kaliteli. Asla aceleye getirmezler. Bence bir görüşün. Tavsiye ederim.

Köpükle yıkamak ne kadar sağlıklı.

Köpük aslında bir kostik çözeltisi değil mi?

Burda hertürlü autoclub suçlu.1 yıl garanti vermek nedir ? Çizilmeme garantisini anlamıyorum ben , böyle 1 yıl ne yaparsak yapalım çizilmeyecek boya koruma varsa söylesinler bizde bilelim.

Öncelikle geçmiş olsun . Aracın üzerinde oluşan çiziklerin boya koruma ile alakası yok sebep yanlış yıkama . O çizikleri gidermek mümkün fakat araç yanlış yıkanırsa yine oluşacaktır ve bunun garantisini size kimse veremez verende herhangi bir sorunda hatayı size atar . Tavsiyem bu iş için garanti veren yerlerden uzak durmanız .Araç üzerindeki en sert malzeme cam ve bu bile çizilebiliyorken yaptığı boya korumaya , seramik kaplamaya kimse garanti veremez verende arkasında durmaz .

Arkadaşlar merhaba

İş yoğunluğumdan dolayı uzun süredir aktif olamadım. Golfcünün derdinden golfcü anlar diyerek müsadenizle başlığı açıyorum. Yaklaşık 6 ay önce 1 yaşındaki golfüme boya koruma yaptırdım. İlk başta herşey güzeldi güneşin altındaki duruşu parlaklığı vs. Gelelim bugüne arabamı güneşin altına koymaya korkar oldum. Yüzeyinde kocaman kocaman hare şeklinde çizikler kılcallar var ki anlatamam, iyice sinirimi bozmaya başlayınca yaptırdığım autoclub ismindeki şirkete gittim. Baştan savma cevaplarla istediğim cevabı alamadım ısrar ettiğim halde. Güzelim arabam kılcallarla dolu boya koruma yaptırmasaydım daha iyiydi şuan ki  halinden. İşin özü derdim bu arkadaşlarım, bu kılcalları nasıl yok edebiliriz veya tam olarak yok edebilir miyiz artık? Çok üzülüyorum arabamın bu haline...

Ekli dosyayı görüntüle 18775
Hocam resmi şimdi gördüm aracınızın üzerindeki izler hologram dediğimiz ağır aşındırıcı ve keçenin bıraktığı izler . Profesyonel bir uygulama ile araç ilk günkü gibi olur fakat sonrasında çizik oluşmaması için yıkamaların bilinçli yapılması gerekir . Bursa da size tavsiye edeceğim yer var fakat daha işe başlamadılar bu ay yerlerini bitirebilirlerse başlayacaklar .Yalnız bazı arkadaşlar 500- 600 fiyat yazmış o fiyata olacak bir iş değil . .

Arkadaşlar merhaba

İş yoğunluğumdan dolayı uzun süredir aktif olamadım. Golfcünün derdinden golfcü anlar diyerek müsadenizle başlığı açıyorum. Yaklaşık 6 ay önce 1 yaşındaki golfüme boya koruma yaptırdım. İlk başta herşey güzeldi güneşin altındaki duruşu parlaklığı vs. Gelelim bugüne arabamı güneşin altına koymaya korkar oldum. Yüzeyinde kocaman kocaman hare şeklinde çizikler kılcallar var ki anlatamam, iyice sinirimi bozmaya başlayınca yaptırdığım autoclub ismindeki şirkete gittim. Baştan savma cevaplarla istediğim cevabı alamadım ısrar ettiğim halde. Güzelim arabam kılcallarla dolu boya koruma yaptırmasaydım daha iyiydi şuan ki  halinden. İşin özü derdim bu arkadaşlarım, bu kılcalları nasıl yok edebiliriz veya tam olarak yok edebilir miyiz artık? Çok üzülüyorum arabamın bu haline...

Ekli dosyayı görüntüle 18775
Usta aynı renkte lacivert aracımız var. Renk gösterişli fakat bakımı da bir o kadar zor. Sizi iyi anlıyorum. Firma isimlerinin hiçbir önemi yok önemli olan işlemi yapan ustanın bilgisi el becerisi ve kullandığı malzeme. Benim iş yerimde arkadasim hafta sonları pasta cila iç dış detaylı temizlik yapıyor. Senelerdir bu işte. Sizde guvendiginiz bir kişi bulun derim. Hem maliyeti az hemde kaliteli işler çıkabilir.

Bir boya korumaya 600 den fazla vermek yerine çizik ve harelerle gezerim daha iyi, maliyeti 100 liralık iş için 400 den fazlası israftır.

Bir boya korumaya 600 den fazla vermek yerine çizik ve harelerle gezerim daha iyi, maliyeti 100 liralık iş için 400 den fazlası israftır.
Eger bu mantiktaysaniz gercekten hic boya koruma yaptirmayin.600 veya 300-400 ne ise o paralara yaptiracaginiz is ilk fotograftaki arac gibi olur yaptirmamaniz sizin icin daha iyi olur tabii.

Bu isin duzgun malzemelerle ederi 1000liranin altinda degildir , ama dedigim gibi yukaridaki mesajda yazan gibi bir dusunceniz varsa(400tl ustu israf) gercekten yaptirmayin.Sonucta ilk fotodaki araca 600 lira verilmis ve sonuc ortada gercekten israf :)  

Geri
Üst Alt